• Thriller

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Hodnotim jiz po shlednuti celeho serialu. Jsem zklamany asi jako vetsina divaku a hlavne priznivcu puvodniho serialu. Mezi pozitiva patri vykony nekterych hercu (a to predevsim Töpfera), par vtipnych i dramatickych scen, ale to bohuzel nestaci vzhledem k tomu, ze za celych tech 13 dilu se vlastne skoro nic nestalo. K vyraznejsim posunum v deji dochazi dost pomalu a clovek se tak nemuze nenudit. Posledni dil me akorat prekvapil pomerne smutnym a tedy realistickym koncem.

Titanic (1997)

Na pátý pokus jsem tento snímek po celých deseti letech konečně dokoukal do konce. Ale stále nedokážu pochopit, jak si mohl vydobýt takový úspěch. Chemie mezi Di Capriem a Winslet skutečně funguje a následná katastrofa lodi si udržuje uvěřitelné zpracování i v současné době. Přes to všechno je film úděsně dlouhý a rozhodně by mohl být minimálně zkrácen o úvodní a konečné hlody důchodcovské 'Winslet' plus o některé zdlouhavé klišovité scény zvlášť ke konci. Je to úmorná podívaná, ale nedovolím si jí hodnotit méně než jako průměrnou zálěžitost, poněvadž by mě dámské osazenstvo nejspíš upálilo zaživa.

Není úniku (1998)

Snímek začíná velmi zajímavě a pokračuje překvapivými momenty. Bohužel v momentě jistého odhalení přibližně ve třetině filmu a počátku vyšetřování se vpodstatě vůbec nic neděje a to až do samotného konce.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Konečně originální romantická komedie vynechávající některá zavedená klišé. Roberts a Diaz byli úžasní a hlavně nesmím opomenout "George".

Kameňák (2003) odpad!

Nejhorší ?film? všech dob. Příběh téměř nulový, násilně zavedené vtipy, které působí děsně trapně, amatérský střih a režie, herecké výkony pod bodem mrazu,, možná až na Vydru. Jediným plusem budiž to, že jsem to dokoukal do konce! Ale jen díky tomu, že jsem nemohl uvěřit tomu, že film měl tak vysokou návštěvnost v kinech. A pokračování je na spadnutí.

Po čem ženy touží (2000)

Nevyužitý nápad. Možná se měl režie ujmout chlap. Nicméně je ve filmu několik nezapomenutelných scén, které jsou bohužel postupem času překrývány větší a větší nudou. Jsem však "podplacen" okouzlující Helen Hunt, takže nemohu hodnotit méně než průměrně.

Návrat do budoucnosti II (1989)

O malinko horší pokračování (hlavně co se týče první poloviny). Chápu, že kritizovat nelogičnosti ve scénáři je nesmyslné, když jde o cestování v čase, ale přeci jen je tam několik hrubek a jedna velká - když Biff předá knížku svému já v minulosti, tak se přeci nemůže opět vrátit do "staré" budoucnosti, když v okamžiku předání by se měla dále odvíjet alternativní budoucnost. No, prostě je to postavené na hlavu, každopádně opětovný návrat do roku 1955 a sledování situací z jiného pohledu, které se udály v prvním díle, je výtečný zážitek. Méně humoru a romantiky, více akce a napětí.. super!

Pošli to dál (2000)

Skvela trojice hercu nezachrani film s dobrym nametem, ale spatnym zpracovanim. Vice napadu, fantazie, vtipu i te romantiky by rozhodne neskodilo, takhle je to takove nemastne neslane, ale ve vysledku koukatelne.

Nebezpečná rychlost (1994)

Desne nadhodnocena akcni prumerovka, ktera nenabidne vic nez par efektnich vybuchu, adrenalinovou jizdu autobusem, krafku Bullock za volantem a neherecky vykon D. Hoppera. Jako pubertakovi se mi film libil, ale v soucasne dobe jsem nemel silu to dokoukat do konce.