• Thriller

Návrat do budoucnosti III (1990)

Poslední díl trilogie bych zařadil na úroveň dvojky, tedy o něco horší než první díl. Mohutná dávka akce a humoru přebíjí již naprosto nelogické provázanosti s minulostí / současností / budoucností. Na druhou stranu, musíme přemýšlet čtyrozměrně :).

Výkupné (1996)

První polovina filmu scénáristicky postupuje podle mnoha jiných podobných snímků, ale zvrat nastupuje v momentě, kdy se Gibson vzepře proti standardnímu jednání v takových situacích. Některé scény jednání mezi únoscem a otcem uneseného jsou opravdu drsné.

Manželství s nepřítelem (1998)

Bridget Fonda v roli putky se sklonenou hlavou, z ktere se stane zena berouci zakon do vlastnich rukou. Prumerne, neoriginalni, ani napinave, ale koukatelne. Sutherland tu hraje druhe housle.

Každý vyhrává (1990)

Krimi/Drama o šílené krávě, která celý film brzdí vyšetřování.

Můj táta hrdina (1994)

Poměrně zdařilá komedie s několika místy, u kterých jsem se třískal smíchy. Jinak standardní klišovitý postup.

Tělo na tělo (2002)

Po té spoustě záporných ohlasů jsem očekával odpadový brak, ale nakonec to nedopadlo tak zle. Dějová linka je sice zajímavá asi jako hodinové sledování pochodu velbloudů pouští a dojemné scény působí jako pěst na oko, ale tyto negativní stránky vynahrazuje spousta efektní akce. Prostě se to dá vpohodě skouknout.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Nejlepsi animaci, co kdy vznikli. Prehlidka drsneho humoru temer v kazdem dile.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Hodnotim jiz po shlednuti celeho serialu. Jsem zklamany asi jako vetsina divaku a hlavne priznivcu puvodniho serialu. Mezi pozitiva patri vykony nekterych hercu (a to predevsim Töpfera), par vtipnych i dramatickych scen, ale to bohuzel nestaci vzhledem k tomu, ze za celych tech 13 dilu se vlastne skoro nic nestalo. K vyraznejsim posunum v deji dochazi dost pomalu a clovek se tak nemuze nenudit. Posledni dil me akorat prekvapil pomerne smutnym a tedy realistickym koncem.

Titanic (1997)

Na pátý pokus jsem tento snímek po celých deseti letech konečně dokoukal do konce. Ale stále nedokážu pochopit, jak si mohl vydobýt takový úspěch. Chemie mezi Di Capriem a Winslet skutečně funguje a následná katastrofa lodi si udržuje uvěřitelné zpracování i v současné době. Přes to všechno je film úděsně dlouhý a rozhodně by mohl být minimálně zkrácen o úvodní a konečné hlody důchodcovské 'Winslet' plus o některé zdlouhavé klišovité scény zvlášť ke konci. Je to úmorná podívaná, ale nedovolím si jí hodnotit méně než jako průměrnou zálěžitost, poněvadž by mě dámské osazenstvo nejspíš upálilo zaživa.