• Thriller

Kurýr (1999)

Je zajimave, ze obcas vyplave na povrch snimek, o kterem jsem nikdy neslysel a nakonec jsem rad, ze jsem se na nej podival. Tohle je prave ten pripad. Pomerne drsna podivana o jednom gamblerovi, ktery se stane sazkarem bosse v podani Johna Goodmana. Cely film jsem s hlavni postavou hodne soucitil, i kdyz sazkar nejsem. Kdo sazi na sportovni klani, musi videt. Ostatni se nudit nebudou.

Generálova dcera (1999)

Vybornemu scenari pomahaji perfektni dialogy, ktere ani trochu nenudi a jsou predevsim vtipne a to diky Travoltovi, ktery se sve postavy zhostil opet dokonale. Zklamal me jen zdlouhavy a neprilis sokujici konec. Je to za 3 a 1/2 *.

Vánoční prázdniny (1989)

Predchazejici filmy s rodinkou Griswoldu me vzdy rozesmaly a tak jsem se na jejich dalsi taskarice moc tesil. Zklamani v podobe nevyuzitych gagu a trapnych vtipu me donutilo film vypnout. Nevim, zda je to mym nazorem na Vanoce nebo dabingem, ale nemuzu hodnotit vyse nez za **.

Hlídač mrtvých (1997)

Bojim se to napsat, ale tenhle v prvni pulce strasidelny snimek nakonec stahl dolu Nick Nolte. Nevim, zda za to mohl jeho strasny uces, beckovy herecky vykon nebo jeho debilne napsana postava, ale nevydrzel jsem do konce. Je to velka skoda, hutne atmosfery je tu celkem dost, mozna i jen diky dobre hudbe a naznacujicim zaberum.

Sniper (2002)

Tise doufam, ze "Telefonni budka" je aspon napetim o rad lepsi. Cely film zachranuje vytecny hudebni doprovod. Klidne bych si film pustil jen s hudebni stopou bez hlasu a efektu.

Dokonalý svět (1993)

Necekane pratelstvi vytvorivsi se mezi zlocincem Costnerem a malym klukem me na konci malem dohnalo k slzam.

Cesta z města (2000)

Misty vtipne, ale promena hlavni postavy me moc nepresvedcila. Vlastne si dovolim tvrdit, ze nejhorsi herecky vykon zde podal prave Hanak.

Kolja (1996)

Nejlepsi cesky film natoceny po revoluci.

Volný pád (1993)

Co říct? Prostě hodně vostrý! Film je naprosto ujetej a přitom realistickej. Douglasova nejlepší role.

Lovci lvů (1996)

Napínavý film z atraktivního prostředí, v němž hlavní úlohu má lev.