• Krátkometrážní

Zodiac (2007)

příliš zdlouhavé, příliš kostrbaté.. David Fincher mě poprvé svým filmem zklamal..

Iron Man (2008)

wow! dechberoucí akční jízda s cool Downeym v hlavní roli.. ke konci film sice začal trochu ztrácet tempo, ale i přesto dávám 5 hvězd.. a na dvojku jdu do kina!

Okno do dvora (1954)

nemůžu si pomoct.. narozdíl například od Psycha tenhle film naprosto postrádá jakýkoliv překvapivý zvrat či nějaký moment, který diváka nenechá vydechnout.. rozjezd je nudný, pak se to na chvíli rozjede a zrovna, když máte pocit, že to začíný být "ono", tak film v prostřední pasáži opět zabředne do nudných vod, ze kterých se vyhrabe až ke konci, kdy si divák užije i nějaké to napětí.. ke spokojenosti to ale (alespoň v mém případě) zdaleka nestačí.. od mistra Hitchcocka jsem v tomto případě čekal daleko víc..

Škola života (2009)

hlavní hrdinka je šprtka, co se pravidelně po večerech učí a spát chodí nejpozději v 10.. vše se ale změní, jakmile potká tajemného třicátníka a jak už to tak bývá, samozřejmě v tom bude nějaký háček.. skoro 4*

Rock ze střední (2009)

vcelku příjemná oddychovka s neuvěřitelně připitomělým scénářem, kterou drží nad vodou především chytlavá muzika a dvojice ♥Vanessa Anne Hudgens♥ + Alyson Michalka, na kterou se moc dobře kouká (narozdíl od představitele hlavního hrdiny - ten je totiž neskutečné dřevo) ... 3*

Smrtihlav (1998)

stejně geniální, dechberoucí a myšlenkově nabité jako kultovní Matrix.. a to už něco znamená! - řadím do své širší TOPky..

Black Books (2000) (seriál)

ze všech seriálů, kde jsou hlavními postavami různí tragédi, jsou tihle tři ti největší

Walk the Line (2005)

jako velkému fandovi Johnnyho Cashe se mi to moc líbilo, ale na pět hvězdiček to chtělo více hudebních scén, při kterých mě snad pokaždé mrazilo v zádech.. nicméně Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon předvedli možná své životní výkony (i když mají ještě spoustu času je překonat..) a celý film jen umocnil mé přesvědčení, že Johnny Cash je pro mě snad největším hudebním velikánem všech dob :) P.S.: je úžasné, že si člověk po skončení tohoto snímku může pustit takové video - Johnny Cash & June Carter Cash - Jackson ..... EDIT: s odstupem dvou dnů nemohu díky tomuto filmu stále dostat Johnnyho Cashe z hlavy, přehodnocuji na 5* a chci to vidět znovu!

Frajer Luke (1967)

jsou tací, co se prostě nenechají zlomit za žádnou cenu a ještě se u toho usmívají.. těm můžeme bez ironie říkat frajeři :)) Paul Newman - Plastic Jesus

Serenity (2005)

jednoznačné ZKLAMÁNÍ !!! kam se podělo kouzlo seriálu, jeho pohodovost a odlehčenost? seriál si na nic nehrál, což se o tomto snímku říct nedá - ten se naopak snaží být extra důležitý, strhující, plný překvapení a tak dále, a to se mu prostě nedaří (nebo se to k němu přinejmenším nehodí).. charakterové rysy postav, kvůli kterým jsme si je zamilovali, zde nedostávají skoro vůbec prostor a to ani nemluvím o tom, že - SPOILER .................................................. - tvůrci nechali zemřít 2 z mých 3 nejoblíbenějších postav .................................................. jinak scénář sám o sobě není úplně špatný, ale děj se téměř v ničem nepodobá seriálu, který si zachovával jakýsi nadhled, i když šlo do tuhého.. navíc se v podstatě vytratilo westernové prostředí.. no nevím.. dám 3 hvězdy, protože mě to i přes všechny mé výtky bavilo a objektivě se nejedná o špatný film, ale ihned jej radši vypustím z hlavy - seriál pro mě zkrátka skončil posledním dílem, nikoli tímto filmem..