Kick-Ass 2 (2013)

Čaro jedničky sa mierne vytratilo, ale stále je na čo pozerať. Partička megazločincov s megamenami na čele s MOtherfuckerom stojí za to. Nejaká ta absurdita z prvej časti predsa ostala, ale...Osobne som od Carryho postavy čakal väčší prínos, ani Hitgirl už nebola akosi vo forme(bol by som za to, ak by mala vlastný film, no či už nie je neskoro?), za to KickAss nabúchal svaly ako sa na superhrdinu patrí. Hmm, zmiešané pocity mám, ani hudba nebola taká šmačná, odsudzujem do priemeru.

Iron Man 3 (2013)

Po všetkých stránkach najlepší Iron Man alebo už mäknem po všetkých tých marvelovkách. Ale vskutku je to zábava :)

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Taká istá blbosť, ako jeho oponent séria MIB, akurát čierny mali tú výhodu, že boli v scenáristicky prví. Pravdepodobne si to uvedomili aj ľudia na pľace a tak to asi aj brali. Párkrát sa človek zasmeje, no väčšinou ho to núti porovnávať. Najhoršie je, že asi po 15tich minútach vieme vcelku presne určiť záver a to ešte aj s niekoľkými vychytávkami, ktoré si pre nás posmrtný agenti prichystali. Takže, čo? Pre tých, ktorí si doteraz cestu k MIB nenašli, RIPD môžu predstavovať zábavu. A tak sa ľudstvo rozdelilo na milovníkov agentov proti ufónom a agentom proti mrtvolám. Ámen.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Hodnotim len druhú sériu, keďže prvú som nevidel. Duchárska záležitosť sa mi nezdala, až tak atraktívna. Čiže dvojka. Prvá väčšia polovica viac ako dobrá, hororová, ale posledné 3-4 časti to už sa nazýva varenie z vody alebo sociálna dráma.

Očista (2013)

Najlepším hereckým prvkom je určite Lena Headey, ktorá sa po zviditeľnení v "trónoch" nebojácne pustila do charizmatických úloh vo filme. V Očiste zaujala síce skôr presvedčivosťou, ale aspoň to. Sama zachrániť nádejný film, smutne až detinský zbabraný, nedokázala. S takým nelogickým správaním postáv som sa veru už dlho nestretol. Keď niekoľko rokov vieme, kedy a ako sa zábavky raz do roka konajú, tak určite nekonáme idiotske rozhodnutia a už keď nemám deti pod kontrolou počas celého roka, tak v ten deň ich držím v spoločenskej miestnosti a hráme monopoly do rána, aby sa nikto urazene nerozliezal po dome, ak by jednému smradovi snáď napadlo púšťať okoloidúcich, podozrivo pýtajúcich pomoc do domu, ktorého "skvelý zabezpečovací systém" stojí za menej ako moja retiazka na bicykli. Nieže by som bol odľud, ale za týchto okolností logika nepustí. A ak niekto chce, aby som vydal nejakého človeka z domu do dvoch hodín, tak logicky mi preštikne svetlo, aby sa mi lepšie hľadalo? Blbosť na blbosť a pritom nápad ako sviňa, len klobásky z nej slabo vyudené.

Velký Gatsby (2013)

Okúzlujúco vizuálne a zvučné, po tejto stránke odvážny a vydarený pokus. Horšie je to s príbehom, a keď sa ma niekde uprostred zmáhali driemoty, to hovorí za všetko. Ani rýchly spád na záver, ten roztržitý dojem nezachránil.

Fanoušci (2009)

Až do včerajška, som vôbec netušil o tomto filme a že mi táto fanúšikovská road movie doteraz pred mojimi sonarmi záhadne unikala, mi ostáva záhadou. Moje hodnotenie je vzhľadom na obľubu SW tématiky vyššie ako za normálnych okolností, keďže cez filmy, cartoon, pc hry, dokonca aj figúrkami som sa s Lucasovým svetom stretával už bližšie pár dobrých rokov. Takže v skratke film ako road movie vyčnieva nad ostatnými iba jedným a pre niektorých veľmi dôležitým aspektom. Star Wars a preto sa to oplatí pozrieť.

Kolonie (2013)

Po posledných horúcich dňoch som sa celkom tešil na tú trošku zimnej,postapokalyptickej vyvražďovačky. Fakt som nečakal veľa, ale podľa upútavky z csfd a trošky nadšenia, som predsa bol mierne optimistický. Chyba. Pritom predpoklady som tam videl, ale vo chvíli, keď Lawrence z Matrixu obetuje most aj so svojím zadkom, sa stane nepochopiteľný "zázrak" a "tráviaci proces" sa završuje následovne. Z kanadskej ľudskej chuťovky ostane veľké hovno. Ostáva nám len dúfať, že sa potom snáď niekto blažene usmieva.

Velmistr (2013)

Hm, po dopozeraní hodnotím vcelku vysoko, napriek určitej rozťahanosti som neodolal a dopozeral s miernym pokyvkávaním hlavy. Určitým spôsobom šlo celý čas o určitú vizuálnu poéziu, keď je dôležité hľadať medzi "riadkami" , pozorne sledovať, podvedome vycítiť priebeh, proste mnohokrát je obraz takmer doslova ako písmo a jediný pohyb može vypovedať veľa. Osobne si myslím, že čínska kultúra hlavne v minulosti bola vždy o tom. Keď menej slov znamená viac skutkov a hlboké myšlienky vo forme ľudových porekadliel určovali smer. Toto som pobral ja z Grandmastera, ako sa povie: "čo slovo to perla". Nemal som pocit, že dôležitý je samotný príbeh Ip mana, ale skôr o vykreslenie doby, vtedajších ľudských charakterov a veľkej nenaplnenej lásky.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Séria pokračuje a čaká nás ešte zavŕšenie so záporákom Stathamom. Furious 6 o niečo "lepší" ako Fast 5... Už to pozerám ako voľakedy Losty, nie preto že ma to baví, ale chcem byť pritom, keď to skončí. Shame on me :)