Enola Holmesová 2 (2022)

7/10 Oukej, není to nic extra, ale zas to nrní nic zlého. Enola se tu obět vrací do role detektivky, tentokrát na plný úvazek a rovnou se dostává dovproblémů. Krásný politický mladím nesmí chybět ani tady. Poskytuje tu tentokrát velký prostor v možnostech, ale sám jako osoba se moc neúčastní a je tu opět trochu navíc, i když to Enola vlastně taky. Sama Enola je strašně nudná nezajímavá postava, možná je to herečkou, která se mi prostě nikam nehodí a moc ji nemusím. Hlavní je tu stejně nakonec Sherlock Holmes se skvělým obsazením Henryho Cavila, který

Hugo a jeho velký objev (2011)

7,5/10 Velmi příjemný film, který si nehraje na nic víc. Ze začárku jsem myslel, že je to trochu fantasy, ale v dobrém mě to překvapilo, že šlo vlastně o historickou událost. Filmy který natočil herec, jak ve filmu, tak v realitě jsou fakt mistrovské dílo a myslim, že by se měli točit podobné filmy i dál. Ano je to 14 minut, ale takové nádhery. Tenhle film má i celkem zajímavé obsazení a musím říct, že i když ki malý Asa Butterfield přijel trošku otravný, tak jsem sj to hodně užil. Trochu mě mrzí, že se víc nevyužil ten mechanický panák, u kterého jsem čekal celou dobu na to kouzlo a myslel si, že zápletka je o něm. CGI opčas vázne, ale i tak jsem si užil starou Paříž. Bylo tam spousta zajímavých postav a tak i zápletek, ale myslím si, že to strašně nevyužili, je hezké vidět romantický vztah mezi polictou a slečnou v květinářství, ale bylo to tamjen na tak malou chvíli, a tak málo, že si z toho divák nic nevzal. Stejně tak důchodci s psi, kteří bxli velmi rozmilý a pomyslná zápletka s novým psím partnerem byla uzavřena, tak mi stejně nepřišli tyhle scény dost vypracované. Celkově to bylo fakt hezké.

To nic, drahá (2022)

7/10 Oh Harry Styleees!! Ne kecám, sice ho zbožnuju, ale zároveň mi přijde naprosto nesmyslné hodnotit film, cí seriál podle toho, jestli je v něm nějaká herečka, či herec atd... co ho má člověk rád. A ano vlastně důvod proč jsem se na tenhle film podíval byl právě Harry Styles a věřím, že to byl důvod i u mnoho jiných. I přes to všechno vím, že stejně pujdu na další Harryho film i kdyby to měla být naprostá blbost. Tenhle film ale nebyl vůbec strašidelný. Ja osobně se bojím při každém hororu a jsem podělaný až za ušima, ale tady nic. Mám rád detektivky a záhady, ale tady je jasný problém už skoro od začátku a těch par zbylých detailů si už člověk nemusí všímat, protože nejsou důležité. Harry není pořádný herec, ale zpěvák, i když to k sobě nemá tak daleko. Ale tady se mi zrovna i celkem občas líbilo jak hrál. Paní Pugh tu byla dobrá, tak jak to umí. Já osobně jsem si strašně užíval hlavně to prostředí, pokud se časového zaměření týče. Ty auta a obleky a tak, to bylo krásné. Zas na druhou stranu mi přišlo hloupé, že když jsme tu celý film v jednom městečku, tak bych chtěl vidět celé to městečko a nebýt pořád kamerou jen na třech stejných místech. Chtěl bych poznat víc charakterů a zjistit, jaký na to mají vlastně názir oni. Hlavní zápletka mi přijde dost realistická a dává smysl, ale mohlo to být i zajímavější. Ale opravdu se mi nelíbily ty černé scény s baletkama, které nejspíš ani nedávali pořádně smysl, když měli znetvořený obličej. Také scény, kdy ji zeď tlačila a rozmačkávala, to vlastně nedává smysl vůči, hlavní zápletce. Taky nechápu, že vejce byla prázdná, to že pozor spoiler! je to simulace neznamená, že jsou vajíčka prázdná, když vše ostatní funguje. Ale takhle nakonec to nebyl úplně štapný film, takový průměr.

Ježek Sonic 2 (2022)

4/10 V jaké to žijem době? Tohle je opět znova a dokola ten stejný, hloupý problém ve filmech dnešní doby, jako je třeba Hotel Transilvánie 3, 4, či She Hulk, nový mimoni atd... atd... je to totálně hloupý a pro děti. Nemá to absolutně žádný příběh, který by nestál za hovno. Asi byste mi řekli, že takovéhle filmy pro děti vždy existovali a kdybych byl mladý, tak říkam něco jiného. Ale když se podíváte na filmy pro děti v minulých časech, tak to byly filmy jako Auta, Ratatoule, Já padouch, Scooby Doo a to jsou filmy, na které bych se koukl i teď a jsou opravdu dobré. Z dnešní filmů dělají věci podobné těm na Nicklodeonu nebo jinych těhlech kravin, tam jsou ty věci pro děti a to je v pořádku, ale proč tím ničit filmy. Tady jde vlastně jen o ježka, co mu odjedou kámoši na dovolenou a on mezitím hledá šutr a přitom ho honí týpek s masivnim knírem (oukej ten knír byl dobrý) ale je to tak strašně prázdný a jednoduchý. A když hlavni padouch získa po celym filmu, co chce, tak ho stejně porazí s tím ničím, co měli od začátku. Vedlejší postavy tu nemají už žádný prostor a jediný důvod proč jsou ve filmu je, protože byli v jedničce a musí tam být. Nějaká svatba s poldou je všem ukradená a jen zaplňují čas, se kterým neví, co dělat. Proč už se tu nemůže doopravdy řešit, že je tu nějaký mikoň z jiné dimenze vážně a místo toho, to všichni berou jako samozdřejmost. Kdybychom dostali film i jen o tom, jak se sonic skrývá před světem, tak by to bylo zajimavější. Aspoň se tu občas vyskytnou věci, které jsou z té hry, která btw taky není nijak extra nabitá, spíš známá. A tenhle film jen ničí reputaci Jima Carreyho a naprosto chápu proč už chce odejít. A animace? Ta je občas dobrá občas naprosto hrozná. Taky dance battle byl naprostý disrespect někajé vážnosti do tohohle filmu.

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi (2022) (seriál)

8/10 Po dlouhé době nám svět Star Wars dal nový kraťoučký seriál a není to taková hrůza, ano jsou tu některé díly, které bych zařadil do špatných, ale některé, tedy hlavně ty poslední, díly se nesly ve vážnější atmosféře a více mi připomněli starý dobrý Clone Wars. Prní díl se ale zdál naprosto o ničem. Bylo by skvělé poznat narození a mládí Ahsoky, ale takhle jsem si to nepředstavoval. Snaha o akci a napětí s její matkou mi přišli dost trapné a celý ten díl mi přišel zbytečný a o ničem. Druhý díl byl už lepší, konečně jsme se mohli podívat na mladšího Dookua a zjistit, jak se pomalu obrací k temné straně, ale některá jeho rozhodnutí tam nedávali absolutně smysl a vlastně jsem si ten moment s ním představoval zajímavěší. Třertí díl se snaží pomalu a jistě zapojit i trochu té politiky a to je dobře. Také tu je nějaký vztah mezi padawanem a mistrem, ale opět jako všede to nenexhá v divákovy naprpsto žádný pocity, jako by to byly jen 2 náhodné postavy, co spolu pracují. Čtvrtý díl už byl jeden z těch celkem dobrých. Konečně tu máme i víc s mistryní Yodle, o které jsem si myslel, že je kluk. A vlastně díky tomuhle už ji nevidim jen jako nějakou postavu v pozadí, ale mám k právě ten větší vztah, protože tadyji dokázali dát nějaké emoce a celkem dobrý příběh, i když ta délka tomu hrozně vadí, tohle by mohlo být klidně na 30 minut. Pátý díl ukazuje, že pokud člověk umí, tak dokáže i ze zbytečného dílu udělat dobrý díl. I když tu jde vlastně jen o pouhé šikanování neboli cvičení Ahsoky, tak je to dost dobrý. Vidíme Anakina, jak vlastně ji má rád, ale je v něm i ten řád a chlad. Ale opět tu je nějaký vztah diváka k hlavní postavě. Šestý a poslední díl je také celkem dobrý. Už je tu zas ta éra skrývání Jediů, kterou upřímně moc nemusím. Konečně tu jde o zachraňování i zbytečných lidí, protože i to by měli Jediové dělat. Některé postavy mi ale přišli otravné a zbytečné a nevykreslené. Sithský bratr vypadal fakt cool a celkem mě mrzelo, že jeho souboj trval opravdi jen chvilinku. Celkově to bylo strašně krátký, ale animace byla všude v pohodě jako v Clone Wars.

Všechno, všude, najednou (2022)

8,5/10 Co si ty vývojáři museli šňupnout, aby tohle vymysleli, jak prostě příjdeš na nápad obrovsného bagelu, co požírá všechny vesmíry jak černá díra? Jak přijdeš na mezivesmírný souboj s dildama či naprosto tichý pokec jako kameny? Je naprosto úžasné, že i pres to, jak moc je to crazy a náhodné, tak to dává naprosto smysl a divák to až do konce chápe. Dlouhý klidný rozjezd, kdy jen člověk poznává nudný život hlavní postavy je super na vybudování jejího charakteru. Jsou tu malé zvraty, které se dají bohužel odhadnout už dopředu, ale přesto jsou tu takové random šílenosti, že to vynahradí úplně všechno. Herci jsou naprosto boží a hrozně miluju jak to tu zahrál Ke Huy Quan. Celý je to už v názvu rozdělený na 3 části a je opravdu vidět velká změna v událostech po každé části. Opravdu se mi to líbilo, i když to mohlo být více propracované na možnostech, které, ač využili, tak mohli i víc. Nějaké větší množství postav, které bychom poznali do hloubky, a o které bychom se báli. Hrozně boží byla scéna, kdy na začátku zmlátí strážné ledvinkou a vlastně většina bojových scén, i když né vždy dávají smysl, jsou fakt zabavné a dobré. Taky je tu spousta malých eastereggů, což je super hledat. Dost mě zaujaly scény na konci, kdy se téměř v každým vesmíru povídá nějaké pěkné moudro. Ale v celku jsem si to moc užil a všem doporučuju.