Medvěd na koksu (2023)

Bože ty to nevidíš? Nebo nechceš vidět? Kdyby to stupidní CGI nebylo tak ubohý, tak by to možná bylo celkem fajn, ale tady tím sundali celý film. Dokoukal jsem dokonce i když jsem tady měl nutkání jít od toho pryč. No vydržel jsem už jen kvůli rayovi, všechna mu čest. I když tady nebyl úplně nejlepší, je to jeho poslední role. Na druhou stranu, párkrát jsem se zasmál a líbilo se mi jak je ten milej, feťáckej medvěd řezal i když mohli klidně přidat. Procenta nejspíš odpovídají, víc ani Ň.

Bullet Train (2022)

Je to skvělá, byť absolutně absurdní jízda plná absurdních situací až karikaturických postav. Inspirace Tarantinem je cítit hned od začátku. Skvěle napsané i zahrané postavy, dialogy i monology úplně v topu. Tohle se musí brát s extrémní nadsázkou a budete se zaručeně bavit, víc takových nesmyslů.

Velryba (2022)

Připravte se, na opravdu těžkotonážní, sebedestruktivní jízdu na velrybě v podání Brendana Frasera. Velice, velice komorní drama s hlubším významem. Pokud se o filmu mluví jako o ubrečeném kousku, na mě to tedy nezapůsobilo a nechalo po většinu času chladným, ale věřím, že spoustu lidí ne. Herecké výkony v topu a masky taktéž. Vypadá to až neuvěřitelně uvěřitelně a některé scény jsou extrémně nechutné, vřele doporučuji.

Somrák s brokárnou (2011)

Pro milovníky extrémního násilí a extrémního "humoru", je tento sadistický počin jako dělaný. Rutger Hauer jako excelentní bad-ass! Bezkonkurenčně nejlepší. Došly vám nápady, jak nejefektivněji popravovat lidi? To jste na správném místě, zde naberete 100% inspirace.

Surovost (2009)

"Všichni jen říkáte, bude to v pohodě. Ale není, není to v pohodě!" V psychologickém dramatu surovost se nám dostává náhledu na život obyčejného týpka, který vede úplně obyčejný až nudný život. Ale jen do doby než přijde osudná noc, která změní absolutně vše od úplného základu! Už v prvních minutách nám ukazují "skvosty" a "nádheru" Dublinu. A v tomto duchu se veze celý film. Zapněte si deep mode, protože v tomhle filmu není kousek štěstí ani naděje. Definicí filmu je, (totální) bytostní rozklad, osobnostní rozpad a následná změna samotné podstaty bytí. S hlavním hrdinou nelze víc než soucítit, věřit a doufat alespoň v "něco". Herecký výkon hodný Oskara.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

"Nevypadáš dobře mami!" "Nic co by nespravila pusinka a velké obejmutí." Yes! Evil dead rise neboli probuzení ve mě vzbudilo mnohé, ale především připomnělo lásku k původním filmům. Hned od prvního záběru na mě dýchla hutná dávka nostalgie a přistihl jsem se jak se usmívám. Takových záběrů tady je mnohem víc a to opravdu cením. Rise je opravdovou poctou starým evil dead (až na pár drobností), dostal jsem opět přesně co jsem čekal a na co se tak těšil. Jediné co mě mrzí, že jako skalní fanda jsem neměl možnost sjet to v kině, na plátně by to byl určitě mnohem lepší zážitek. Že to mělo pomalý rozjezd? Nemyslím si, záleží na člověku jak se na to dívá. Já se nenudil a atmosféra byla vystavěna skvěle. Stejně tak gradace. Záběr přes kukátko dveří skvělý, scény ve výtahu (první i poslední) majstrštik. Odkazy na kult (a ne jeden) se nedají přehlížet a konec je epický, creepy as fuck. Efekty, Gore vydařené. Herecky budiž, tady absolutně neřeším. A ani nevíte jakou jsem měl radost když ty odporný "nevímcojsemzapohlaví" děcka skapaly 🤣 Nechci to vychvalovat do nebes, samozřejmě všechno má své mouchy, pro mě jako fanatika evil dead je to paráda a jsem víc než spokojen. Jediné co chybělo byl Bruce i když má menší cameo.. Navíc nic nekončí, kolují zvěsti, že by měly být další filmy evil dead! Pokud ano a pokud takto, nemám problém, sem s tím! Groovy b!tch

Extraterrestrial (2014)

"What the fuck is this?" "Dude, this is dead fuckin alien!" 👌 Tak tohle ku*va chceš! Tahle UFOunská nálož je skvělá od začátku do konce. Tvůrci si asi řekli "Pojďme se s tím vůbec ne*rat!" Tomu filmu nechybí vůbec nic, nepostrádá drama, humor, akci, gore (byť v menším množství) ani nutnou dávku sci-fi. Samozřejmě jako všude se něco najde, ale na to čůrá ten mrtvej pes na půdě. Například (menší spoiler) mě až rozesmálo když na ty ubožáky asi po dvacáté svítí červené a modré světlo a oni opět vypotí "What the fuck is this?" to už si jako říkáš "co by to asi ty debile bylo, toho ufouna už si ku*va viděl nebo myslíš, že nastala změna a v dubnu přiletěl znovu Santa Claus?" Ale to je asi jediný do očí bijící, jinak kvalitní ufo kousek a jako bonus je muž s cigaretou a to znamená, že happy end se nekoná.

Soft & Quiet (2022)

Na tohle jsem se chystal dlouho a čekal cokoli. Souhlasím, že je to odporný film o odporných lidech, ale čekal jsem mnohem víc a mnohem víc "jinak". Tenhle gang debilních, cáklých pizd co mají 40 minut plnou hubu debilních keců dostanou super nápad. Ten dopadne velice špatně. Vypíchnout však musím skvělou práci s kamerou a real-time taky funguje skvěle. Herecky je to taky celkem uvěřitelné, ale znovu to vidět nemusím. Určitě by bylo dobré pokračování plné pomsty. Ačkoli jsem byl zhnusen rasistickými kravkami, tak byl film celkem zklamáním a žádný extra brutál se nekonal.

The Free Fall (2021)

The free fall neboli volný pád by se měl přejmenovat na volný propad! A to propad do absolutního šílenství. Celý film sledujeme Sáru jak se "zotavuje", za pomoci svého manžela po nevydařené sebevraždě, kterou chtěla spáchat po tom co viděla jak její matka zabila svého snoubence a následně i sebe. Ale nic a to opravdu nic není jak se zdá. Mindfuck od začátku do konce! Na pomalé rozjezdy se nehraje, musíte uvažovat pořád! Herecké výkony solidní, kamera i atmosféra taky parádní. Jumpscary taky dost povedené, po dlouhé době na mě něco konečně fungovalo. A takový konec opravdu nemůže čekat nikdo. 5* úplně zaslouženě.

Pozvánka do pekla (2022)

Vykrádačka a ještě, jak říká kocour z red dwarf "by mohla nudit za vlast!"