• Krátkometrážní

Captain America (1990) odpad!

Tak jako, co k tomu říct. No je to bída :D Rozhodně jeden z nejhorších Marvelovských filmů. Na to, že je film z roku 1990, vypadá naprosto otřesně. Kamera je celý čas nezaostřená a působí to spíš jak z roku 1950. Vlastně i tam měli lepší obraz :D Herecké výkony jsou tragické, zvuk je totálně retardovaný. Taky český dabing je naprostý skvost, jelikož zní, jak kdyby ho tvořili na záchodě, takže pokud se chcete pobavit, doporučuji. Taky všechny efekty, všechny akční scény a třeba vzhled záporáka Red Skulla je prostě odpadní. Ve většině akce je buď totální tma a není vidět vůbec, ale jakože fakt vůbec nic (včetně toho, jestli tam vůbec nějaká postava je nebo ne :D) nebo mají milion střihů, které jsou totálně mimo a střihač si evidentně něco šlehnul. Příběh je nezajímavý, nudný, plný totálně cringe stupidních hlášek. „Kde je pero mé tety. Pero mé tety je na stole.“ je krásný příklad úplně retardovaného scénáře :D Jako, na tom filmu opravdu není nic pozitivního. Jediné co, tak hudba je občas docela fajn. Ale to je tak nějak všechno :D Zase nesmíme být na film tak hnusní, jelikož je to televizní produkce přímo na VHS kazety, která neměla totálně žádný rozpočet, ale twl... i s nulovým rozpočtem bych udělal lepší film, protože až takovýhle trash stvořit, to prostě jen tak neuděláš :D Tenhle film je fakt odpad. Odpad jak z hlediska Marvelu, tak z hlediska kinematografie :D Když budete trošku nalití, tak si ho možná užijete, ale celé je to tak moc nudné, že ani alkohol asi nepomůže :D Captain America je totální odpad :D Fakt, nemá smysl se na to dívat. Hodnocení: 6%

Kačer Howard (1986)

Z dnešního pohledu se to může zdát jako neuvěřitelné, ale tento klenot jménem Kačer Howard je první celovečerní Marvel film, který vstoupil do kin. Neuvěřitelné je to proto, že je to ohromně bizarní snímek a já absolutně nechápu, proč si zrovna toto téma a tuto postavu vybrali tvůrci jako první na zfilmování. Začněme příběhem, protože to je zdaleka ta nejvíc šílená věc. Come on, už jenom samotná myšlenka mimozemského kačera žijícího na paralelní Zemi ve světě kačerů, který je za pomoci lejzru vtažen do našeho světa je neskutečně šílená. A to je doslova shrnutí jenom prvních 2 minut filmu :D Co se tomuhle filmu musí nechat, je fakt vtipnej. Jsem si na 100% jistý, že ten humor je nechtěný a všechny ty scény, nad kterými jsem se bavil, nebyly myšlené jako komediální scény, ale prostě jsou :D Díky té hlavní, naprosto bizarní premise zde vzniká hromada neuvěřitelně absurdních situací, které jsou prostě strašně vtipné  :D Bohužel, celý film nesází jenom na levnou a špatnou komedii, je tu i ten zbytek, který není vůbec dobrý. I přes to, že jsou tu naprosto boží scény (i když opět, je zcela očividné, že to nebyl záměr autorů :D), je zde i tuna patosu a výplně, která je prostě nudná. Film je zhruba do půlky prostě taková obyčejná komedie, která má své světlé chvilky, ale jinak je to strašná zívačka. V půlce si film uvědomí, že je vlastně založený na komiksech a na poslední chvíli se snaží vytvořit nějakého záporáka a akční scény, které fakt nejsou dobré. Herecké výkony jsou hrozně podivné, i přes to, že tu máme bezesporu kvalitní herce (ať už Lea Thompson nebo třeba Tim Robbins, kterého jsem upřímně ani nepoznal, jelikož si můj mozek nechtěl připustit, že by tady v tom mohl hrát :D Když si to člověk srovná s o 8 let mladším Vykoupením z věznice Shawshank, je to až neuvěřitelné). K tomu ději, pardon, ale to je prostě bída :D A když film vytáhne erotickou scénu mezi člověkem a kachnou, přičemž se celá tahle romantická linka bere poměrně vážně, fakt jsem si říkal, na co to sakra koukám :D Když k tomu přidáte opravdu tragické efekty a toho fantastického záporáka, který je nejvíc přeafektovaný, nejvíc přehrávající a nejvíc šedesátkový záporák ever, dostanete tento skvostný film. Navíc, celý film na vás od začátku do konce hází nejrůznější reference na cokoliv od George Lucase, který ano, film produkoval a z velké části se na něm podílel. Ach ano, starý dobrý strejda George, co nám přinesl dnes již legendární Star Wars. Asi každý má nějaké temné chvilky... :D Taky by mě hrozně zajímalo, proč je tento film tak strašně moc sexuální :D Ne fakt, tenhle film je tak hrozně nadržený, že pochybuju, že v dnešní době by prošel bez nějakého omezení ratingu. A mimochodem, proč v tom filmu všichni tak moc řvou? Fakt to není moc příjemné na uši. Chvíli křičí Howard, pak Lea Thompson, pak záporák, pak všichni... :D Upřímně, tenhle film je naprostý bizár. Dokážu si představit, že se z toho může naprosto lehce stát někoho oblíbená guilty pleasure (tuto pozici ale u mně v Marvel branži bude držet Affleckův Daredevil...), mně to ale až tak nebavilo. Jop, je to strašně absurdní film, který určitě stojí za to vidět, ať už díky tomu, že si uvědomíte, s čím to sakra Marvel tehdy začínal nebo zjistíte, jak daleko může zajít něčí podivná a pěkně zvrácená fantazie. Kromě několika nechtěně zábavných scén je to ale pořád poměrně špatný film, který nezestárl vůbec dobře (i když pochybuju, že v té době to bylo nějak dobré :D) a zapsal se mezi ty nejhorší věci, co Marvel kdy stvořil. Pokud máte nějaký alkohol a partu kámošů, dokážu si představit, že to může být boží zábava na večer :D Jinak ale... ne díky :D Naprostá bizární šílenost, plná absurdních a neskutečně podivných momentů, nechtěně geniálně zábavných scén a celkově obří dávkou podprůměrnosti a špatnosti. Hodnocení: 31%

Noví mutanti (2020)

The New Mutants, poslední film z X-Men série, na kterém ještě dělali Foxové, než je odkoupilo Disney. A mě hrozně mrzí, jak podhodnocený tenhle film je. Protože si myslím, že je vlastně dost fajn. Nejlepší na filmu je dynamika a vztahy mezi postavami. Prostě ta hlavní pětice je hrozně super, všechny scény, kde si povídají jsou dost fajn. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout Magik, kterou hraje Anya Taylor-Joy, která je prostě super, i když to možná bude tím, že tu herečku prostě zbožňuju. Akorát Cannonball měl možná až moc málo prostoru :D A tenhle film není o akci a o jejich superschopnostech (třeba takový Sunspot svoji schopnost použije asi 2x). Tenhle film je opravdu o jejich charakterech a to je fajn. Akce tu není moc, vlastně je tu jen finální CGI bitka, která díky rozpočtu nevypadá zrovna nejlíp, ale to mi ani tolik nevadilo. Záporačka Dr. Reyes je taky dobrá, i když to není žádný zapamatovatelný záporák. Atmosféra je taky dost solidní, je taková správně znepokojující a dokáže být i děsivá. Ovšem horror to opravdu není (což je vlastně trochu škoda), i když třeba takový Smiley Meni jsou opravdu hodně creepy :D Největší problém tohohle filmu je, že je hrozně vidět, že byl strašně mockrát přetáčen, že autoři pořádně nevěděli, jestli chcou udělat horror, thriller, akčňák nebo co vlastně. A pokud znáte ten příběh, to pozadí za tímhle filmem, to, jak byl asi 3x kompletně změněn tón filmu na vyžádání studia, jak se to celé několikrát přetáčelo, vlastně si uvědomíte, že to nakonec přes všechny tyhle produkční problémy a přes to, jakým peklem si tenhle film prošel, není vůbec špatný. Akorát mě prostě mrzí, že už se nikdy nedočkáme pokračování tohoto příběhu. Každopádně, mnohem radši bych viděl filmy jako je tenhle, než dnešní typické stále se opakující Marvelovky. Velice příjemný film, jehož největší problém je to, že neví, čím chce být, za což vlastně film ani nemůže. Jinak je to ovšem velice pohodová podívaná, která obsahuje dobré thrillerové, až horrorové prvky a je to příjemná teenagerská zábava. Příjemný film, který sice moc neví, čím chce být, ale jedná se o dobrou zábavnou jednohubku. Hodnocení: 75%

X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Men: Dark Phoenix. Film, který měl sloužit jako rozlučka, jako poslední sbohem s celou sérii X-Menů. Film, který měl uzavřít devatenáctiletou ságu a dát nám uspokojivý a emotivní konec pro naše milované hrdiny. A strašně moc mě mrzí, že musím říct, že se to moc nepovedlo. Dark Phoenix je totiž prázdný. Naprosto prázdný, bez emocí, průměrný akční blockbuster, který nejenom že nepůsobí jako dobrá rozlučka s milovanou sérií, navíc to není ani nijak extra zajímavý film sám o sobě. Kdybych to měl čistě popsat v pár slovech, asi by padly výrazy jako zklamání, selhání, nuda a podobné věci. Ale pojďme si to trochu detailněji rozebrat. Dark Phoenix bych hodně přirovnal k Apocalypse, která fungovala na dost podobném principu. Film se snaží být dost epický a akční, plný velkolepých scén, ale chybí tomu to srdce, chybí tomu kvalitní scénář, dobře napsané postavy a něco, co by v nás vůbec vyvolalo zajímat se o to, co se děje na obrazovce. Abych začal trošku pozitivně, musím pochválit režii a obecně vizuál filmu. Na to, že se jedná o režisérský debut Simona Kinberga, myslím, že po této stránce to není vůbec špatný. Film má svůj vizuální styl, který je velmi povedený, je zde spousta zajímavých nápadů a pěkná práce s kamerou, film má výrazné barvy, které mu dodávají takový celkem osobitý a zajímavý styl. Pojďme se ale podívat na postavy, jelikož co si budem, postavy vždycky byli asi to nejdůležitější na celé X-Men sérii. A tady přicházíme k tomu největšímu problému Dark Phoenix. Scénář. Doslova skoro všechny postavy jsou totálně nezajímavé, chovají se naprosto hloupě a mimo svůj charakter, nemají žádné zajímavé dialogy ani interakci a je brutálně nudné to sledovat. Začněme rovnou Charlesem. Xavier byl vždycky vykreslován jako rozumný a moudrý člověk, co by udělal všechno pro dobro svých přátel a studentů. A já se ptám, co se s ním sakra stalo v tomto filmu? Charles je ochotný posílat své studenty do akce a riskovat jejich životy, sám přizná, že medaile a respekt od prezidenta jsou pro něj důležité, když následně umře jedna z celkem důležitých postav, Charles vypadá, že je to mu to totálně jedno a navíc, a to je asi ta nejhorší věc na celém jeho charakteru, obhajuje si svojí vlastní nevinu na této smrti. Charles nikdy nebyl někdo, kdo si nedokázal přiznat vlastní chyby. Ale tenhle film ho vykresluje jako sobeckého a egoistického šmejda, který si nechce přiznat své problémy. Ale sakra, tohle Charles ve filmech nikdy nebyl. Co to je za naprosto náhodnou transformaci postavy. Kdyby si to aspoň film dokázal obhájit a vytvořil kolem toho nějakou zajímavou linku, ale to ne, film dělá něco mnohem horšího. Film divákovi dost jasně říká, že Charles má pravdu a na jeho chování není nic špatného. Což je tak strašný pocit, když víte, že postava, kterou sledujete, se chová jako idiot, ale film vám ještě říká, že je to v pohodě. Upřímně, naprosto nechápu, co Dark Phoenix udělal s Xavierovou postavou, ale podle mě je to naprosté nerespektování charakteru a totální zničení této postavy. Doslova, celá ta skupinka Hanka a Magneta, která má být jakože ta zlá, tak je ve finále mnohem sympatičtější, jelikož mají mnohem lepší motivace, jejich emocionální stav dává mnohem větší smysl a na rozdíl od Charlese se nechovají jako idioti. Aspoň, že herecké výkony jsou zde dobré, hlavně Michael Fassbender zde opět dokazuje, že je to asi ten nejlepší Magneto, kterého jsme kdy dostali. Další postavou je tu Scott, který kromě toho, že zde má naprosto tupě vykreslený vztah s Jean, se chová jako puberťácký pitomec, který asi ignoruje to, že jeho přítelkyně někoho zabila a stejně by udělal vše proto, aby ji zachránil. A opět, film divákovi jasně říká, že Scott je na té dobré straně a na jeho naivní a dost jednostranné povaze není vůbec nic špatného. Znáte takový ten nepříjemný pocit, když se postavy chovají jak idioti, ale vy s tím nemůžete nic udělat, ani film s tím nechce nic udělat a vy jste akorát na ty postavy naštvaní a chcete jim dát facku? To jsou skoro všechny postavy v tomhle filmu :D Dále tu máme Magenta, který je asi jedinou opravdu dobrou stránkou tohohle filmu. Je sympatický, jeho motivace jsou pochopitelné, Fassbender je skvělý v této roli a jeho postava je prostě super. I tak s ním ale mám problémy. Kromě toho, že se objeví až téměř po hodině filmu (na to, že to je jedna ze dvou hlavních postav, tak nic moc teda...), máme tu opět takovou tu typickou Magneto linku, kdy je nejdřív hodný, ale pak se něco stane, kvůli čemu se zase dá na zlou stranu. Viděli jsme to asi v každém z těch 4 X-Men prequelů, a tady je tahle celá linka asi nejhůř zpracovaná v celé této sérii. Pak je tu Mystique, u který chci jenom říct, že její vzhled je strašný :D Chápu, že Jennifer Lawrence nechtěla podstupovat to šíleně dlouhé nanášení make-upu a tak místo toho překopali design Mystique, ale sorry, vypadá to hrozně. Ke Quicksilverovi, k tomu chci jenom říct, že je ho tu hrozně málo, nemá tu žádnou zapamatovatelnou scénu jako v předchozích filmech a co hůř, jeho linka s Magnetem, jakožto jeho otcem, načrtnutá v Apocalypse, tu není absolutně prozkoumaná a vzhledem k tomu, že je toto poslední X-Men film, je jasné, že tahle celá dějová linka prostě šla totálně do kopru. Na závěr jsem si samozřejmě nechal postavu Jean, která by měla být jedna z hlavních postav, jelikož celá událost Dark Phoenix se točí kolem ní. A upřímně, dlouho jsem neviděl takhle nudnou, takhle průměrně napsanou, ničím nezajímavou postavu. Její přeměna z Jean na Phoenix je extrémně rychlá, během pár minut začne ubližovat lidem a ničit všechno a je to hrozně uspěchané. Sophie Turner je brutálně necharismatická a když je vaše hlavní postava, váš hybatel děje, nudný a nezajímavý, je to prostě špatné a odráží se to na celém filmu. Upřímně, fakt nemám rád celou Dark Phoenix událost, ani v komiksech, ani ve filmech, ani nemám rád postavu Jean Grey, hlavně kvůli její nezajímavosti. A tenhle film nedělá vůbec nic proto, abych tento názor změnil. Dokonce bych se radši podíval na Poslední vzdor, než na tohle, což už je co říct, jelikož Poslední vzdor byl takový ten X-Men film, do kterého všichni kopali a házeli na něj špínu, že všechno zničil. Ale pořád byl lepší, než tahle nuda. Abychom toho neměli málo, film představuje i jistou mimozemskou rasu a postavu Vuk, a upřímně? Je to totálně zbytečné. Vůbec nechápu, proč tu jsou. Nebo vlastně chápu. Je to proto, aby se z Jean nemusel stát plnohodnotný záporák a aby tu byl ještě někdo, kdo s ní bude manipulovat, aby ve finále nebyla ona ta špatná. K akci, ta je překvapivě relativně povedená. Od naprosto super úvodní scény ve vesmíru, po fantastickou finální potyčku ve vlaku. A co musím uznat, hrozně se mi líbí, jak tvůrci opravdu využívají jednotlivé schopnosti mutantů do maxima a nebojí se ukázat, jak OP můžou někteří z nich být. Jediná trochu horší akce je ta úplně poslední, Jean vs mimozemšťané, protože je to prostě jenom digitální bordel, ale dá se přežít. K hudbě, ta je naprosto skvělá. Hans Zimmer je prostě boží, jeho hudba je energetická, je výrazná a jediné, co mě mrzí, je absence té klasické X-Men theme, včetně úvodní titulkové sekvence. Moje poslední výtka patří, podobně jako u Apocalypse, k tomu, že postavy zde prostě nestárnou. Mezi jednotlivými X-Men prequely je časový úsek 10 let, tudíž např. od První třídy do Dark Phoenix uplynulo 30 let. A stejně, postavy vypadají naprosto stejně. Kdyby se aspoň maskéři trošku snažili udělat jim nějaké vrásky nebo tak něco. Navíc, z příběhového hlediska to taky nedává moc smysl. Mystique zde Charlesovi vytýká, že poslal do akce děti, jako Jean, Nightcrawlera, atd. Pokud ale těmto postavám bylo v Apocalypse třeba 18 let (což tak nějak tipuju, že bylo), tak v tomhle filmu jim je skoro 30 a to už fakt nejsou moc děti :D Na závěr chci ještě odpovědět na 2 otázky. Jak Dark Phoenix funguje jako X-Men film? Upřímně? Hrozně. Chybí zde naprosto typické a ikonické prvky pro X-Men filmy, od úvodních titulků, přes znělku, trošku důležitější využití Cerebra, Xavierova škola tu skoro vůbec není a hlavně, naprosto zmizelo to, jak svět vnímá mutanty, což byl jeden z důležitých aspektů této série. Má druhá otázka je tedy jak tento film funguje jako rozlučka s X-Meny. A opět, hrozně. Kromě finální scény s Magnetem a Xavierem, která je upřímně fakt dobrá, není na filmu skoro poznat, že se jedná o rozlučku a že tyto postavy už nikdy neuvidíme. Což mi přijde jako škoda, mohli to trošku více emocionálně vyždímat. To mimochodem platí o jakýchkoliv emocionálních scénách ve filmu. V celém snímku proběhne pár smrtí celkem dost důležitých postav, ale všechny jsou tak bez emocí, vůbec nic u nich necítíte. Na závěr tedy nějaké shrnutí. Dark Phoenix je strašně obyčejný a nudný film. Není zde vůbec nic zajímavého ani zapamatovatelného, jediné, co tu je, jsou špatně napsané postavy, děj naprosto bez emocí a nezajímavý, a jinak je tu naprosto prázdný film, který absolutně nefunguje jako rozlučka s milovaným světem X-Menů. Nudný příběh, špatně napsané postavy, kterým chybí jakákoliv zajímavost a vzájemné interakce. Nejenom podprůměrný X-Men film, ale zároveň i celkem špatná rozlučka s tímto světem, která navíc postrádá jakékoliv emoce. Hodnocení: 48%

Deadpool 2 (2018)

Druhý Deadpool je taková nadupanější jednička. Pořád je to strašně super komedie s výborným Reynoldsem, který se pro tuhle roli prostě narodil. Další herecké výkony a postavy jsou taky fajn, hlavně Brolinův Cable je super a dobře funguje jako takový polo-záporák. Vedlejší postavy jsou dobré, prostor tu má hlavně Domino, která má relativně zajímavou schopnost. Příběh je velice fajn, je hodně komorní, uzemněný a osobní, zaměřuje se hodně na vztahy, což je velice fajn, jelikož i přes to, že se jedná o komedii, film ve vás dokáže vyvolat nějaké pocity a něco vám předat, plus je zde spousta emocionálních momentů. A samozřejmě, pro fanoušky jedničky, stále je tu obrovská hromada krve a goru, spousta nadávek, černého humoru, referencí, gagů a odkazů na všechno možné. A tohle všechno ve vzájemné kombinaci prostě funguje. Dvojka Deadpoola je stále oddechová zábava, u které se budete bavit. A mimochodem, viděl jsem i režisérský sestřih zvaný The Super Duper Cut, který přidává 15 minut záběrů a není to zlé, ale bohatě si vystačíte s klasickou verzí. Nic extra to nepřidává. Deadpool 2 je výborná komedie s hromadou referencí a černého humoru. Hodnocení: 75%

Logan: Wolverine (2017)

Logan patří bez debat k tomu nejlepšímu, co Marvel kdy vyprodukoval a dle mého osobního názoru se nejedná pouze o nejlepší film X-Men série, ale i nejlepší Marvelovku, která kdy vyšla. Logan je totiž neskutečný. Je to film plný emocí, tísnivé a nepříjemné atmosféry, skvěle napsaných postav a výborného příběhu. Pojďme ale od začátku. Hned na začátek, postavy. Postavy jsou skvěle napsané, mají naprosto výbornou interakci mezi sebou a třeba takový vztah Logana a Charlese je podle mě jeden z tahounů celého filmu. Taky se mi hrozně líbí, že jednotlivé postavy vidíme v pozicích, v jakých jsme je nikdy neviděli. Logan, dříve nesmrtelný Wolverine, který se ničeho nebál a zachraňoval svět, je zde zlomený životem a vlastně jenom čeká na svoji smrt. Xavier, který byl vždy milý a snažil se každému pomoci, ztrácí paměť a díky svým nekontrolovatelným záchvatům dokáže nechtěně ubližovat lidem. Ještě jednou to zdůrazním, ale interakce těchto dvou je naprosto výborná, mají skvělé dialogy a každá scéna, kdy si jenom povídají, je skvělá, obzvlášť, když se k nim přidá ještě Laura. Taky chci pochválit maskéry, kteří udělali něco neskutečného. Jak Hugh Jackman, tak Patrick Stewart zde vypadají mnohem starší, než ve skutečnosti jsou, což jenom pomáhá té nepříjemné atmosféře. Také bych chtěl zmínit herecké výkony, které jsou fenomenální. Já osobně nikdy nebyl až tak velký fanoušek Hughe jako Logana, ale tady prostě dává do své role všechno. To ani nemluvím o Dafne Keen, která zde hraje Lauru, jenž je rozhodně jedna z nejlepších dětských castů poslední doby. V době natáčení jí bylo 12 a na tento věk předvádí naprosto skvělý výkon. Co je na Loganovi také výborné, je atmosféra celého světa. Nejedná se o žádnou post apokalyptickou verzi Země, i přes to na vás ale celý svět působí strašně nepříjemně, tísnivě, špinavě a není to místo, kde byste chtěli žít. Tomu dopomáhá i perfektní hudba, která je místy taková až melancholická a krásně to dopomáhá atmosféře. Chci vypíchnout i Mangoldovu režii, která je taky skvělá. Všechno je krásně natočené, každý záběr vypadá strašně dobře. Mangold si skvěle hraje s barvami, když se nacházíme na venkově, celý film je takový oranžový a žlutý, jakmile se ale přesuneme do města, všude svítí červené a modré neony. Taky se mi hrozně líbí, že Mangold se nechal inspirovat westernovými filmy (na což je i reference přímo ve filmu), tudíž jsou tu např. typické záběry na nohy hrdinů nebo třeba kamerové otočky při různých automobilových honičkách. Jednoduše, režie tohohle filmu je skvělá. Jsem taky rád, že Logan je konečně R-kový, tudíž film může bez žádných potíží ukázat krev a brutalitu, což se strašně hodí k životem zlomenému Wolverinovi, který už nemá žádné hranice a chce jenom v klidu dožít se svým přítelem. A třeba takový finální souboj celého filmu by byl dle mého názoru o několik levelů horší, kdyby v něm nebyla ta krev a brutalita, jelikož ta z toho dělá opravdu osudový souboj. Ještě chci mluvit o emocionálních momentech, které jsou fantasticky provedené. Máme zde hned několik smutných a pochmurných scén, které díky výborné atmosféře fungují. Taky tu máme hned 2 důležité smrti postav, které jsou naprosto skvělé, výborně zahrané a perfektně dokáží vyvolat emoce a ano, přiznám se, několikrát jsem u tohohle filmu brečel :D Hlavně to jedno úmrtí důležité postavy, které se odehraje na té farmě a které naprosto změní chod celého filmu... pro mě osobně asi jedna z nejlepších smrtí v jakémkoliv Marvel filmu. Logan je bez debat naprosto výborný film, ale bohužel, pár chybiček tu je. Největší problém mám asi s tempem, které je občas (hlavně ze začátku filmu) příliš rychlé a myslím si, že některé scény by klidně mohly být delší. Taky zde není žádný výrazný záporák, máme zde sice pár záporných postav, které Loganovi stojí v cestě, ale žádná z nich není nijak výrazná, ani zapamatovatelná. Každopádně, toto jsou jen malé vady na kráse. Jinak je totiž Logan perfektní film, který zvládnul zakončit příběh hned několika důležitých postav X-Men světa a udělal to naprosto skvěle. Film je temný a ponurý, má skvělou tísnivou atmosféru, výborné herecké výkony a velice dobrou a příjemnou dynamiku mezi hlavní trojicí hrdinů. Pro mě osobně se jedná o nejlepší Marvel film vůbec a nemyslím si, že tuhle pozici jen tak něco změní. Naprosto perfektní film, který rozhodně stojí za to vidět. Logan je úžasný film, který sází na skvělou tísnivou atmosféru, ponurý příběh a hlavně výborně napsané postavy a jejich vzájemnou interakci. Pro mě nejlepší Marvelovka, která kdy byla natočená. Hodnocení: 94%

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tenhle je film je tak strašně moc zbytečný. Jako, celou dobu během jeho sledování jsem si říkal „Proč?“, protože ten film působí hrozně navíc, kdyby neexistoval, nic by se nestalo. Film to není nijak extra špatný, ale je to prostě typický, dost průměrný blockbuster. Postav je tu asi milion a opět, úplně zbytečně, jelikož většina z nich nemá skoro vůbec prostor, nemá žádnou interakci s ostatníma a působí opravdu zbytečně. Herecké výkony jsou fajn, ale jen u těch postav, co se vrátili z předchozích dílů, to znamená James McAvoy, Michale Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult a cameo Hugha Jackmana potěšilo. Plus je tu ještě Evan Peters a jeho Quicksilver, ten je stejně boží jako v Days of Future Past, ale je zde jedna příběhová linka s jeho otcem / Magnetem, která opět působí strašně zbytečně a promrhaně, když víte, že v celé X-Men sérii k ničemu nevedla a nikdy nepovede. Každopádně další postavy jsou dost meh. Moira MacTaggert se zde vrátila z First Class a je hrozně zbytečná (počítejte, kolikrát v této recenzi padlo slovo zbytečné :D). Pak tu máme spoustu promhraných nevyužitých postav jako Cyclops, Storm, Psylocke, Angel, Nightcrawler a hlavně Jean Grey. Sophie Turner hraje Jean hrozně prapodivně, celá postava je dost zvláštní a její power up na konci filmu je jak vycucaný z prstu. Film hrozně tahá Magneto, který má hlavně ze začátku dost lidskou a osobní linku. Jenom škoda, že je to opět Magneto, který je ze začátku dobrý a hodný a pak se otočí na záporáka, viděli jsme to ve First Class, v Days of Future Past, tady a ještě to jednou uvidíme... Mimochodem, příběh se odehrává v 1983 a hrozně mě iritovalo, jak postavy vypadají totálně stejně jak ve First Class / Days of Future Past, i když dějově uběhlo 10 / 20 let. Mohli si s nějakým make upem trochu vyhrát :D Nebo tam jednoduše nedávat tak velký časový skok. Akce tu moc není, v podstatě je tu jenom Quicksilverova Sweet Dreams scéna, která je fakt super a finální bitka, což je hnusný CGI bordel plný digitálních efektů, takže ta za moc nestojí. Ještě na závěr tu máme samotného Apocalypse, který je prostě hrozné promrhání Oscarem Isaacem. Apocalypse se totiž tváří jako strašně zajímavý záporák se zajímavým originem, to ale trvá jen do doby, než si uvědomíte, že je to totálně obyčejný a nezajímavý, nudný a špatný záporák bez špetky nápadu. Aspoň vypadá docela dobře, to CGI nebo make up, nebo co to vlastně má sakra na sobě, vypadá velice pěkně a Isaaca v něm prakticky nepoznáte :D I když jsem to tady dost hejtil, tenhle film není špatný. Nedělá nic vyloženě špatného, vzhledově vypadá pořád dost dobře, herecké výkony jsou fajn a zápletka zabaví. Ale je strašně průměrný. Jednoduchý průměrný blockbuster, který je fakt hodně zbytečný, protože nic do celého X-Men světa nepřináší. X-Men: Apocalypse je velmi průměrný blockbuster, který celý čas působí hrozně zbytečně. Ale když nemáte na co koukat.... Hodnocení: 50%

Deadpool (2016)

Deadpool je prostě super. Tenhle film se nesnaží si na nic hrát. Je to pořádná Rková černá komedie se spoustou nekorektního humoru, hromadou násilí a krve. A je to fajn. Ryan Reynolds je boží jako Wade Wilson / Deadpool, je na něm vidět, že si roli velice užívá. Příběh je dost osobní a přízemní, což je super a hodí se to k celému filmu. Vedlejší postavy jsou vcelku dobré, akorát záporák hraný Edem Skreinem má míň prostoru, než bych si přál. Každopádně akce je solidní, hlavně finální bitka na Helicarrieru z MCU je super. Samozřejmě, nejlepším prvkem na filmu jsou fóry, nejrůznější narážky, gagy a jiné easter eggy. Těch je tu hromada a určitě se několikrát u filmu zasmějete. To ovšem neznamená, že film nemá emocionální a vážné momenty, ty zvládá stejně dobře, jako humorné scény. A to je výborné. Dobrá komedie by měla umět zvládat i vážné a seriózní chvíle. A to Deadpool rozhodně zvládá. Ale samozřejmě je to hlavně výborná oddechová zábava. Super komedie plná různých easter eggů a gagů, pro fanoušky bláznivých krvavých kravinek ideální :D Hodnocení: 70%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-Men: Budoucí minulost je naprosto skvěle udělaný film, i přes to, že na první pohled může vypadat jako obyčejný blockbuster, ve skutečnosti však skrývá mnohem víc. Začneme příběhem, který je super. Je zábavný, napínavý, zajímavý, okamžitě vás pohltí. Film má 2 dějové linky, první odehrávající se v minulosti v roce 1973, která je prostě skvělá, a druhá z dystopické budoucnosti 2023, která je taky fajn, ale bohužel má hrozně málo prostoru a nestrávíme v ní tolik času, kolik bych chtěl. Herecké výkony jsou famózní, všichni předvádějí úžasnou práci. A není se čemu divit, když zde jsou herecká jména jako Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence nebo Peter Dinklage. Takovýhle nadupaný herecký cast má málokterý film. Efekty jsou dost fajn, hudba je dobrá, jenom škoda, že jí nedělal Henry Jackman a nepoužili Magnetovu záporáckou znělku z First Class, ta mi tu dost chyběla. K záporákovi, Peter Dinklage a jeho Trask je rozhodně zajímavý záporák, má charisma, ale chybí mu něco navíc, nějaký důvod, proč nesnáší mutanty. Ale přes to neskutečné charisma herce tuhle chybku dokážu odpustit. Akce je super, jenom škoda, že víc nezapojili Wolverina do akčních scén. A na závěr musím zmínit Evana Peterse a jeho Quicksilvera, který má opravdu málo prostoru, ale už za těch pár minut si ho dokážete zamilovat. Ta postava je prostě úžasná. Mimochodem, viděl jsem i režisérský sestřih zvaný Rogue Cut, který přidává asi 15 minut nových scén, hlavně tedy přidává do děje postavu Rogue. A není to vyloženě špatné, ale pokud opravdu nezbožňujete postavu Rogue, bohatě si vystačíte s obyčejnou kino verzí. X-Men: Days of Future Past je zábavný film se super postavami a výborným castem. Hodnocení: 83%

Wolverine (2013)

Druhá Loganova sólovka s jednoduchým názvem The Wolverine je takový typický akční zábavný blockbuster, který spíš působí, jako kdyby ho vytvořili pro MCU, než pro X-Men universe. Narozdíl od Origins: Wolverine tohle alespoň působí jako koukatelný film, u kterého se budete i bavit. Dějově nejde o nic převratného, jedná se o klasický superhrdinský příběh s hromadou akce. Máme zde spoustu nových postav a ty jsou dost fajn, sympatické, dokážete si je oblíbit. SPOILER Záporák Yashida není ovšem nic extra, nejen, že nemá moc prostoru, ale zároveň je to takový typický zlý záporák, co chce totálně zničit Wolverina a ukrást mu nesmrtelnost bez většího důvodu a motivace. Díky němu ten film hodně působí jako právě z produkce Marvel Cinematic Universe. KONEC SPOILERU Co je ovšem dost super, je atmosféra Japonska, kostýmy a kulisy. Nečekal bych, že se tenhle typ prostředí bude hodit k Wolverinovi, ale je to dost dobré. Hudba je fajn, nic extra zapamatovatelného. Akce není vyloženě špatná, ale má asi tisíc střihů a roztřesenou kameru, takže natočená by rozhodně mohla být lépe. A na závěr, vadili mi vzpomínky na Jean Grey, jelikož já prostě tenhle vztah fakt nemám rád :D A to, že ho tady rozpitvávají, i když se to k příběhu filmu vůbec nehodí, mě taky zrovna nenadchlo. The Wolverine je dobře odvedená akční jízda v super prostředí Japonska. Hodnocení: 72%