Můj syn (2021)

Zaujímavý úsek života matky a syna. Zdá sa, že o sebe toho navzájom veľa nevedeli. Ako plynie ich cesta do Švajčiarska, pomaly ale isto spoznávajú jeden druhého a Jason vidí matku úplne inými očami. Uvedomuje si jej lásku, aj to čoho sa kvôli nemu vzdala. A hoci jedna spoločná cesta nemôže úplne zmeniť život dvoch ľudí, tejto sa podarilo vybudovať aspoň dôveru medzi nimi. Anke Engelken v úlohe matky mi bola veľmi sympatická.

Palčivé dny (2022)

Opäť turecký vidiek. Ľudia, zvyky, dusivá atmosféra, korupcia, vlastné pravidlá. Do toho sa mieša alkohol metla ľudstva, keď si človek nepamätá čo robil včera. Otázny je začínajúci vzťah fešného mladého prokurátora s fešným majiteľom miestnych novín. Koniec však veľa neprezradí. Silné 3*

Sňatek bez domova (1989)

To bol veľký výkrik Mathildy z nefunkčnej rozpadnutej rodiny, k učiteľovi filozofie Francoisovi. Potrebujem lásku, potrebujem ochranu a chcem to od teba. Výborná Vanessa Paradise, trochu roztopašná, chvíľu dieťa, chvíľu až veľmi dospelá. A dôstojný Bruno Cremer na vážkach medzi láskou a zodpovednosťou. Veľmi citlivo natočené, žiadne oplzlosti, ani chlípne pohľady. Koniec ako inak, s orosenými očami.

Gejša (2005)

Áno príbeh, áno kostýmy, áno Ziyi Zhang, Michelle Yeoh a Ken Watanabe. 70%

Hrdina (2002)

Krásne zábery, ktoré by samé o sebe mohli tvoriť obraz. Krásny príbeh, krásna hudba. Skoro ako rozprávka pre dospelých za veľa peňazí, stála však za to a tie peniaze tam bolo vidieť. Úžasné interiéry, exteriéry, kostýmy a hlavní predstavitelia. Veľkolepé, je ten správny výraz.

Pět mužů a jedno srdce (1971)

Plejáda úžasných hercov je predpokladom toho, že bude na čo pozerať a to sa mi aj potvrdilo. Film ma svojou nezvyčajnosťou veľmi zaujal. V 70-tych rokoch mala väčšina československých filmov taký nejaký tragický nádych, preto sa mi tu páčilo to striedanie drámy, dokumentárnych záberov a komédie. K tomu aj adekvátna hudba, tá to celé pekne podčiarkla. No a filmy z lekárskeho prostredia milujem. Poriadne 4*.

Charing Cross Road č. 84 (1987)

Poézia na obrazovke, pohladenie pre oko, pre ucho a pre dušu. Krásne zakončenie dňa s týmto komorným príbehom.

Manila ve spárech světla (1975)

Manila, mesto s dušou. Dnes už asi má svoje čaro, no v tomto príbehu z pred takmer 50-ich rokov, z nej uvidíte hlavne tú temnú stránku. Julio tu zažil len minimum svetlých chvíľ, prevládala bieda, beznádej a zúfalstvo. Veľmi smutný film, od prvého po posledný záber. Z obrazovky priam cítite pach slumov, špinavých ulíc a spotených ľudí. Je to fascinujúci film 90%.

Dokonalé štěstí (2007)

Príbeh 17-ročnej Meryem sa musí dotknúť snáď každého. Čo to je za náboženstvo, ktoré obeť znásilnenia označí za vinníka a mužské osadenstvo dediny pozná len jedno ultimátum. Alebo si vezmeš život sama, alebo ti niekto pomôže. Jediný kto Meryem verí a cíti s ňou, je jej otec. Rozhodnuté však už je, popravu má vykonať Cemal, ktorý sa práve vrátil z vojenskej služby. Čím dlhšie však s ňou je a spoznáva ju, tým ťažšie je tento rozkaz vykonať.

A Chinese Ghost Story (1987)

Chcela som sa trochu odreagovať a zasmiať. Aj som sa zasmiala, aj bolo na čo pozerať, aj pekná hudba bola. Tak tie 3* sa mi pozdávajú.

Časové pásmo bylo změněno