Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Přes dvě hodiny dlouhá neoriginální zbytečnost, ze které člověka leda tak rozbolí hlava, a to fakt pořádně. Z tohohle snímku dostanete zatracenou migrénu, pokud ho zhlédnete (nebo se o to alespoň pokusíte, ovšem bez jakéhokoliv viditelného úspěchu) bez jediného přetočení/přeskočení stopáže alespoň o pár sekund. Prostě se Vám to nepodaří, i kdybyste se během sledování postavili na hlavu. Prostě ne. Zack Snyder klesl na dno a jediná věc, která drží pár střípků naděje tohoto “filmu“ na úspěch částečně pohromadě, jsou občasné zajímavější vizuály, které jsou však stejně tak či onak pohřbeny pod všemi ostatními troskami, které po tomto filmu zbyly. 1/5

The Weeknd: Živě ze SoFi Stadium (2023) (koncert)

Abelův neuvěřitelný výstup na SoFi stadionu je zároveň s Eras Tour od Taylor Swift nejlepší koncertní zážitek, který jsem za celý rok 2023 měl. Prostě výborné - popravdě ani nevím jak jinak to celé popsat než stejně jako to již udělalo několik zdejších uživatelů přede mnou, protože tohle je opravdové audio-vizuální porno. Krásná krása. Celé je to kvalitativně posunuté na hodně vysokou úroveň již od úplného začátku, přičemž to segment po segmentu jenom navyšuje laťku a je to hrozně catchy a jednoduše překrásné na pohled. Dost pogchamp záležitost. 5/5

South Park: Not Suitable for Children (2023) (TV film)

Velká Prime parodie, falešní influenceři a OnlyFans modelky sponzorované čínskou vládou a děcka vystavené obsahu pro dospělé. Tohle se jako vždy opět opravdu povedlo. 5/5

To se mi snad zdá (2023)

Že by výborná společenská satira, která absolutně půvabným způsobem kombinuje jak vtipné, tak i mrazivě nepříjemné nebo jednoduše rovnou divné momenty? To se mi snad zdá, ty brďo! 4/5

Jak mít sex (2023)

Nepříjemně natočené nepříjemné drama o nepříjemném tématu, alespoň tedy pro holky, že jo. Popravdě, co jsem čekal, že zhlédnu, jsem dostal, takže si myslím, že docela taková průměrná výhra. 3/5

Silent Night (2023)

Škoda. To je asi tak jediné opravdové slovo, kterým by se dal snímek Tichá Noc nejjednodušeji popsat.. skoro se slzami v očích. Protože já i docela věřil tomu, že až to vyjde, tak bude to kvalitní akční podívaná, ovšem pokud očekáváte dalšího Johna Wicka, tentokrát takového, která nevydá ani hlásku kvůli chybějícímu skillu: mluva, tak budete velmi nemile překvapeni, spíš možná i uraženi. Je to totiž spíše takové pomalejší drama. Natočené je to hezky a akční sekvence nejsou také vůbec špatné (až na nějaké detaily od VFX), ovšem tohle divákům prodat jako akčňák je prostě zlodějina. John Woo se tedy nevrátil v podobě nejlepšímu comebacku, ale ne každý snímek je posvícení.. hm. 2/5

Den díkůvzdání (2023)

Vítejte v neskutečném světě TikTok celebrit, asociálních sítí a nikdy nekončící chuti po bohatství a slávě!.. Ach, omlouvám se, nechal jsem se lehounce unést krásou teen života. Den díkůvzdání je totiž velmi důležitý a očividně i velmi kulervoucí den v roce, tedy alespoň pro američany, kteří tento den zažívají opravdové peklíčko na Zemi, jinými slovy - když jsou v obchodech slevy, začíná boj o život. Přesně kvůli té prvotní a také, dovolil bych si poznamenat, vcelku úchvatné sekvenci s krvelačnými bezmozky v obchoďáku si myslím, že měl film již od začátku hezky našlápnuto. Nakonec jsme tedy sice skončili u klasického, pro někoho možná už nudného a neoriginálního slasheru s absolutně fenomenálními gore scénami (což je velké plus celého snímku), ale přece jenom se nedá jen tak s klidnou hlavou říci, že je to vyloženě špatný film, či přímo odpad, což by byl podle mě velmi přehnaný pojem. Za mě ''příjemná'' vyvražďovačka, která nenabídne nic nového, ale rozhodně ani neurazí. 3/5

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Ew. No co také čekat, že? Rozhodně nic nějak zvlášť speciálního. Nic takového speciálního se zde totiž ani v nejmenším nekoná. Docela obtížná situace, co? No, když se totiž zaměříte na všechny novodobé české pohádky, tak jako, čéče, ony nepřichází s ničím novým, i když mají mnohdy vcelku příjemně našlápnuto k dobrému výsledku. Vím, dobře je za tři, ale alespoň něco. Takže ano, tohle je sice docela smutné, ale není to nic, co by nespravila troška Vánočních kouzel a magie. Tím mám na mysli takový film (jako právě tento), kterému nikdo během Štědrého dne moc pozornosti nevěnuje, jinými slovy, kašle na něj a věnuje se například vášnivým debatám o tom, kdo ještě před Štědrým dnem sežral všechno cukroví, nebo se jednoduše věnuje svým dětem. Škoda, že to opět nevyšlo. Tak zase příští rok, čeští filmaři! 2/5

Štědrý večer pana rady Vacátka (1972) (TV film)

Velmi příjemná TV inscenace o zabránění v trestném činu na den plný kouzel a štěstí - na Štědrý den. Marvan zde velmi zazářil a hrál výtečně, ovšem za velikou pochvalu stojí i výkon malého Tomáše Muchky, který hrál také výborně. 4/5

Anděl Páně 2 (2016)

Anděl Káně je zpět! Což znamená jen jedno - duo zmatený andílek Petrolej a sukničkářský čertík Dvořák jsou zpět v akci, kvůli další velké chybě, která jim nezajistí věčné vědění, ale leda tak maximálně přeměnu na pouhej ftipnej opar, mlhovinu. Prostě výborná pohádka pana Stracha přímo do žíly. 5/5