• Thriller

Smrtící andílci (2002)

Od hongkongské akčňárny jsem čekal více akce, než romantiky a dramatu. Bojové scény jsou poměrně vydařené, hlavně ta závěrečná. Jediná automobilová honička je však naprosto amatérsky zprasená a nepřehledná. Při jejím sledovaní jsem měl pocit, jako kdyby jediným členem štábu byl režisér s amkamerou v ruce a pobíhal s ní náhodně ulicemi kolem aut. Nemá ale cenu rozmazávat jednu nepovedenou scénu. I tak se jedná o celkem zajímavý, i když chvílemi nudný příběh o lásce, ztrátě, pomstě a nečekaném přátelství. Připomíná mi to sice zápletku hollywoodských béček osmdesátých let, ale na ťongy to ujde. Chce to vypnout mozek a kochat se pohledem na pěkný holky, které umí chlapům pošramotit kulky :).

Hulk (2003)

Po technické stránce není filmu mnoho co vytknout. Výborný nápad použití více záběrů scény v jednom obraze zkombinovaný s efektním střihem však odvádí pozornost od skutečnosti, že děj je tak plytce nudný, až to bolí. Ohranou zápletku, bezduché dialogy a nerealisticky (ne)čekaný vývoj postav nemůže zachránit ani výtečná bojová scéna s tanky, kterou stejně vzápětí střídá směšný souboj Hulka proti vrtulníkům (velká podobnost s Godzillou). Na druhou stranu musím uznat, že debilní comicsový námět se snad o moc lépe natočit nedal. Stačilo by jen ustřihnout film o polovinu, přidat ještě pár akčních scén a změnit stupidní konec. Chyba není v režii, ale ve scénáři a námětu.

První rytíř (1995)

V tomto snimku me predevsim zaujala Julia Ormond. Aby taky ne, kdyz je ta krasna, ze :). Ale je to hlavne tim, ze je vytecna herecka a drzi tak mozna prumerny film nad vodou. Navic nesmim opomenout charismatickeho Conneryho, kteremu role krale Artuse sedla jak bezdomovci vodka. Gere sice nijak neoslnuje, ale aspon se umi dobre ohanet mecem. Pribeh o zene, ktera miluje dva muze, ale kazdeho jinym zpusobem, je jiste atraktivnim vzhledem k tomu, ze takove pribehy se odehravaji i dnes.

Návrat do budoucnosti (1985)

Neni komedie s J. Foxem, ktera by se mi nelibila. Tahle se od ostatnich lisi tim, ze mu asistuje vyborny silenec Ch. Lloyd a navic ma film kvalitni triky od ILM, ktere jsou efektni i dnes. Zabava, romantika, akce a sci-fi v jednom balicku... vlastne ve trech ;).

200 cigaret (1999)

Dalsi komedie sledujici nekolik pribehu odlisnych postav najednou. Nektere jsou vtipne, nektere nudne. Skvely byl predevsim Paul Rudd.

Tenkrát na Západě (1968)

Vyborne ztvarnene postavy, casto neobvykla atmosfera, dobra kamera a vynikajici hudba. Nezapomenutelna uvodni scena a dalsi s cvrcky. Skoda jen, ze jsem to videl s dabingem, 4:3, prolozene reklamou, rozseknute na dve casti a jeste zkracene. 5* dam, az to uvidim na DVD.

Výlet (2002)

Zvlastni filmek. Po udesnem zazitku z Kamenaku jsem byl rad, ze Cesi take umi jeste natocit filmy, ktere pohladi. Vylet me zpocatku nudil tlachanim o nicem, ale s pribyvajicim poctem emotivnich scen a stale vetsi uprimnosti mezi postavami me chytil u srdce. Herci naprosto skveli a ten konec je docela hustej :). Ale i pres svou kratkou stopaz je to zdlouhave.

Junior (1994)

Tehotny Arnie? Nekteri filmari by potrebovali dlouhou dovolenou, nejlepe v zarizeni s vysokou ostrahou.