Na svobodě (1978)

Pomalý, velice pomalý rozjezd. Člověk neví, co má od koho čekat. Příjemná romantická linka. Pak ale kurátor dupne na plyn, natankujou se staří kámoši a už to frčí z kopců Beverly až do otevřených kalifornských rovin...

Alexander Veliký (2004)

Spousta emotivních výlevů jak z telenovely prokládaných krvavými řežbami (kecy-kecy-kecy-bitka-kecy-kecy...) a do toho hudba a la Vangelis. A kde přišel Alexander v Baktrii k ženě černé pleti? Co mě zaujalo, bylo vyobrazení Babylónu; mít stroj času, hned si udělám výlet.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Obecně nemusím muzikály (jak už jsem tu u něčeho psal), většinou 1-2 písně hity a zbytek vata. Příběh bonbónově barevný, tropicky teplý a mokrý, veselý i strašidelný (předškoláky na film nebrat!). Mezi akčními animáky určitě nadprůměr. Co mi vadilo, bylo strašně rychlé šup do širého neznáma a pak už to šlo jednou za druhým. Nějak jsem nestrávil toho zpívajícího kraba a neónovou babičku...

Lapeni v ráji (1994)

To se musí vidět v čase (okolo)vánočním, stromek (už nebo ještě) nazdoben, venku už (skoro)tma, mrzne, na pohádku ani dramata není nálada, stolní hry dohrány, do večera daleko... Je to vtipné, někdy až křečovitě, ale má to takový ten správný náboj a konejšivý konec mi nějak připomíná Caprův "It's a Wonderful Life". Toto JE vánoční komedie.

Lucy (2014)

Zbytečně moc krve. Takový trochu Matrix s černou vdovou a Božským Brucem (Freeman!) dohromady.

Rebelka (2012)

Výborný rozjezd - až do poloviny mi v hlavě sedí plné hodnocení! - potom to ale začne brzdit a zbytek, no... taková dramatická epizoda z ruského večerníčku.

Dokonalá svatba (2010) (divadelní záznam)

Vezměte 5-6 herců, postavte na jeviště dva pokoje (scéna se po celou dobu nemění!) a vytvořte dvouhodinovou divadelní hru... Klobouk dolů všem! Nudit se nebudete ani minutu, to vám garantuji.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Čekal jsem trochu více historie a faktů, nejen milostné pletky a dobovou módní přehlídku. I když, co čekat, když je zde představena panovnice maximálně 24letá a nedívám se na dokument, že? Hlasový projev Františka Štěpána mi zhusta přijde, pardon, jako nepovedený dabing. Ale abych jenom nehanil, člověku to něco dá a něco se dozví. Pány zaujmou jistě dvorní dámy, dámy Vojta Kotek a gróf Esterházy, všechny pak hezké in- i exteriéry; podívat se na film není ztrátou času. P.S. Jak se tak dívám na mladou Marii Terezii na wikipedii, je jí spíše podobná představitelka hraběnky Vilemíny, nemyslíte?

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Pomalé, pomalé.. a dobře tak! V záplavě uhoněných ukřičených zámořských "pohádek" masáž pro duši.

Odpor (2008)

"Vidíš to?" - "Co?" - "Les... to je krása, co? - "Jo, to je." Nevím, kolikrát si zrovna toto řekli lidé, kteří v něm v drsných nejistých podmínkách přežívali roky (zimy!). Film je to na 4 hvězdy, mě se ale příběh a osudy těchto Židů dotkly tak, že musím dát za 5. Viděli jste někdy válečný film, který se prakticky celý odehrává v lese?