• Krátkometrážní

Piráti na vlnách (2009)

moc příjemná podívaná se skvělou hudbou, jejíž jediným mínusem je na komedii až příliš dlouhá stopáž .. 4*

Temný rytíř (2008)

Nolan natočil téměř dokonalý film, o kterém si ale netroufám říct, zda je lepší nebo horší než Batman Begins - je totiž úplně jiný.. Christian Bale výborný jako vždy a o výkonu Heatha Ledgera netřeba hovořit.. akorát role Rachel slušela rozhodně víc Katie Holmes :) 5*

Dokonalý trik (2006)

přes dost nepřehledně uspořádaný začátek, ve kterém jsem se trochu ztrácel, se film rozjel do nevídané podívané, která je korunována naprosto famózním finále.. Bale i Jackman výborní! ***No one cares about the man in the box.***

Úhel pohledu (2008)

výborný thriller s moc zajímavým zpracováním, příjemnou stopáží a skvělým Dennisem Quaidem.. prostě taková pětihvězdičková jednohubka.. :)

Strážci - Watchmen (2009)

neskutečně precizní a velmi originální komiksový snímek s výbornou hudbou, která pomáhá dotvářet skvělou atmosféru.. stopáž je sice docela zabijácká, ale ono to vůbec nevadí, protože i přes dvouapůlhodinovou délku člověk nemá sebemenší důvod se v nějaké části filmu nudit.. problém tkví především v tom, že vcelku jednoduchý děj je tak nahusto protkán různými "odskoky" do minulosti, že se ve výsledku jeví šíleně složitě a divák má pak (hlavně ze začátku) problém, aby se v něm zorientoval a vstřebal ho.. chtělo by to ještě jednu projekci.. i po té první jsem ale spokojen a dávám 4* :)

Souboj Titánů (2010)

výplach mozku s naprosto zbytečným 3D, který je ale zabalen do tak líbivého hávu, že člověk prostě musí přimhouřit oči.. ze Sama Worthingtona mám každopádně pocit, že absolutně neumí hrát - v Terminator Salvation to nebyla žádná sláva, v Avataru to za něj obstarala animace a tady je to opět provar - Same, Same, když natáčíš film, neměl by ses celou dobu tvářit stejně..

THX 1138 (1971)

v podstatě 1984 v podání George Lucase, ale je tu daleko více otázek, takže člověk musí neustále dumat nad tím, co to vlastně sleduje.. zaujala mě především vizuální stránka a celkové navození atmosféry onoho tísnivého prostředí, ale příběh samotný je vcelku o ničem a postavy jsou dost nezajímavé.. takže 3*

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Zdeněk Pohlreich je ďábel !

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

časem to omrzí a přestane to být vtipné

Chyťte tu holku (2004)

zavadil jsem o to náhodou v televizi.. neviděl jsem sice začátek (půl hodiny nebo tak nějak), ale myslím, že vše podstatné se odehrálo v té části, kterou jsem viděl.. takže - prostě taková blbost, při které si člověk ale pěkně odpočine a na kterou se v rámci mezí docela dobře kouká.. dávám 2*