Území bílých králů (1991) (seriál)

S nostalgií, která by mě vrátila do dětských let, bych dal pět hvězd, ale budu férový k seriálům, které jsem viděl nedávno a dám jen čtyři, protože je ÚBK fakt pěkně natočené, děcka nejsou otravná a na ránu a výkony hereckých legend, jakož i těch mladých (tehdy) herců jsou na televizní seriál chvályhodné a nijak se neponižují.

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Star Trek filmy a seriály můžou mít sebedražší produkci, sebelepší CGI efekty a sebelepší příběh, ale pokud nemají sympatickou posádku lodi/stanice, jejíž osudy budou diváka opravdu zajímat, tak vždycky selže. To ale není naštěstí případ tohoto seriálu.

Hit-Monkey (2021) (seriál)

Drsnej opičí mstitel a ukecanej duch bývalýho zabijáka, kterej se za ním táhne jako smrad z továrny na syrečky, je určitě zajímavej nápad, kterej se ale hůř realizuje. Bojové akce na deset dílů celkem málo, humor ducha zabijáka funguje jen velmi málo, animace je průměrná... ale na jedno odpoledne těch pár dílů zabaví.

Zobani (1993) (TV film)

Šikana je nejhorší svinstvo nejen na vojně. Sám jsem ji zažil v malé míře a stačilo mi to. Etzler roli šikanátora zvládl na výbornou. Ne vždy to totiž byly tupý hovada bez nápadů. Nedivím se, že film vznikl až po revoluci. Soudruzi by nikdy nepřiznali, že tohle se dělo prakticky všude a pořád - i když některé věci byly už podle mě přehnané, aby cíleně vzbudily šok.

Zírej, holube! (1987) (TV film)

Kdo jiný by koncem osmdesátek mohl hrát "holuba", než Suchánek? A zahrál ho dobře. Závěrečná pointa se podařila.

Vrah zůstal po škole (2011)

Hororovou komedii nemůže člověk brát vážně, protože ona sama se vážně rozhodně nebere, a prostě si ji užít.

Pátek třináctého (1980)

Zajímalo by mě, jestli jsem jediný, kdo nejdřív zkoukne remaky slavných hororů a pak se po dlouhých letech mrkne na originál, nebo je nás víc. Původní Pátek13 je paradoxně snad posledním z celé série, která je, bohužel, vesměs slabá a nezáživná, těžící z toho, že se první díl stal (nezaslouženě?) klasikou, která toho ale ve výsledku moc nenabízí, snad jen tu atmosféru a audio vložku... a možná ten nečekaný konec na jezeře, po němž spousta tehdejších maminek prala svým dětem prádlo.

Druhý dech (1988) (seriál)

Pustil jsem si to jen proto, že moji rodiče strávili skoro celý život v družstvu - a já ostatně skoro celé dětství. On ten seriál není vážně žádný zázrak, ale co byste taky chtěli, když je to jen o kravách o hovnech? Jediné, co mě asi vyloženě fakt štvalo, byla "slovenština" Veroniky Žilkové. To fakt tenkrát neměli po ruce žádnou slovenskou herečku a museli do její role vecpat Češku. Jinak asi jediný seriál, kde uvidíte elitu národa dojit, telit a strkat kravám ruce do zadků až po rameno.

Až přijde kocour (1963)

Podobné filmy moc nemusím, ale tady jsem díky laskavému, ale lehce rýpavému Werichovu komentování fakt bavil. Vypustit ty barevné fantasmagorie, bylo by to ještě lepší.

Klub hrůzy (2004)

Jestli film paroduje Tajemství loňského léta, nebo je jen praštěnej od přírody, je mi celkem jedno. Bavil jsem se, protože jsem čekal jen béčkovou zábavu a nic jiného.