Anděl Páně 2 (2016)

Hezké, starosvětsky teplé, předvánočně milé.. Až moc dospělé. Chybělo mi tam více zimní krajiny (ano, jako v "jedničce"), nějaká ta dřevěnice, hájovna, další pohádkové bytosti apod. Byl bych to rád viděl více opravdu "out door" a "on the road" než tyhle natahované "inter doors" naháněčky po městě. Nic proti Krumlovu- nejkrásnějšímu město u nás! Zase ale chápu, že rozkutálet jablko po Šumavě je složitější. Jsem zvědavý na "trojku".

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

"Pražáci" si udělali mejdan u moře... Ale vydržel jsem až do konce!

Příchozí (2016)

Měli jste někdy po shlédnutí filmu pocit, jako byste právě dočetli kóan?

Excalibur (1981)

Jasně, 80ky z toho čiší na sto honů, ale o to nejde. Vadí mi celková hutnost a spád děje (kteréžto zde většina vyzdvihuje), snaha vecpat do filmu snad všechny artušovské legendy. Neškodily by větší přestávky a koncentrace jen na "něco". I tak silné 3 hvězdy.

Vzpoura (1967)

Pro mne dosud zřejmě nejpůsobivější japonský snímek! Režie, scénář, herci v hlavních úlohách, hudba... a ani by mi nevadilo ještě méně akčních scén.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Po bitvě každý Laudónem. Tohle znám (resp. abych nekřivdil 'znal jsem') občas z práce. Ono zpětně vše v klídku a pohodě bez tlaku času a okolností a se všemi možnými informacemi vypadá jinak. Na některá rozhodnutí má člověk opravdu jen vteřiny... Nebylo třeba dlouhého přemítání k rozhodnutí, kolika hvězdami tento snímek ověnčit.

K2 (1991)

Vertical Limit (2000) byl tedy mnohem zábavnější (navíc Patricia Charbonneau není Izabella Scorupco). Od K2, na rozdíl od Vertical Limitu, jsem čekal více a dostal méně a naopak.

Vražedná stěna (2008)

Mrazivé nomen-omen! Kurz znamená v němčině krátký... Pro mne špička mezi horolezeckými filmy! Mezi 4-5 hvězdami.

Na hraně zítřka (2014)

Opravdu věříte, že by někde ve vesmíru mohla žít takováto všeničící monstra? (stejně jako Vetřelec, Věc, Predátor atp.) To by myslím Tvůrce popřel sám sebe. Ale třeba bychom jako "monstra" připadali zase svým zjevem/chováním my nějaké jiné rase. Hlavní hrdinka, novodobá Johanka z Arku, nepravděpodobně nadpozemsky krásná! A proč by safra náborák měl rukovat, když měli tolik dobrovolníků? No, byly tam věci, které mi vadily (o dalších pomlčím, abych nespoiloval).

Jasný terč (1997)

Hodně divný film. Komedie? Akce? Romance? Nějak mi ten guláš nechutnal. Ani černé koření (Minnie Driver) nepomohlo. John Cusack i Dan Aykroyd mi do jejich rolí vůbec nesedli. A vládní agenti? Škoda mluvit.