Cool Girl! (2023) odpad!

Tenhle film byl jako ten nejvíce frustrující test z matematiky - byl pěkně na hovno, ale cítil jsem se úžasně, když už konečně skončil.

Sin City - město hříchu (2005)

Prostě fenomenální zážitek. Pocity z toho mám fakt neskutečné. Po vizuální stránce je to sama dokonalost, přičemž výborné obsazení, skvělá kamera a hudba z toho dělají opravdu půvabné dílo. Perfektní film. 5/5

The Eric Andre Show (2012) (pořad)

Absolutní magořina, naprosto ''random shit'' šílenost, která člověka buďto velmi silně pobaví, nebo naopak velmi silně znechutí. Ale já jsem asi kretén, ale mě to přijde vtipný. 5/5

Mechanický pomeranč (1971)

Hm, co s tím, co s tím.. Já se osobně velmi dlouho těšil, až se na Mechanický pomeranč podívám a měl jsem hodně vysoká očekávání. Takže jak to tedy nakonec s těmi mými vysokými očekáváními dopadlo? No, vcelku zajímavě, mám-li být naprosto upřímný. On je to totiž hrozně divný film - lépe řečeno, čekal jsem trochu něco jiného. To neznamená, že by se mi film nelíbil, i když si o to samozřejmě v určitých scénách hodně koledoval. Tak či onak, za mě dobrý, ale hlavně velmi zajímavý film, co si mě získal hlavně v druhé polovině jeho stopáže, která byla jaksi více zasněná a prazvláštní než ta první, spíše násilná a ne nijak zvlášť záživná. Takže tak - kontroverzní, ale famózně zrežírovaný snímek. 4/5

Hell House LLC (2015)

No to byly teda nervíky.. Respektive takhle, měl jsem z toho nervy, protože mě to nehorázně vytáčelo. No nevim, podle mě ohraný nápad a celé to je takové od ničeho k ničemu. 1/5

V letu (2024)

Přesně jak jsem si myslel, když jsem poprvé viděl trailer. Ne, pouze na základě traileru jsem samozřejmě nepoznal, zda-li se bude jednat o originální snímek, který fakt zazáří, nebo jestli to bude zcela nekoukatelné. Takže takhle, nekoukatelné to nebylo, ovšem žádný zázrak se však taky ani náhodou nekonal. Je to sice něco, co je možné v klidu dokoukat, ale udržet si pocit nulového zklamání je naprosto nemožné. Je to úplně bez života. Celý ten film působí jako ve vzduchu, 12 kilometrů nad zemí bezvládně vlající hadrová panenka. Není to úplně o ničem, ale postrádá to jakoukoli existující originalitu či nápaditost, která by to držela jakž takž pohromadě. Nic od toho tedy opravdu nečekejte. Je to úlet, a to vážně doslova. 2/5

Já nejsem já (1985)

Globálně zato, i mistr tesař se někdy utne. Pan Vorlíček byl výborný režisér a i přesto, že se nejedná o odpad, to ne, tak se jedná o průměrnou záležitost, která je sice skvěle obsazená (alespoň teda Nárožný a Kaiser, ovšem i Havelka byl výborný), ale většinou pokulhává skoro ve všem. Škoda. 3/5

Interstellar (2014)

Takže, jako první bych rád řekl - ano, Interstellar není ani z daleka bezchybný film. A to, že jsem se několikrát nevyhnutelně v ději ztratil, jako bych spadl do nějaké té černé díry, byla také věc, která mě na této neskutečné a absolutně bravurně zpracované cestě vesmírem mírně naštvala. Ty červí díry ohledně logiky. Právě tyto černé díry mě lehce vnitřně během sledování vyžíraly. Jenže rozhodně ani ne natolik, abych dal méně než pět hvězd, a to nejen kvůli bravurní režii Christophera Nolana, nebo kvůli neskutečnému zážitku, který jsem z filmu měl díky kameramanovi Hoytemu van Hoytemovi. Plus, ta hudba Hanse Zimmera - prostě nepopsatelné. Jenže ten úplně hlavní důvod, proč si mě Interstellar ale získal, bylo to ticho. Ty nervy drásající tiché záběry na temný, nekonečný Vesmír. Ta nehorázná tma. A ta mistrně vybudovaná atmosféra, ten smutek, který postavám proudí pořád a stále v žilách. Je to neskutečné. Popravdě jsem hodně dlouhou dobu necítil při sledování nějakého snímku takovou prazvláštní tíseň. Je to překrásné, ale zároveň strašně děsivé. Pro člověka jako jsem já, který miluje neznámo, temno, Vesmír, planety, to ticho, to je prostě nezapomenutelný zážitek.. Člověk si to totiž také skoro nikdy neuvědomuje, ale každou chvíli o něco přicházíme, něco ztrácíme, často rychle a skoro vždy bez možnosti jakéhokoliv návratu. Přesně kvůli těmto důvodům filmu odpouštím jakékoliv chybky, protože si nezaslouží méně než plný počet. Díky Nolane. 5/5

Moje nečekané sexuální dobrodružství (2012)

Já hlavně v první řadě vůbec nevím, proč jsem to viděl, ale bylo to na streamu.cz, kam jsem se nějakým záhadným způsobem dostal, takže tak no. Každopádně, nic zajímavýho to rozhodně nebylo, těžilo to hlavně z idiocie hlavní postavy, ehm ehm scény odvážné, ale i tak, nic zvlášť zajímavého. 1/5

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

David Gordon Green je opravdu profesionální prznitel slavných hororových sérií. Začalo to Halloweenem, teď je to pro změnu Vymítač ďábla. Ten chlap je ale fakt pako. On ty série chce oživit, ale místo čerstvého oživení je fuckin' zadupe kilometry hluboko pod zem. Úžasné, na něco takového člověk potřebuje opravdový talent. Jediný hororový snímek, který stojí za zhlédnutí (alespoň soudně dle procentuálního hodnocení zde na ČSFD) je jeho Halloween z roku 2018. Tohle je však strašný paskvil, že to ani není možný. Jedna hvězda za řemeslo. 1/5