Sedm červených baretů (1969)

Film je zajímavý jen místem a dobou konfliktu, Italové totiž válečné filmy fakt moc neumí.

Poslední výkřik (2012)

Spousta hororových režisérů se marně snaží natočit opravdu hrůzný film, Kučerovi se to povedlo už se svou prvotinou a Posledním výkřikem jen dokázal, že to nebyla náhoda. Tohle je nefalšovaná hrůza. Ale abych byl upřímný, je to krapet lepší, než jeho předchozí film.

Podobizna (1947)

Příběh musel budit v roce vydání u diváků solidní hrůzu. Představa, že jdou pak večer z kina sami domů, v hlavě podobiznu na prokletém obraze... závěr je velmi působivou třešničkou na skvěle upečeném dortu.

Jedeme na teambuilding (2023)

From millennials with love, aneb další novodobá komedie prezentující život "nejviditelnější" části dnešní společnosti. Za snahu udělat něco zajímavého a za tu partu ožralých Brňáků dvě hvězdy. Do šedivé průměrnosti české kinematografie však film dokonale zapadá.

#annaismissing (2023)

Bál jsem se, že Král kraťasů Soukup tuhle výzvu nedá, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Je jen pár filmů, na kterých se s manželkou a dcerami shodneme, a tento je jeden z nich. Žrali jsme ho všichni a společně vytvářeli všemožné teorie o tom, jak to vlastně dopadne - a to se ještě nikdy nestalo.

Domovoj (2017)

Soukup je talent, to bezesporu. Jasně, občas vypotí něco slabšího, ale to se stalo každému režisérovi. Domovoj je jen o stupínek horší než Lesapán, to ale jen proto, že na ploše devíti minut toho nemohl nabídnout víc. Závěr nevyšuměl do ztracena, ale zakončil to hezky vtipně, což je bod navíc.

Čepel smrti (2009)

Mám rád amatérské filmy, musí ale něco nabídnout, aby člověk přehlédl nedostatek peněz. Debilní dialogy, hnusná zvuková stránka a vraždy jako od dětí ze školky, herecké výkony (mimo hereckých bardů) taktéž. Předabování to mělo asi vylepšit, ale ve finále to bylo víc k smíchu, než kdyby to nechali být. S úctou k panu Mejzlíkovi a Brabcovi, ale tuhle zastávku mohli s klidem přejet.

Madam Web (2024)

Tohle je opravdu nejhorší hraný superhrdinský film, který jsem já (a zřejmě i mnoho dalších) viděl. Oproti němu je donedávna haněný Hulk (2008) oscarovým dílem. I kdybych se snažil během filmu najít něco pozitivního, ta poslední rádoby filozofická věta veškeré moje snahy zabila. Tohle peklo by měli za trest pouštět násilnickým misogynům v kriminále.

Liga gentlemanů (1999) (seriál)

Jednotlivé díly jsou spíš humornými scénkami ve stylu Monty Pythonů nebo Malé velké Británie, faktor hororu jako takového tam hraje jen vedlejší roli a nejsem si jistý, jestli by bez něj byl seriál horší. Kdo neumí anglicky (a titulky zde fakt nejsou), ten má smůlu, protože na to, abyste si seriál plně užili, musíte jazyk zvládat velmi dobře.

Terapie strachem: Matka (2023) (amatérský film)

Po audiovizuální stránce naprostá paráda, příběh mi tady přišel až takový podružný.