• Thriller

Peacemaker (2022) (seriál)

Po celkem vydařeném SS od Gunna tu máme pokračování v podobě seriálového Peacemakera odehrávající se cca 4 měsíce po filmu je za mě dost vydařená jízda kde se nešetří hláškama, brutalitou, akcí a bizardníma situacema. John Cena si to tu neskutečně dává a užívá zároveň a zbytek týmu byl taky docela v pohodě. Gunnovi se povedlo v DC něco neokoukaného, neotřelého a vesměs i zábavného co po většinu času dobře funguje a za mě zasloužené čtyři hvězdy a těším se na další projekty klidně i pod jeho vedením fakt jsem si tu jízdu užil a už aby tu byli třetí Strážci.

Modrá až na kost (2021) (seriál)

Tento počin ohodnotím jen jedním slovem. Ultranářez.

Pěstní msta (2022)

Pokud se vám líbili Zabijáci Wu bude se vám pravděpodobně líbit i tohle ale pokud vás prequelový seriál nenadchl tak tenhle film to asi nezmění ale jako taková oddychovka oka a horší jak seriál to není ale ani lepší, souboje byli fajn a že by jich bylo na tu stopáž málo se taky říct nedá, Iko se prostě prát umí a to mi stačí ale moc od toho nečekejte.

Mandalorian (2019) (seriál)

Na tento projekt z předaleké galaxie se těšil asi každý zarytý fanoušek tohoto univerza a hergot ono to snad nemohlo dopadnout lépe. Mando je prostě borec každým coulem a o Baby Yodovi ani nemá smysl něco psát ten byl prostě k sežrání a fanoušci mají novou nejoblíbenější postavu. O tomto seriálu by se dalo psát hodiny a hodiny ale nehodlám tu spoilerovat vůbec nic z tohoto projektu a každému kdo ho viděl je jasné jaké pocity si z toho odnáším a kdo ho neviděl ať to urychleně napraví protože tohle vám po nové trilogii rozhodně spraví chuť a já netrpělivě očekávám další projekty s kterými tvůrci přijdou protože tohle jsou sakra Star Wars a těch příběhů může být neomezeně takže šup sem s nima.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

No co si budeme, Mandalorian je rozhodně lepší, výpravnější a i jako celek funguje mnohem lépe ale i tak mě to bavilo. Chtěl jsem dát tři hvězdy ale poslední tři epizody s Mandem ten seriál jakžtakž zachránili a nakonec ty čtyři dám sice s odřenýma ušima ale dám. Furt to jsou Star Wars a jakožto fanoušek jakýkoli další projekt z této předaleké galaxie milerád uvítám. PS: Já toho Manda s Grogem prostě žeru.

Cheolinwanghoo (2020) (seriál)

Tak tohle byla fakt pecka. Hlavní protagonistka si tu ´´chlapskou´´ roli opravdu užívala a dlouho jsem se takhle nezasmál. Chlap z 21.století v těle královny z Joseonu byl výborný nápad a naštěstí skvěle provedený. Ikdyž historická témata úplně nemusím tak tohle mě opravdu bavilo a užíval si každou epizodu. Rozhodně bych se nebránil podobným střeštěným seriálům a těm korejcům začínám přicházet opravdu na chuť. Oni si prostě jedou to svoje a mě ten jejich styl prostě baví.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nový snímek ze světa legendární Mad Maxe který není ani pokračování jako spíše samostatný film od George Millera otce Šíleného Maxe je vysokooktanová akční jízda která od prvního výjezdu nabušených aut prostě nepoleví a servíruje jednu akční scénu za druhou v čele s Tomem Hardym a Charlize Theron kteří byli prostě skvělý. Honba za rájem a za svobodou prošpikovaná akcí a burácením motorů která je možná v jádru jednoduchá a od předchůdců tak trochu jiná ale tak skvěle natočená že jsem si užil každou minutu z téhle pouštní pustiny a nebránil bych se pokračování které snad bude a každému adrenalinovému konzumentovi mohu jen doporučit a i těm kteří s Maxem nemají zkušenosti. Tento film funguje i samostatně.

Smrtonosná past (1988)

Obrovská budova, banda grázlů a jeden neznámý policajt s tváří Bruce Willise který jim pořádně zatopí a ukáže že i bez bot zvládne nakopat někomu zadek. New Yorský policista přijíždí na vánoce za ženou a dětmi ale budovu kde pracuje jeho žena obsadí teroristé a on se čirou náhodou objeví uprostřed všeho a nezbude mu nic jiného než zachránit dvou milovanou a zlikvidovat zločince. John Mcclane je hláškující superpolda který předvádí jeden kousek za druhým u kterých by i profesionální kaskadéři měli co dělat. Akce je skvělá a napětí vás nenechá chvíli v klidu. Záporák je taky výborný a ve výsledku do sebe vše krásné zapadá a tohle je zkrátka povinnost pro všechny fanoušky akčních žánrů.

Predátor (1987)

Džungle, jednotka vycvičených mariňáků v čele s Arnoldem proti neznámému nepříteli z jiného světa. Tak by se dal ve zkratce popsat tento akční film od tvůrce Smrtonosné pasti o partičce vojáků kteří mají zachránit rukojmí kdesi v džungli a jak už to tak bývá problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Cestu jim zkříží neznámý nepřítel a začne je po jednom lovit. Obsazení je výborné a atmosféra by se dala krájet. Všude přítomné horko a dusno pralesa na vás dýchá v každém záběru a postupné odhalování kdo nebo co je vlastně loví je stupňováno až do samotného finále jeden na jednoho které zkrátka nemá chybu. Prostě výborně zvládnutý snímek který nám představil jednoho z nejznámějších zabijáků na filmovém plátně.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Toto již dnes legendární pokračování úspěšného snímku z roku 1984 patří mezi nejlepší scifi vůbec a to po právu. Strhující výpravné dobrodružství za záchranou světa před Skynetem se skvělým hereckým obsazením a nabušenou akcí obsahuje vše co od tohoto žánru očekáváte a daleko přesahuje vše co v té době bylo možné. Technicky Cameron dokázal to co před ním jen málokdo a i po 30ti letech ten film nezestárl a stal se prostě legendou. Vztah mezi T-800 a mladým Johnem byl skvělý a pokud že se i pouhý stroj Terminátor dokáže naučit vážit si lidského života pak to možná dokážeme i my.