Oppenheimer (2023)

Nolan to zase dokázal! V živote som si nemyslel že ma tak bude baviť 3hodinový životopisný film o nejakom vedcovi. Lenže toto nie je len tak nejaký vedec, to je OPPENHEIMER. Znovu vidno s akou láskou Nolan na tomto projekte pracoval a ako sa snažil zrealizovať čo najpraktickejšie efekty. Musím povedať že výbuch prvej atómovej bomby bol fakt vynikajúci. Skvelo pracovali s atmosférou a čím bližšie bol čas vybuchnutia tak tým viac herci vedeli predať ten strach ktorý sa dostal pod kožu každého diváka aj napriek tomu, že sme všetci vedeli ako to dopadne. Krásne sa tu pracuje zo zvukom ktorý vedel vždy človeka naladiť na správnu atmosféru. Cillian Murphy tu zahrál fakt svoju životnú rolu a za svoj fenomenálny herecký výkon si zaslúži Oscara. Na konci filmu sa krásne všetko spojilo dohromady a odhalenie záporaka bolo výborné.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Secret Invasion dokazuje že keď sa chce tak sa dá. Počas všetkých šiestich epizôd si väčšinou udržuje stanovenú kvalitu aj keď niekedy sa to blíži skôr ku priemeru. Seriál nás krásne už od prvej scény hádže do deja a hňeď zisťujeme že to nebude len tak nejaká blbinka alá She Hulk.  Mini dramatický event o invázii skrullov na našu planétu je skvelým spestréním väčšinou komediálneho Marvelu. Hlavnou postavou je známy Nick Fury ktorý si svoj návrat náramne užíva. Síce u Samuela už sú vidno jeho starecké roky no stále je ako Nick Fury perfektný. Som strašne rád aj za návrat Rhodyho ktorý si svoju zápornu rolu dosť užíva. No na hlavného záporáka nemá. Gravik má reálnu pochopiteľnú motivaciu prečo robí tajnú inváziu na zem. Ako záporák je fakt skvelý. No, ale v poslednej epizóde sa G'iah vďaka Gravikovi stáva dosť overpowered postavou tak dúfam že to nebude na dlho a že Marvel nejako normálne vyrieši. Pretože keď nie tak G'iah bude asi najsilnejšia postava MCU. No každopádne hudba, tá bola dosť dobrá a hlavne tá z intra. No a keď spomínam to intro, tak bol fakt skvelý nápad ho vytvoriť cez AI lebo výsledok je parádny skoro tak ako celý seriál.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Peaky Blinders je určite must watch seriál. Je to MASTERPEICE. Celý príbeh seriálu je velmi pútavý hlavne preto že je skvelo napísaný. To isté platí aj pre postavy. A najviac samozrejme pre Thomasa Shelbyho. To je asi jedna z najlepšie napísaných postáv EVER. Záporaci všetci fungujú super ale za mňa bol najlepší Campbell. Páčilo sa mi že sa tu objavovali známe postavy z histórie viz Chaplin alebo Churchill. Ale ináč to fakt chyby skoro nemá. Trošku sice šiesta séria pokulhavá ale fakt len trošku. Každopádne toto by mal fakt každý vidieť pretože to je fakt jeden z najlepších seriálov na svete.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Tento seriál si ma získal hlavne kvôli názvu a plagátu a hlavne kvôli tomu že je to teda španielsky seriál. Je kvalitný, o tom niet pochýb no bohužiaľ s každou sériou to ide dole vodou. Nie až tak prudko ale pomaly. A v 5. sérii sa to už aj jasne vidno a už prichádzala aj únava s neustálych zvratov ktoré sa vyriešia behom pár minút. Celkom mi tam vadilo LGBT ale ešte viac mi vadili tie nepodstatné flashbacky pretože ich tam bolo neskutočne veľa. Ale aspoň ku koncu 5. série sa to dalo dohromady aspoň nejako a dávalo to zmysel aj to spojenie s prítomnosťou. Každopádne finále bolo epické a musím tvorcov fakt pochváliť lebo som na to pozeral ako Denver keď videl to origami od Proferosa.

Flash (2023)

WOW! The Flash sú veľmi chaotické na pohľad hnusné špagety, ALE zároveň veľmi chutné aj s nejakou tou omáčkou. Ťažko sa o tomto filme rozpráva lebo je to strelený CHAOS ktorý výborne funguje keď na to idete s mindsetom že to bude WTF komiks. Preto radšej poviem len toľko že vypnite hlavu a užite si to.

Air: Zrození legendy (2023)

Režisérsky debut Bena Afflecka o vzniknutí asi najlepšej spolupráce ever dopadol najlepšie ako mohol. 80. roky tu boli cítiť každú sekundu a hudba k tomu krásne pomáhala plus ešte aj originálne staré zábery to vylepšili na maximum. Herecké výkony boli perfektné a primárne Matt Damon tu bol fakt vynikajúci. Emócie vedeli všetci herci predať také aké bolo treba v danej scéne. Páčilo sa mi že film vedel veľmi dobre striedať medzi

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

No tak ty vole! Tretí Strážci Galaxie sú nádhernou rozlúčkou s pôvodným tímom strážcov. James Gunn skvelo ukončil túto trilógiu a cesty niekoľkých postáv. Veľmi silné, emotívne scény pri ktorých nie jedno oko zostalo suché, sú krásnym príkladom toho, že aj Marvel po Endgame dokáže urobiť film nie len o hláškach a akcii ale aj o postavách. Lenže v tomto filme nie je jedna hlavná postava ale celý tím a ajtak dokázal James Gunn dať pár skvelých momentov v príbehu pre každého strážcu. Tu je vidno aký má talent na písanie postáv ale zároveň aj na réžiu. Bol skvelý nápad dať na konci filmu bojovú scénu na jeden záber kamery. Osviežilo to celú akciu vo filme ktorá už aj tak bola skvelo nasnímaná. Tak isto perfektne vybratá hudba dopomohla každej scéne byť ešte lepšia. No ako som spomínal na začiatku je to film hlavne o postavách, primárne o Rocketovi, no a ten tu má fakt skvelo ukázaný origin ktorý vie diváka fakt dojať. Celkovo celý film pôsobí komicky zároveň aj vážne a miestami smutne. Hlavne koniec keď niektorí členovia tímu odišli tak mi bolo ľúto že už sa s týmto pôvodným tímom lúčime. Zároveň som veľmi rád že v potitulkovej scéne nám ukázali noví tým strážcov, kde mám jeden problém. Nechápem načo je tam s nimi to malé dievča ktoré na konci zachránili. Ale t nechajme na najbližší film/projekt v ktorom strážci budú. Celkovo som veľmi s týmto filmom spokojný a veľmi sa teším na budúcnosť Strážcov.

Creed III (2023)

Michael B. Jordan zvládol svoj režisérsky debut na výbornú a ja som si ho ako režiséra zamiloval. Jeho režijný štýl je za mňa perfektný a veľmi sa teším na jeho ďalšie projekty. Musím sa priznať že keď som sa dozvedel že Rocky v tomto filme nebude tak ma okamžite prestal Creed zaujímať no výborné ohlasy a hlavne prítomnosť Jonathana Majorsa ma presvedčili o tom, že si to pozriem. Ako Kang bol Majors perfektný a tu sa potvrdilo že má veľký potenciál na dobrú hereckú kariéru. Príbeh bol skvelý, mal zaujímavé nápady a zvraty. No mrzí ma že boli očakávané. Tak isto ma mrzí že viaceré situácie boli tak narýchlo, bez nejakej výstavby vyriešené viz uzmierenie Dame a Creeda na konci filmu. Poďme späť ku pozitivám. Každý fight bol skvelo natočený ale hlavne ten posledný finálny v štýle anime. Skvelý nápad režiséra. V tomto filme už dosť vystupuje Amara Creed teda dcéra Creeda a musím sa priznať že sa mi strašne páči že sa tu dosť využívala posunková reč keďže Amara je hluchá. Som strašne rád že sa tento režisérsky debut Michaela B. Jordna podaril na výbornú a veľmi sa teším na budúcnosť tohto universa.

Arrow - Série 1 (2012) (série)

Začať s Arrowverse v roku 2023 je určite dosť náročné keďže to obsahuje stovky epizód. No našťastie to sledovanie je ľahšie keď máte kvalitný seriál, no a jedným z tých seriálov je aj Arrow, teda minimálne zatiaľ prvá séria.

Uteč (2017)

Jordan Peele je proste PÁN. Jeho tvorba je tak unikátne dobrá a odlišuje sa úplne od ostatných hororov. Páčilo sa mi že sa tento horor zaberá tematikou rasizmu a Jordan vďaka tomu dokazuje že v akom strachu žijú ľudia čiernej pleti v niektorých oblastiach. K postavám už od prvých minút a hlavne k hlavnej postave Chris si viete urobiť vzťah a zároveň už v prvých desiatich minútach o viete postavách všetko dôležité. Síce záporaci sa dali určiť hneď ako sa vo filme objavili no stále bolo zaujímavé sledovať postupné odhaľovanie ich skutočnej vnútornej osobnosti. Práca s kamerou a zvukom bola zvládnutá na jednotku pretože tento film vďaka tomu má vynikajúcu atmosféru a aj dobré jumpscary. Som veľmi rád že sa tento horror odlišuje od ostatných a neviem sa dočkať jeho ďalšej tvorby