Pyramida (2014)

Prvních 20 minut slibovalo něco parádního. Ne! Po 20ti minutách se to zlomí a je to "stupid" až na půdu. Například " mňau, mňau! - Co to ku*va bylo?" mě dostalo do kolen. A takových nesmyslů tam je až moc. Jediné co se dá ocenit je sympatické prostředí a kombinace FF, jinak nic.

Aftersun (2022)

Jednoznačně DRAMA MOVIE OF THE YEAR. Už od samého začátku jsem z filmu cítil tolik "lidskosti" a empatie , že jsem až sám nechápal jak moc se tohle povedlo. Herecké výkony jsou úžasné a uvěřitelné, je to jako se dívat na "domácí video". Dlouhé záběry a úhly ze, kterých se točí jsou na "Level extreme". Občas to působí až ARTovým dojmem, což je super bonus. Hudební doprovod také dobře podtrhuje celý film a jeho atmosféru 90tých let. Tohle všechno, ale také znamená, že film nebude pro každého. Je to dovolená u moře, mladého otce s dospívající dcerou, kde celý film sledujeme jejich (ne vždy) úžasný vztah. Film o rodině, hodnotách, výchově, dospívání, lásce... Za mě silný a fungující film.

Moloch (2022)

Solidní horůrek, kde všechno hraje absolutně nenásilně a na nic si to nehraje. Kde se jeden může nudit, druhý může vidět parádní folk horor s vystavěnou atmosférou. Já jsem ten druhý.. Navíc je moloch pěkně natočený i zahraný. Byť všechno má své mouchy, moloch je překvapivě víc než dobrý.

Carnifex (2022)

Sean Lahiff, který dělal střih například pro Wolf creek 2(2013) nebo zlato(2022) přesedlal na režisérské křeslo a natočil vlastní film. Na první film to režijně ujde, to se musí nechat. Film od začátku působí až dokumentárním dojmem, je to jako se dívat na national geographic. Záběry Na přírodu jsou opravdu parádní, celkově práce s kamerou na 1. Je to i dost poučné což je skvělé.. Nope! konec chválení son of a b!tch, čeho je moc toho je moc. Tohle měl bejt horror ne mravenčí farma, kterou rozdupe klokan hnědý tvl. A je mi úplně jedno, kterej to je druh, poddruh, jak dlouho se dožívá a kdy přesně chodí pr*at. 50minut tvl, 50minut se nic neděje a potom přijde konečně ten 50tisic let starej, údajně vyhynulej, CGI pazdrát, kterej nejde ani vidět, protože prostě tma! 2 celkem povedené jumpscary, horror nikoli, slabší průměr..

Renfield (2023)

Mistr renfield byl překvapivě povedený. Já dostal přesně to, co jsem čekal. Rkovou zábavu s Démonickým Nicooo fakiiiin yeah cage. Zahrál to absolutně skvěle. Je to úlet, ale kdo čekal něco jiného že jo. Za mě paráda. A pokud se z toho, co mu na konci provedli princ ala hrabě Drákula dostane, tak by mohl být klidně renfield 2, vůbec bych se nezlobil. Já se bavil.

Infinity Pool (2023)

Infinity Pool je nekonečný bazén marnotratnosti a sebezapření. Zatímco si plaveš, tak hledáš sám sebe a když si myslíš, že jsi našel a podstoupil pro to cokoliv, tak opak je pravdou. Mohl jsi vypustit ze sebe to nejlepší "Já" a zabít to nejhorší, ale nakonec zůstaneš stejně ubohý jako na začátku! Toť definice nekonečného bazénu. Čekal jsem úlet, ale dostal mnohem, mnohem víc. Skvělý kousek, který míchá žánry a nedá se jednoznačně zařadit. Brandon absolutně předčil mé očekávání a ukázal, že se opravdu "potatil". Infinity Pool se dá s přehledem srovnat s posledním otcovým filmem Crimes of the future. Na Infinity Pool se dá dívat z různých úhlů, ale z každého nám výjde, že je to víc než dobrý film s dobrou myšlenkou i přesahem, o vizuální stránce nemluvě. Práce s kamerou je brilantní (ostatně jako vždycky), dodává filmu hutnou atmosféru, hudba také dost přidává na procítění. Herecké obsazení úplně v topu a pan Tarzan Alexander mi ukázal své lepší já! Miláček Mia je opět fantastická a člověk ji nemůže nemilovat (hlavně v druhé půlce filmu). Gore se ve filmu moc nedočkáme, ale když už nějaké přijde, tak stojí za to a o to víc má váhu. Za mě skvělá záležitost a říkám jen tak dál!

Bennyho video (1992)

tohle stálo opravdu za to! Silný film, se silnou pointou. Touha vědět, nás a nejen nás,ale i naše okolí přivede někdy do hrozných a těžko řešitelných situací. Místy odporný a dechberoucí bennyho video, je sondou do jedné zvrácené hlavičky a stejně tak sondou do rodinného kruhu. Fungující drama s prvky snuff. Pokaždé když Benny bezcitně pozvedne obočí, budete mít opravdu divný pocit. Zahrál to skvěle!

Papežův vymítač (2023)

Žádná pecka se nekoná. Neviděl jsem nic nového pod sluncem, všechno už bylo viděno jinde. Dojde i na tisíckrát ohraná klišé a odkazy na exorcistu nejdou přehlížet, ale nijak to nechci shazovat, je to celkem solidně natočené, zahrané taky super. Sice si to znovu asi nepustím, ale i tak celkem solidní počin. A určitě sledovat v originálním znění, hlas démona a celkově výkon toho posedlého kluka byl top. Pokračování? why not.. No nic, budeme čekat dál až přijde konečně opravdu nějaký pořádně creepy creepies horror, tohle je dobrý film, horror nikoli, alespoň za mě.. *SPOILER* Jo a jakto, že ten druhej puta madre padre měl na konci zpátky ucho?

Čuník (2022)

Takový slibný rozjezd a pak to zabijou tím, že čuník je fakt mimo. To, že je to dcera řeznické rodinky a neumí si dupnout(což fakt nedává smysl) a naopak nechá dupat po sobě ze všech stran, bych ještě pochopil. (pozor SPOILER!) Ale to, že zabije jedinýho kdo jí celý film chrání a nejspíš "miluje" je fakt na palici. Navíc, oooo jak pomsta mohla býti sladká, úplně stejně sladká, jako schovaná čuníkova čokoláda a koblihy pod postelí. To mě po*er, takže ze slibovaného hororu tady máme zas*aný XXL LOVESTORY. je to natočeno i zahráno hezky, dívá se na to celkem dobře, ale...