Tři mušketýři (1993)

Po mnoha a mnoha letech cca 15 . jsem se na tento film kouknul znovu. Donutilo mě k tomu nedávné shlédnutí nových tří mušketýrů no a uvědomil jsem si že staré původní verzi z roku 1976 ? Na rok si nevzpomínám přesně ale znalci ví kterou verzi myslím se žádná z těch nových nevyrovná. U této verze jsem hodně ovlivněný hereckými výkony všech mušketýrů které mám všechny rád a Curry coby kardinál byl dobře nechutný :o) Nová verze bych řekl že hraničí s parodii :o) tato verze není špatná ale přeci jen něco málo tomu schází ale kdy to porovnám s mnoha jinými filmy tenhle se drží dost vysoko. 3 hvězdičky 60%

Thor (2011)

Thora sem si oblíbil. Hodně dobře natočeno Branagh opět ukázal že je skvělý režisér. Jako Fantasy natočeno s bravurou efekty 5* nápad 5* provedení 5* herecké obsazení 5* Anthony Hopkins 5* :o) Teď vážně je pravda že moje nezaujatost je ovlivněna několika faktory Hopkins, Portman, Skarsgard, Elba a režie Branagh :o) Sněžní obři naprosto parádička . Nemůžu se dočkat na druhé pokračování .

Iron Man 2 (2010)

Rozhodoval jsem se mezi 4 a pěti hvězdičkami rozhodně o dost lepší než Hněv titánů , který jsem komentoval před chvilkou ovšem zase na 5 hvězdiček se mi to zdá hodně , protože iron mana2 hodnotím jako hodně skvělé dílko dobrý počin , perfektní triky efekty skvělý Rourke konečně záporák, který se mi po dlouhé době líbil . Jediné co se mi už moc nelíbilo že Downey klouzal místo Starka k Sherlockovi a trošku už ta role byla přehrávaná :( bylo to už na mě moc . Jinak mnoho vynikajících humorných scén jak už jsme psal a teď se opakuji skvělé efekty rozhodně film doporučuji o tom žádná jen nemohu dát 5 hvězdiček .

Hněv Titánů (2012)

4 hvězdičky ovšem nezapomenu na své oblíbené ALE.... Film jako takový je podprůměrný bez šťávy plný nelogičností . Ovšem za Liama který patří do mé top trojky oblíbených herců a Ralpha , kterého taky hodně můžu je hvězdička a taky za scénu kdy oba bojují s ostatními příšerami bok po boku konečně něco co se mi na filmy opravdu líbilo. BIll Nighy opět ve své malé roličce ale taky palec nahoru. Nebýt efektů a hereckého obsazení (Sama do toho nepočítám ten mi zrovna moc sympatický není :( ) tak bych dal dvě hvězdičky takto 4. 75%

Tři mušketýři (2011)

Jako oddechovka a komedie dobrý :o) ale pouze a jen za 3 hvězdičky. Efekty se vzducholoděmi dobré absolutně přehnané ale dobré jako dobrodružná komedie perfektní člověk se u toho zasmál. Vypnul a nemusel přemýšlet efekty fajn bojové scény taky dobré Lerman ale jo hoch obstál. Tři mušketýři vybráni dobře každý z nich se na tu roli hodil Waltz jako kardinál taky Milla jako Milady ale jo taky by se dalo absolutní ústřel ovšem je král a Orlando Glum :o) no dobře Bloom , tentokrát moc pěkného pro něj nenajdu . U tohoto filmu abych to shrnul nemám problém s obsazením z 90% :o) ani s efekty ale s přílišnou trapností chápu že pro USA trh musí být toto vyobrazení tří mušketýrů to nejlepší co kdy viděli ale tak nějak pro mě jako evropana nedostačující a zrovna u tohoto filmu efekty měst nic moc Vzducholodě super scény s nimi dobré ale ta města příšernost. Sečteno podtrženo 60 procent ,

Joshua (2002)

Jak už bylo psáno nenásilné a nábožensky založené. Když to vezmu kolem a kolem ano prakticky je to blbost s jednoduchým dějem a vše plné klišé ... Ale film mám rád že se dá na něj koukat nemusíte u něj tolik přemýšlet a hlavně by to mělo být aspoň trošku o tom že v dnešním světě kde , který je opravdu prošpikován kde jakým svinstvem by se mělo aspň trošku více myslet na lidské vztahy a lidi samotné. Proto 3 hvězdičky.

Rychlejší než smrt (1995)

Ohraná zápletka ovšem skvělé herecké obsazení a ještě lépe natočeno .. film na který mohu koukat znovu a znovu když je v televizi .. Stone je ve filmu opravdová kočka jen mladičký Dicaprio na mě působí celkem úsměvně ale to je detail který nic nemění na mém hodnocení 80% pro tento film.

Rivalové (1996)

3 hvězdičky a tak nějak něco mezi 55-60 procenty. Be stiller jako šílený ošetřovatel byl fajn :o) Richard Kiel jako správný fanoušek :o) Nemohu říct že bych se vyloženě nudil to ne některé scény stály opravdu za to ovšem mnhdy trapnost převyšuje nad humorem, který rozesměje.

History of the World: Part I (1981)

Rozhodoval jsem se mezi 4-5 hvězdičkami a nakonec dávám 5. Brooks to prostě vyšperkoval báječně. Prvních 10 minut gegy u kterých se nevydržíte nesmát stvoření umění je sice pěkné ale stvoření hudby vás dostane naprosto. Příběh v říme rozesměje a je tam spousta dobrých hlášek ale zbytečně je to natahované mohl to buď trošku oživit nebo zkrátit a místo toho dát něco jiného. Španělská inkvizice byla skvělá :o) Jako muzikál vás to dostane . Francie a Count De Money :o) je vše říkající ale je to už mírně trošku ospalé zrovna ta francie mě už moc neoslovovala :) ale závěr byl 5 hvězdičkový . Přidávám se ke všem ostatním s tvrzením že je škdoa že nebyl druhý díl protože tam by se Brooks vyřádil dokonale. Absolutely Fabulous palec nahoru.

Kmotr (1972)

K tomuto filmu jsem psal hodně do diskuze ale je na čase podělit se v komentářích o můj názor proč jsem tomuto filmu dal 5 hvězd a proč ho mám rád a proč doufám že se bude líbit i ostatním. Kmotra jsem viděl až hodně pozdě v roce 2001 a to ještě díky tomu že do videopůjčovny zrovna přišla celá triologie na DVD. Slyšel jsem o filmu už dávno předtím ale nikdy jsem nenašel důvod na to kouknout a od té doby si ho minimálně jednou ročně pustím . Brando jako Don všech donů :) nejlepší mafián který kdy pro mě bude existovat :o) I give him an offer he cannot refuse :o) Výtečná hudba mám doma soudtrack a nemám k tomu co dodat . Později jsem četl i knihu a mrzelo mě že jsem si jí nepřečetl jako první ovšem kniha vs. film 100% pocit v obou případech .