• Thriller

Body Cam (2020)

Asi to mělo nějaký potenciál, ale i přes slušnou atmosféru vytvořenou především prostředím to působí furt dost levně - a to díky většině neherců - ústřední postavu vybral doprdele kdo a toho dementa k ní? Začátek slušná atmosféra, pár nechutných scén, jinak nuda.

Z (2019)

Zpočátku variace na x jiných hororů však jistým zvratem nabídne originální průběh a nepředvídatelná vyústění. Bohužel pěknou kameru, sympatické herce a nějakou tu znepokojivou či mrazivou scénu naprosto zabíjí poslední třetina, která působí opravdu směšně a kazí celkové předchozí nasazení.

Strážci Galaxie (2014)

Ničím to neuráží, ani nepřekvapuje. Ačkoliv je partička antihrdinů vskutku originální, film se veze po vlně naprosto předvídatelné šablony a slzopudných klišé, i když místy sympaticky zakončené humorem.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Až na ten přemrštěnej konec zase, tak za mne super. Většina filmu je spíše špionážní thriller, akční scény jsou fakt vyladěné, moc dobře se na to kouká. Rozhodně zdařilejší dílko než poslední IronMan a paradoxně první Avenger.

Velvet Buzzsaw (2019)

Je to dost úchylný a komický, přesně jako rádobyumění a lidi, kteří se kolem něj pohybují. Nicméně originalita se tomu upřít nedá a celým snímkem vládne touha, co z toho nakonec vznikne.

To Kapitola 2 (2019)

Prvni kapitola byla solidnejsi a atmosferictejsi zalezitost, nez pokracovani.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019) odpad!

Zacinam mit z filmu v cervenych procentech fakt strach. Takovou smesku pytlovin clovek aby pohledal. Tak prvne je treba upresnit, ze se nejedna o horor a thriller, ale o fantasy scifi a pohadku s primesi dramatu. Za druhe je to prehlidka podivnych individui, ktere sice disponuji specialnimi schopnostmi, ale celou dobu si rikam, proc se zakonite musi chovat jako posukove. Za treti i pres pocatecni tezsi orientaci, kdyz se rozkoukate, tak se ve vysledku jedna o dost predvidatelnou zalezitost, ktera jednoduse nudi. Za ctvrte i kdyz je tu par scen, ktere maji vyvolat hororovou atmosferu, tak se nedari, protoze reziser si mysli, ze k tomu staci otacejici se klika, nebo baba od bahna. Za pate, kdyz shrnu vyse uvedena fakta a zamicham je do smrtici trihodinove stopaze, vychazi mi, ze film je totalni ptakovina bez jedinyho pozitiva. Tudiz odpad!

Coherence (2013)

Dost přehodnocená záležitost. Amatérská bokovina Vám v prvních dvaceti minutách přivede bolesti hlavy díky záměrně amatérskému rozostřování / klepání kamery a výřečnosti všech účinkujících. Ve druhé fázi Vás pobaví rozvojem příběhu, který se pak v praxi dělí na "modré" a "červené" svítící party tyčky, což je fakt vskutku komické. Vůbec jsem v celém snímku nenašel ždibet atmošky, nebo přesahu, o kterém tu všichni tak básní. Je to prostě pycarna na entou, co by v rukou profíků a vyladěnější dějové linky aspoň za něco stála.

Přeludy (2015)

Moc hororovy to neni, ale kazdopadne to neni zadna amaterina. Isla je hezounka a tech par lekacek docela funguje a vsechno to dejove do sebe logicky zapadne, takze palec nahoru, i kdyz to je proste jednohubka, kterou za par minut vytesnite. Nicmene na prazdy vecer, proc ne, timhle snimkem nic nezkazite.

Code 8 (2019)

Za mě teda překvapivá pecka. Hrozně mě bavilo, že se jedná vlastně o syrovou heist kriminálku s dramatickou linkou, která scifi prvky používá jako něco běžného, doprovodného, ale není to nic, na co se prvoplánově zaměřuje, viz různí xmeni, avengers a další pičusové v modrých slipech. Tady jsou postavy z masa a kostí, dobří, zlí, nerozhodní, zatlačeni do kouta pod vývojem situace, s veškerými lidskými pochybnostmi. Škoda, že je to tak všechno předvídatelně přímočaré, nicméně to funguje dobře a opět se divím, proč se takový snímek s širokoúhlým záběrem publika nedostane do kin a místo něj tam hnijou neskutečný sra*ky. imho je tohle adept na pokračování.