• Thriller

San Andreas (2015)

Takovy namazleny hovno vo hovnu. S Rockem se da v klidu vypnout mozkovnu a uzivat si nerealnou patlaninu, ale zabavnou. No, bohuzel tohle je vyjimka. Bez nadhledu, bere se to vazne, neni tam ani zajimava akce, nic. Pateticka vymr*avka o zachrane rodiny. Kdyz uz, tak si s nim pustte Mrakodrap, to je o tridu lepsi ve zpracovani.

Insidious 3: Počátek (2015)

Lin Shaye je vrazedkyne vsech hororu. Tahle baba je horor sama o sobe. Kde se objevi, to zkazi. Prosim, uz ji nechte nekdo skonat straslivou a bolestivou smrti.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Mozna to vyjadrenim poctu hvezdicek je prehnane kriticky, ale takhle rozm*dat kvalitne rozbehnutou honbu za dalsim duchem si nezaslouzi nic jinyho. S casti, kterou opustil posledni Flanagan jde totiz vsechno uplne do kopru. Atmosfera, zajimavost postav, prehlednost a vubec nejaky smysl. Z hororu/dramatu se totiz stava nejakej gulas scifi-fantasy-romance a zaroven se uplne odklani od rozehranyho tematu v pocatku a cele deni se snazi prenest do snovych sekvenci, casovych preskoku a trapnosti duchu/neduchu. No, s naprostou uprimnosti rikam, ze davam pomyslny odpad za nejvetsi zklamani roku a taky jsem tenhle pokus o vtip vydrzel do sedme minuty sesteho dilu - dal jsem to nedal - snazil jsem se uz kvuli predchozimu Hill House, ale fakt ne - to radsi misto vsech dalsich dilu budu krajet cibuli nebo vytirat hajzly.

Jeho dům (2020)

Zacatek slibny - slusny rozjezd v podobe neprijemne atmosfery a funkcnich horrovych prvku vystrida dost brzo zmet snovych sekvenci, v kterych jsem se uprimne ztracel a ani jsem nemel chut se nad tim nejak zamyslet. Hlavni postavy jsou divne a cely film ve vysledku taky.

Thor: Ragnarok (2017) odpad!

Tak a je to tu - s jistotou a bez ohledu na všechny hvězdy světa tenhle úchylnej galymatyáš posílám do absolutního odpadu. V nechutnější filmové žumpě jsem za posledních deset let určitě nestanul (a to jsem viděl tři minuty Šorknáda nebo jak se to jmenovalo). Sledovat změť pokusu o humor, či parodii v přebarvených zhuleneckých výjevech za doprovodu osmdesátkové diskotéky, kterou vzápětí střídá metalovka, kdy Asgardan v ultrazpomaleném záběru kosí při seskoku z vesmírné lodi obouruč AKčkama hordu oživlých zombies - to fakt chce otrlýho diváka (a to jsem úplně vytěsnil Hulka plácajícího se na zemi a jednajícího s iq batolete - takhle tady vážně vystupuje!). A ono by se to možná i dalo přežít, ale kua ne přes dvě hodiny! Možná jako 30tisekundový parodický trailer, ale fakt ne kua takovou dobu! Takovouhle trapárnu, co navíc až opravdu zneucťuje jakoukoliv mytologii všech postav, či míst, to chce fakt hodně odvahy, s něčím takovým střelit do Ačkové produkce. A hle - a to je to naprosto nejnepochopitelnější - diváci to žerou! Vono se jim to fakt kua líbí. To neni možný - buď jsem shlédnul nějakou verzi pro reardovaný, nebo jsem se spuštěním omylem zkonzumoval moc převařený hlívy. Pan Waititi, který tuhle věc zprocesoval, je nejspíš nasazený terorista, který má za úkol zlikvidovat prozápadní kinematografii - ostatně to, že se každých pět minut netancovalo a nezpívalo - to jsou určitě scény, které nebudou chybět ve čtyřhodinovým directors cutu. No nic - tohle je fakt zazitek, po kterem si minimalne barvy tv ci monitoru hodite do cernobile.

Doktor Strange (2016)

Další postavička do světa MCU přináší poměrně zajímavou postavu. Jen mi ten přechod od arogantního kokota k uvědomnělému zachránci světa přišla až moc rychlá. Fajn je celkové zpracování, všichni herci ztvárňující své postavy a jedinou slabinou je asi to klasické, že přesně víte jak to bude probíhat a skončí.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Restartovat po xté tu samou látku zavání pokusem o sebevraždu titulní postavy. A začínám se bát, že se tak stane. Raimiho trilogie je za mne prozatím nelépe zpracovanou adaptací (vyjma poslední části) a koukat se na další pokus o vylepšení přestává bavit. No, ten restart není až tak marný - ve výsledku dává smysl z pohledu vnoření postavy do univerza Avengers, klučina je sympatický a celkové pojetí je v rámci přiblížení se mladšímu obecenstvu zjevné, ale pochopitelné. A koukatelné, nezapomeňme dodat. Bohužel celá ta šablonka je trestuhodně neoriginální, záporák nemastný neslaný, chybí tu zajímavější akce a osudovost všech nebo všeho je vám ve výsledku šumák. Rychle zapomenutelné, průměrné, neurážející, ale na restart s potenciálem dost slabé.

Ant-Man (2015)

Mě tenhle mravenčí mužík vůbec nezaujal. Ani pojetím, ani ztvárněním, ani nudným zpracováním. Nevím přesně, co tu hodnotit kladně, není vlastně co. Trapné vtipy, nezajímavá hlavní postava, ještě nezajímavější záporák a scénář jak vystřižen z továrny na marvelí nekonečné seriály. Co přijde příště? Vosí žena?

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Standardní jednohubka, která v revitalizaci žánru bohužel selhává na všech kýčovitých šablonách podobných popcornových počinů. Vtipné a sarkastické momenty se mění v momenty myšlené vážně, což dělá z tohoho snímku podivnou směs s pachutí na konci.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Dalsi dil serialu Avengers nenabidne nic, nez par vedlejsich postav navic a tim jeste vetsi gulas nez doposud. Cely ten boj s roboty byl az trapny.