• Hudební

Až vyjde měsíc (2012)

Jsou filmy - je jich málo - kdy mám hned po jejich shlédnutí chuť se na ně podívat znovu. Tak jsem to za dva dny udělala. Sice tomu chyběl aha efekt, ale zato jsem si užívala detaily, které jsem poprvé přehlédla a nebo na které jsem se vysloveně těšila. Jednoduchý, zato originální děj se odehrává na malém ostrově. Dvě dospívající děti spolu utečou a dospělí je hledají. To vše v počínající nebezpečné bouři. Kromě naprosto dokonalých hlavních hrdinů si vedlejší role vystřihli skvělí Frances McDormand v roli matky dívky, Bill Murray jako otec a v netypické roli Bruce Willis, místní šerif platonicky (?) zamilovaný do matky. Ale vraťme se k dětem. Dívka tráví čas sledováním okolí (i letmých dostaveníček matky) dalekohledem, moc jiné zábavy tam není. Chlapec se účastní letního tábora, ale už jen od pohledu je totální mimoň. Zprvu nepravděpodobná zápletka, kdy se děti v podstatě na dálku sblíží a domluví, že spolu utečou, nabere reálnou podobu. Chlapec osvědčuje svoje skautské vědomosti a zkušenosti, dívka dodává své dívčí uvažování. Spolu vytvoří skvělou dvojici, která se vzájemně doplňuje. Ještě bych ráda zmínila postavu obětavého táborového vedoucího v podání Edwarda Nortona a pána v červeném kabátě, který věstil problémy s počasím. Kuriózní situace se střídají s lidskými. A to je všechno. Na ostatní se podívejte, nebudete litovat. Je to film, který vznikne jednou za deset let. P.S. Už je to pár let a přesto, když vidím v nabídce tento film, tak se začnu radovat. Zase ho zase dávají, jupí!!! Asi to není jen v těch tábornických dovednostech, že? Asi je v tom nějaký přesah. P.P.S. Po asi čtyřech letech koukám na program Online TV a jásám - oni zase dávají Až vyjde měsíc! A jdu si jej zase pustit. Něco na té Mary (v tom filmu) je, že?

My Fair Lady (1964)

Nestárnoucí film, dokonalý scénář, dokonalá hudba, dokonalé obsazení! Oproti asi všem předpokladům získal Oscara Rex Harrison a ne Audrey Hepburn. Viděli jste předávání Oscarů? Kolikrát Harrison během té krátké doby políbil Hepburn? A jak se Heburn snažila usmívat, ale bylo to dost do křeče? A hlavně - viděli jste, mezi kterými pány herci se Harrison prosadil? Vysloveně těžkotonážní kategorie! Kromě hlavních hrdinů mě okouzlil Stanley Holloway, který hrál Doolittla, otce Lízy. Znovu a znovu si pouštím záznam s ním, jak zpívá a tančí. S úspornými pohyby ne už tak mladého člověka, ale s elegancí a s vervou, to mě nikdy neomrzí.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tohle je ten nej nej film, který můžete vidět. Mnoho stylizace, mnoho krve a k tomu denní rutina. A super scény v podobě ikonické soutěže v tanci v podání Johna Travolty a Umy Thurman... A jak jí zabodává do hrudi injekci (prý se to točilo obráceně). Ježiš, jak já bych to ráda viděla ještě jednou poprvé!