Schindlerův seznam (1993)

Schnidlerův seznam je jeden z těch filmů kdy se ptáte jak to vše mohlo vůbec zajít tak daleko jak se vůbec něco takového mohlo stát . Co se týče hodnocení filmu dokonale vybrané role Liam Neeson jako schindler a Ralph jako Amon dvě dokonalé hlavní postavy , jejiž postavy jsou jim šité na míru. Ben je taky naprosto dokonalý o tom bez pochyb. Hudba co říci k hudbě je to opravdový koncert , který slabší nátury dožene k slzám. Nehodnotím teď skutečného Schindlera zda to bylo opravdu nebo jak spousta lidí tvrdí že to bylo jinak hodnotím film a tomu není co vytknout 100% ve všem kamera herecké obsazení hudba ta černobílá tomu dodává dokonalost. 5 hvězd zasloužench plným právem.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Myslet na život a nebo umírání :o) Film je to 100% pro mě bez jediné chybky nádherná hudba perfekní obsazení ještě lépe natočeno. Film jsem si zamiloval ještě více když jsem ho viděl později na DVD v originálu . Dabing byl samozřejmě dobrý nic proti němu nemám jen originál je pro mne originál. Jak Tima Robinse nemám ve svých Top hercích tak tuto roli zahrál bezvadně a Mogan o tom ani nemluvím. Závěrečná scéna kamera na oceán mě vždy dostane . Pět Hvězdiček nemohu jinak.

Uvnitř kruhu (1991)

Depresivní 5 hvězdičkové . Natočeno naprosto skvěle dobré obsazení příběh, který opravdu zaujme. Tom Hulce jako naivní Ivan doslova a do písmene , který se stane osobním promítačem Stalina. Není to zbytečně přehnané snad až na ten konec malinko to dráma ale hned se probudíte jak v závěrečných titulcích běží že 1500 lidí přišlo o život když se chtěli naposled rozloučit ........ Bob Hoskins jako skvělý Beria věřte že v realu by jste ho opravdu potkat nechtěly :o) . 85% .

Správná dvojka II (1998)

Ještě jednou řekneš slovo trifetka tak tě začnu škrtit a pak mě může zatknout ještě jednou a bude to čtyřfekta :o) Oscar a Felix naprosto úžasná dvojka, která tentokrát opět nezklame. Putování po Kalifornii a přechodné bydliště u šerifa v San Cosik opravdu sklízí úrodu . Je to jejich poslední vzájemný film a taky odešli v tom největším a nejlepším stylu nikdy na tento film nezapomenu .

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dlouho trvalo než jsem se odhodlal napsat komentář k tomu seriálu důvod první čekal jsem jak bude pokračovat druhá série a tak trochu sem si to vše chtěl nechat promyslet a stalo se. Seriálu dávám plný počet bodů a maximum hvězdiček co to jde a nějaké navíc. Vzhledem k tomu že jsem četl knihy a mohl jsem to porovnat tak to bylo přesně jak bych očekával nebo si představoval herci vybráni na jedničku . Efekty naprosto dokonalé a po všech stránkách dobře propracované takže není divu že si tento seriál oblíbilo tolik lidí jako fantasy nemá konkurenci pokud nepočítám LOTRa ale to je zase jiný šálek čaje. Spíše bych našel více nedostatků z přibývajícími díly u druhé série se kterou jsem nespokojený kvůli odlišnostem kniha a seriál ale to bych nazval spíše problémem skalního fanouška světa sedmi království :) Vřele doporučuji všem.

Rychlejší než vítr (1995)

Průměrný film , na který se sice rádi kouknete když v telce nic jiného nedávají ale zase se brzy vytratí z paměti. 50% ničím nepřekvapí a ničím neurazí.

Hrbáč na univerzitě (1989)

Stare ale při volnu koukatelné . Rozhodně neurazi ale neočekávejme od toho nic světoborného. Průměrná komedie o tzv. Neandrtalci s šíleným jménem a ještě lepšími způsoby. Pochopitelně se nevyhneme zbytečným scenám kdy nám tvůrci naservíruji dojákl typický pro usa a filmy točené mezi lety 88-92 plus mínus. Za sebe 3 hvězdičky. Po dlouhých letech příjemné připomenutí.

Velký závod 2 (1984)

Jednička byla o parník lepší o tom není pochyb. Co se týče dvojky tak dobré hlášky se zde najdou , scény které rozesmějí taky film drží nad vodou dobré obsazení některé scény jsou moc přehrávané ale pokud se na film podíváte v neděli odpoledne jen tak na odreagování tak neurazí. Za sebe dávám tři hvězdičky a rozhodně za nějaký čas se na to znovu kouknu.

Who's the Boss? (1984) (seriál)

Taky bych chtěl mít takovou babičku jako bylo Mona :o)) Kdo je tady šefem, všichni po jendou střechou Cosby a další americké ptákoviny mezi lety 1980 - 1990 co frčeli na Pro7 neodmyslitelně patří k mému mládí :o) ach kde jsou ty časy :o) no dneska už bych asi na to s takovým nadšením nekoukal :o) ale tehdy nebylo co jiného dělat :o)

Velký (1988)

Nenáročné nekomplikované, oddechovka rozhodně svým dětem ten film při víkendu raději pustím než spoustu jiných ptákovin ale pochybuji že ještě někdy budu mít sám od sebe náladu na to koukat ale i přesto dávám 4 hvězdičky film je ve svém žánru a pro určenou věkovou skupinu naprosto úžasný. * * * * jen když člověk stárne u to tak nepožívá jako dříve. :o) Navíc Hanks jako dítě naprosto skvělé :) geniálně zahrané :)