• Thriller

Neuvěřitelné příběhy (1985) (seriál) odpad!

Chtěl jsem napsat: "Neuvěřitelné kraviny!", ale Tsunami_X byl rychlejší :). Ale.. vlastně už není třeba cokoliv psát.

Jádro (2003)

Jakási obdoba Armageddonu, jen se neletí do Vesmíru, ale cestuje rovnou do zemského jádra. Chybí tu Willisovy hlášky, lepší akce a triky, nicméně na jedno pobavení to postačuje. ps: Kdo najde letícího pstruha ;)?

A.I. Umělá inteligence (2001)

Nejprve musím vyzdvihnout Osmenta do výšin, jelikož jeho dětský robot byl zahrán výtečně. První třetina filmu, kterou Osment strávil u rodičů, nenudila, nepostrádala dramatické okamžiky a hlavně bylo zajímavé sledovat dětského robota, jak se snaží vyrovnat s novými situacemi a pocity. Ovšem následná honba za modrou vílou, roboti na motorkách, morbidní cirkus, to mi promiňte, ale to byla šílená hovadina. Připadalo mi, jak kdybych sledoval céčkové sci-fi, které natočil zfetovaný harant a ne Spielberg. Vzhledem k postupnému, ale drastickému úpadku filmu do hlubin s*aček a k přihlédnutí, že režii měl na starost Spielberg, hodnotím opravdu nízko.

Třinácté patro (1999)

Myšlenka Matrixu zkombinovaná s vyšetřováním vraždy. Samozřejmě, že postupem času se děj ubírá jinam a odhaluje nové překvapivé skutečnosti. Výborný scénář, chudší zpracování.

Animatrix (2003)

Další výborně zpracované myšlenky Matrixu podané každou částí v originálním animačním hávu. Za nejslabší považuji Druhou renesanci a nejlepší vybrat nedokážu. Komu se aspoň trochu líbil původní Matrix, tohle musí vidět.

Let vetřelce (1991)

Až moc dlouhý snímek, který chvílemi žánrově zabrouzdává do komedie, soudního / politického / romantického / moralistického / válečného dramatu, ale všechno tu působí tak nějak zbytečně. Ale dá se to... Nejlepší na celém filmu je však jméno režiséra :).

Temná voda (2001)

Spíše rodinné drama s dějem, který vystačí na prvních deset minut. Herecký výkon hlavního záporáka byl tak směšný, že by se ho nebálo ani připodělané batole.

Diplomová práce (1996)

Nechutně mrazivá podívaná, u které jsem si nebyl jist, kdo za tím je, téměř až do konce. Škoda toho televizního zpracování.

Mr. Jones (1993)

Film bez děje o šílenci, který chodí po střechách. Jedna dlouhotrvající estráda Gera, o jehož postavě se za ty dvě hodiny moc nedozvíme.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Takový Tom a Jerry v sovětském podání. A stejně tak skvělý.