To není moje sestra! (2015) (amatérský film)

Klučina jako jediný zvládá svoji roli, holčička je marná, ale ta její maska je zase dobrá. Příběh nic moc originální, ale na těch pár minut se stejně nic lepšího rozehrát nedá.

Lesapán (2015) (studentský film)

Těžko říct, jestli by příběh utáhl i celovečerní film, nápad je to ale dobrý, i když finální pointu jsem viděl zpracovanou v jiných dílech. Na naše poměry velmi kvalitní dílo, které už dnes slouží jako příklad zdařile natočeného strašidelného kraťasu.

Žár (1981)

V osmdesátkách se natočila spousta originálních hororů, ale taky, bohužel, spousta jejich nevydařených kopií. Tohle je jedna z nich.

Tábor Sleepaway 2 (1988)

Oproti jedničce brutálnější a krvavější, bohužel ale méně strašidelnější a více vtipné (což bych normálně snesl, ale tady mi to moc nesedělo).

Kemp hrůzy (1989)

Moje zřejmě jediné pocity při sledování tohoto filmu, byla neodbytná touha vidět tu krávu Angelu konečně po smrti. Kvalita série je sestupná, tedy nejhorší díl série.

Letní tábor hrůzy (1983)

Pokud bych měl film doporučit, tak jedině kvůli závěrečné scéně, která budila hrůzu tehdy a určitě i dnes se při ní dost divákům zježí vlasy. Jinak bohužel nejde o film, který by byl něčím zajímavý.

Welp (2014)

Belgičani netočí zase tak moc hororů, aby jimi mohl fanda jen tak ohrnovat nos nad jejich kvalitou a necítit se přitom blbě, ale je fakt, že mají docela obsáhlou historickou mytologii, takže by neškodilo občas nějakého toho bubáka oprášit a natočit aspoň průměrný folk horror, než tuhle zbytečnou poameričtělou belgickou verzi "summercampmassacre".

Šílenec (1981)

Film se očividně vezl na vlně známějších sourozenců, ale nenabízí nic nového a po právu si na něj dneska jen málokdo vzpomene.

Rusové přicházejí! Rusové přicházejí! (1966)

Film, který by ještě před pár lety vyzněl mladé generaci jako přinejmenším podivným. Dnes už ví, proč ta hysterie amerických maloměšťáků a jedna zatoulaná ponorka vytvořila jeden docela zábavný film.