• Krátkometrážní

Family Guy Presents: Seth & Alex's Almost Live Comedy Show (2009) (pořad)

dvojice Seth MacFarlane a Alex Borstein je úžasná a je moc fajn vidět, jak si tihle dva krom navážení se prakticky do každého, kdo vás napadne (hlavně v rámci seriálu Family Guy, samozřejmě:), umí udělat srandu taky sami ze sebe.. je škoda, že nemáme možnost vídat je takhle před kamerou častěji.. ale vrcholem téhle show je pro mě stejně tato scénka :))

Piráti! (2012)

začátek svěží, vtipný a originální, ale nakonec se z toho vyklubal jen průměrný animák se vcelku profláklou zápletkou, která se jen snaží tvářit neokoukaně.. a po únavně působící většině filmu už to nezachrání ani zdařilá poslední pětiminutovka..

Rain Man (1988)

silná klasika, která se po většinu stopáže nese v pomalejším tempu, aby pak mohla o to více emocionálně vyvrcholit v poslední čtvrthodině, kdy je divákovi i po vcelku dlouhých dvou hodinách nakonec líto, že film už končí.. o výtečném Hoffmanovi, který za svou roli po zásluze dostal Oscara, se není třeba rozepisovat..

Superman se vrací (2006)

marně se snažím vzpomenout si, kdy jsem naposledy nějaký film dodíval s takovým sebezapřením.. Superman Returns je naprosto nevýrazná dvouapůlhodinová nuda, která postrádá úplně všechno - kvalitní scénář, akci, atmosféru, napětí, emoce, zajímavé postavy, komiksovost a tak dále, a tak dále.. bylo mi úplně jedno, jak to skončí, hlavně jsem to už chtěl mít za sebou.. P.S.: casting podle mě probíhal pod vlivem drog - mám totiž pocit, že ani jeden z herců / hereček se pro svou roli v tomto filmu vůbec nehodil.. a držím minutu ticha za těch 200 milionů dolarů..

Havran (2012)

z prstu vycucaná slátanina, která je odfláknutá po všech stránkách a v níž každá vážně se tvářící scéna působí směšně.. potenciál E. A. Poea absolutně nevyužit.. nevermore...

Hunger Games (2012)

hrozně mainstreamové, ale od adaptace knižního bestselleru se vlastně ani nic jiného čekat nedá.. a když člověk akceptuje fakt, že celý film trpí jakousi "pubertální deformací", kterou ale rovněž nešlo neočekávat, tak je to vlastně ukrutně zábavná podívaná.. malinko slabší 4*

Temný rytíř povstal (2012)

setsakramentsky epické, osudové, tíživé a takřka po všech stránkách neuvěřitelně nadupané a velkolepé.. i přes nečekaně malé množství emocí a rovněž scén, co by diváka vyloženě srazily do kolen, podle mě Nolan svou batmanovskou trilogii lépe završit nemohl.. P.S.: Hans Zimmer na jedničku !

Ruin (2011)

líbivě zpracovaný kraťas, který ale krom povedeného vizuálu nic zajímavého a originálního nenabídne..

Týden bez závazků (2011)

během úvodní půlhodinky se to svižně rozjede se spoustou vtipných momentů, ale pak už to je jen předvídatelná a místy trapná recyklace x-krát viděného.. a nulový závěr to všechno jen umocňuje.. slaboučké 3*