• Thriller

Status: Naživu (2022)

Standardni thriller, ktery neurazi, ani nenadchne, byt chvilemi generuje napetovou intenzitu, tak ji predevsim ke konci zase ztraci. Butler je sympatak, co po celou dobu nesleze z platna a zachranuje tim nadech ceckoveho braku.

Assassin’s Creed (2016) odpad!

Hodne rozporuplny snimek, co se tyce hodnoceni. Za mne naprosta zhovadilost, co opravdu nema cim zaujmout. Uplne vyfetovanej scenar, vsichni herci kamenny xichty, az na Michaela, co tu prehrava, az je vam z toho k smichu / placi. Kdyby aspon ta akce - kdepak. Skakani po strechach? To myslite ten jeden slowmo skok ze strechy asi po hodine urputny nudy? Cele to je navic zvlastne preanimovane, vsechni rozmazane, v prachu nebo kouri, ve strizne se taky nekdo zkouril, protoze to jak jsou nektery sceny rozsekany, vam vyvola tiky v prdeli. Je to jednoznacny ODPAD! Nejhorsi snimek za poslednich 10 let. Uwe Boll hard!

Zhoubné zlo (2021)

Jsem z tohohle pokusu o neco krapet zklamany. Dosavadni Wanovky mam rad a storkat omilane vrzani dveri je v jeho rezijnim podani stale funkcni. Nyni se vydal jinou cestou a serviruje nam mix zanru, kde atmosfericke prulety zahadnym domem z vetsi casti strida klasicky slasher a to je asi ten kamen urazu. K tomu pripocitejme ultranesympatickou hlavni herecku a ve vysledku mame dost nevyrovnany pocin. Natocene to je misty bravurne a opet jsou tu misty pekne hratky s kamerou, ale mraziva atmosfera se ozve jen misty (spise tedy ze zacatku) a ke konci to pusobi az (asi nechtene) smesne. Co rict - kdo rad klasicke duchariny, at na tohle rovnou zapomene a kdo chce videt ujetou magorinu - jen do toho.

Meandr (2020)

To si tak líznutý rejža v baru po šesti pintách řekne, že hodí ženskou do úzký roury a bude ji všemi možnými způsoby při soukačce ven mučit. Mávne na sjetku za barem, ať mu přinese další a napíše na lístek ženská-roura-mučení-mutant-rodina. Barmance pak v uličce při blaudžobu nabídne hlavní roli a druhou bezďošovi ležícímu v bahně. Z místa se seberou k protější opuštěné továrně, barmanka fakt spadne do roury, bezdomovec taky a rejža při pokusu je dostat ven je málem utopí, upálí a rozseká. Toť příběh vzniku tohoto podivuhodného snímku, protože dává větší smysl, než příběh skutečného snímku. Takový wtf už jsem dlouho neviděl a jsem z toho poměrně dost nasraný, protože jak se z první třetiny zdálo, že tohle bude slušná klaustrofobní podívaná, tak se s příchodem "mutanta" klaustrofobní podívaná změnila na nechtěně vtipnou frašku a s dalším příchodem lítajících zubů, obřích kund, pupečních šňůr a jiných stvoření proměnilo v šílenou, ukrutně pitomou sračku bez špetky logiky a rozumu.

Nadosmrti (2021)

Nenáročný, přesto originální překvápko. Prvních deset minut nicneříkajících scének o manželské krizi se setsakra rychle přehoupne do slušně napínavé hry na kočku a myš. Má to atmosféru, drží to napětí a zároveň je to i zvrhle vtipné.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Asi je to generací, ale zaprvé mi to přišlo trapné, zadruhé zmateně natočené (hrozně vytáčející prostřihy z jedné scény na jinou) a zatřetí tak strašně uřvané, že mě po čtvrt hodině tepalo v hlavě. Asi se to někomu může líbit, ale nevím komu - příběhově je to odvar strokrát vymletý a rožšlapaný na prach, technicky nevybočující z podprůměru a cílit na teens s devadesátými léty mi přijde mimo.

Nikdys nebyl (2017) odpad!

Tahle sra*ka si zasluhuje poslat přímo do odpadu. Adept na Taken, kdyby to ovšem nenatočila vyjebaná retardovaná mrdohlavka, co z hnusného tematu vyprodukuje ještě odpornější zpracování. Devadesátiminutová vyjebávka s divákem, který dostane změť nicneřikájících dlooooouuuhých záběrů o ho*ně s naprosto příšerným bolehlavickým vrzáním a když už se popotěší na katarzi v podobě rozšlehání hlav zmr*ům, co si nic jiného nezaslouží, tak se tato potenciálně akční vložka jednoduše vystřihne..! Nekecám! Artová zvratka, co nestojí ani za kus hov*na za nehtem.

Ví o tobě (2021) (seriál)

Narazit na Netflixu na aspoň průměrný seroš, či film se ukazuje jako dost nepravděpodobné. No, tahle minisérka si mezi tím balastem zasluhuje pozornost. Z prvotně nepříliš zajímavé hlavní linky kolem milostného trojúhelníku se stále více krade na povrch podivnost manželského vztahu. A čím více indicií nahazuje, tím překvapivější je finální rozuzlení. Kdo rád nepředvídatelnost a chytře poskládaný snímek a nevadí mu pomalejší náběh, rozhodně doporučuji neminout.

Jerusalema (2008)

Nebudu se řadit mezi nadšence tohoto dílka. Ničím to nezaujme, ani příběhem, ani zpracováním a už vůbec ne postavami. Atypické je, že vpodstatě celý film, je hlavní postava vyobrazena jako spasitel národa, ačkoliv jeho hlavní motivací jsou prachy a násilí, vraždy, loupeže jsou jen prostředkem, jak motivace dosáhnout.

Pro dobrotu na žebrotu (2014)

Technicky zdařile natočený jednorázový thriller, který však disponuje několika zásadními lapsy a nepomáhá mu ani několik hluchých míst, kde se přešlapuje na místě. Spoustu nelogičností a nereálných situací nakonec smázne logičtější závěrečná pointa.