• Thriller

Catwoman (2004) odpad!

Nema smysl se o tomto rozepisovat. Naprosta tragikomedie ve vsech ohledech. Prislo mi to jak natocene v padesatych letech akorat protkanou popovymi "hitovkami" z pocatku jednadvacatyho stoleti.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Po vice jak deseti letech se vracime za velkou opici. Bohuzel navrat je to hodne horky. Triky jsou slabsi od verze od Jacksona, pulka snimku vlastne kopiruje opet sceny s Jacksonovy varianty, nektere jsou az identicke, jen tu neni tyranosaurus, ale dvounoha prisera. Zabavi jeste scena s likvidaci vrtulniku, ale v tom momente Kong zmizi asi na hodinu ze sceny a sledujeme par zbytecnych postav brodici se dzungli. Pak ale prijde jeste vetsi zlom, na scenu vstoupi radobykomicka postava vousace a cele to rychle jde cely do kopru. Najednou tu mame jesterky, co vylezaji ze zeme, vypadaji jak ze hry na playstation 2 a jednoho vetsiho jestera, co se pak ve finale utka s velkou opici, co si na hodinu nekam odskocila, aby to nebylo vsechno tak drahy. Jo a zapomnel jsem jeste, ze tu sem tam probehne nasrany L.Jackson, co chce sejmout velkou opici, ale vzhledem k tomu, ze ta se tu hodinu neukaze, tak on taky ne. Takze je to cely takova smeska hoven klouzajicich do hajzlu a jeste se spatnymi triky.

The Good Neighbor (2021)

Kdyz si nekdo vezme uz stokrat použitou premisu a udela z ni naprosto dementni, unylou nudu bez gradace. Tak jednoduse lze charakterizovat tahle zbytecnost. Mame tu jednoho dementa, druhyho uchyla a omylem srazenou holku. Skoro by se dalo rict, ze se jedna o celovecerni hranou variaci na serial Pat a Mat a tim to cele ukoncit. Protoze vic slov si tahle srajda nezaslouzi.

Ambulance (2022)

Dlouhodobe uzivani drog likviduje mozkove bunky a zvysuje frekvenci zkratkoviteho jednani. Tenhle snimek jednoznacne ukazuje, ze za kormidlem tehle patlaniny nekdo takovy stal. Primarnim problemem celyho toho bordelu je nerozhodnost, jakym smerem se ubirat. Sceny plytkych rozhovoru snazici se navodit vaznost situace rychle stridaji pokusy o trapne vtipky na urovni zakladky prvniho stupne, nacez se mezi timto stridanim asi stopadesatsestkrat proletime dronem kolem nejake vyskove budovy. Epilepticka kamera s permanentnim zoomovanim na jedouci auta se snazi navodit, ze se furt neco deje, ale ve vysledku se vlastne nic nedeje, protoze az na uvodni dvacetiminutovku tu dve hodiny sledujeme jedouci sanitku a za ni par policejnich aut, kdy na skutecnou akci vlastne nikdy nedojde. Prazdny vyplach tohohle pokusu umocnuje prkenne herectvi vsech ucastnenych, na druhou stranu mi bylo nekterych herců lito, protoze kdyz se v jednu chvili mate tvarit jako drsnej hajzl a vzápětí vtipkovat jako kamarad ze skolky, tak to potom s tou postavou moc nevymyslite. Mrzi me, ze z Baye se stal takovy amater, protoze jeho Ostrov nebo puvodni Transformeri, jsou konzistentni, plne akce a zabavy. Tohle je smeska trapnosti a amaterismu. Po tydnu si z tohoto snimku odnasim pouze to, ze tam hral nejaky Jake a bolest hlavy z dronovych záběrů na budovy.

Masquerade (2021)

Jaka skoda, ze tak dobre vypointovany snimek nenatocil nekdo, kdo ma schopnost drzet divaka v napeti a predkladat jednotlive sceny vyvolavajici nejake predbezne otazky. Bohuzel pres hodinu sledujeme naprosto nudne a tahnouci se sceny o lupicich, co zmatene behaji po domu a chovaji se jako idioti. Pak najednou bum a prijde wtf zvrat, ktery behem minuty rychlym sestrihem vse vysvetli a konec. Takze namet a myslenka good, ale zpracovani tezce amaterske.

Wonder Woman (2017)

Za mne necekane prekvapeni z DCU sveta. Wonder Woman neni tak sablonovita, primocara jednohubka, jak by se mohlo na startu zdat. Zacina jako detska fantasy, pokracuje jeste milym koketovanim s prechodem do naseho sveta, jez hodne rychle strida krute vystrizliveni diky zasazeni do hruz druhe svetove valky. Nektere sceny dokazaly vyvolat mrazeni a zoufalstvi stejne jako hlavni hrdince, ktera se prvne s necim takovym setkava poprve a jeji naivni predstavy o dobru a zlu se ji postupne rozpadaji. Vsechno tu drzi pekne pohromade, pribeh je podavany citlive bez nejakych odskoku a dej postupne graduje za doprovodu uzasnych hudebnich motivu ke konci, ktery rozhodne necekejte jako v kazde pohadce, ci Marvelovce. Mam radost, ze ackoliv se nejedna samozrejme o zadny zlomovy kinematograficky snimek (ma to svoje neduhy - pr. nekvalitni cgi, zbytecne postavy), ze dneska jeste nekdo dokaze natocit (zejmena ze sveta superhrdinu) citlivy, emotivni a napinavy film.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Jak me restart detskeho Spideyho jiz minule nepresvedcil, tak ted uz me vylozene otravil. Kdo ma rad komiksoveho Spidermana, nebo serii s Tobeym, tak ruce pryc od tohoto uknouraneho pisklete.

Sebevražedný oddíl (2016)

Predstavujici se banda uchylaku v uvodu navnazuje na hodne neotrelou jizdu, v ktere se budou nejspis vrazdit kralicci a krev potece z obrazovky. Bohuzel - ani jedno, ani druhe. Mame tu jen sympatickou sestavu antihrdinu, co se proti vlastni vuli pusti do boje s digitalni carodejnici a jejimi smesne digitalnimi poskoky. Takze zadni kralici a zadna krev. Film je tedy vhodny i pro mladsi sourozence, co prave dokoukali serii Mimoni.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Asi bych podle nazvu cekal neco jinyho, nez jsem ve skutecnosti dostal. To, ze se tu akci hodne setri a vetsinu stopaze se jedna spise o komorni drama, mi vlastne vubec nevadilo, protoze si to chytre pripravuje pudu pro ocekavany stret dvou ikon, jenze... asi spoiler - on neprijde - respektive na dvacet sekund, nez se banalni situaci vse zmeni. Kdyby si to udrzelo prave ten vyvoj do tohoto bodu, mohlo se jednat o ocekavane ultimatni veledilo, ale misto toho stale vice sledujeme otravne prehravajiciho Lexe, jak chce ovladnout svet skrze dalsi prilezitost a banda v latexovych katatech mu v tom musi zabranit. Je to za mne obrovske nevyuziti potencialu a presmerovani snimku do standardniho mezidilu cele fransizy.

A House on the Bayou (2021)

Urcite originalni pocin, bohuzel mu chybi lepsi zpracovani, atmosfera a zaslouzit si oznaceni horor. Herci jsou tupa polena, az na hlavniho mladika, ktery jediny dokaze vyvolat stripky desu. V napeti vas tedy udrzuje predevsim, co z toho vseho vzejde.