Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Vzpomínky, noc, prásk, prásk, tvrdí hoši, auto, asfalt, nadjezd, kulomety, kravata, kancelář, harddisk, tvrdí hoši, prásk, prásk, sklo, beton, vrtulník, prásk, prásk, zase nějaká základna nějakých šílenců s obrstroji a megaambicemi.. A hlavní hrdinka, ach jo.. Já chci zpátky Peggy!

S.S. 'Queen' Loading (1897)

Tak pokud jsem nakládání koňů pro Klondike dal 1* (bylo vidět, že se něco děje), tak tady to vidím na 1/2* (nevidím, že by se něco nakládalo- lépe by to vyřešila fotografie)

Dicksonův pozdrav (1891)

Jednoduché, srozumitelné. Spíše komedie než drama.

Útěk do divočiny (2007)

Ten kluk utíkal, ale nepřipouštěl si proč. Připadá mi, že nešel někam, že prostě utíkal na konec světa s trucovitou hlavou plnou "Já vám to ukážu!" (ty rodičovské hádky mi taky něco připomínají..) Před svou minulostí a před sebou samým ale neutečeš. Je třeba odpustit, je třeba milovat. Měl jsem kdysi v jednom sešitě s tvrdými deskami, úkolníček nebo co to bylo, nalepený hned na druhé straně obrázek Aljašky. Zrovna jako by vytržený z tohohle filmu. Bylo mi devatenáct a začal jsem chodit na vysokou. Přišlo mi v té době, že nerozumím svým vrstevníkům. Připadali mi povrchní? Bál jsem se jich? Nevěřil jsem si? To spíš já jsem se neuměl, nechtěl zařadit. Ano, četl jsem Thoreaua i Londona, ale taky bibli a knihy o zenu. A taky jsem se toulal sám krajinou a po horách. Utíkal pryč z města (určitě jsem v době studií na VŠ strávil víc času sám na cestách než po hospodách, o kinu, koncertu nebo diskotékách ani nemluvě). Ono dva dny nebyl problém, po pěti dnech, kdy jsem jen občas míjel s batohem lidi a prakticky s nikým nepromluvil, mi ale začalo být vážně úzko a smutno až k breku. Jednou jsem málem umrzl v polích na totálně zafoukané cestě; najednou jsem prostě nemohl v tom hlubokém sněhu dál. Je nutno sdílet sebe i okamžiky. Člověk není solitér. Nakonec se ožení a s milovanou ženou založí rodinu, a tak to myslím má být.

Třinácté patro (1999)

Co to jako mělo být? Mělo mě to jako vést k přemýšlení o čem? Nemá to hlavu-patu... SPOILER: ty "konce světa" by museli už "obyvatelé" dávno odhalit a celé by to bouchlo.

Devdas (2002)

Ou, to to trvalo! Po půl hodině jsem uvažoval, že to navzdory překrásné Paro prostě stopnu. Těch hektolitrů slz a nemístné teatrálnosti! Ale když člověk přistoupí na tuhle pozlacenou asijskou hru s emocemi, náznaky, barvami a tóny a vymaní se z evropské netrpělivosti... Za společný tanec Paro s Čandramukhi a vlastně i za (nečekaný) závěr jedna hvězda navíc.

Backcountry (2014)

Ou, romantika! (alespoň zkraje..) aneb jak já už se těším na Slovensko! Pravidlo č.1: nos sebou mapu, č.2: nestanuj v lese, kde se vyskytují medvědi (viz př. doliny Nízkých Tater, že jo), č.3: "špinavé" prádlo nezapomeň schovat...