Saljut-7 (2017)

Saljut 7 mě vtáhnul víc jak o něco starší Gravitace, a to už je co říct! Celé to bylo, řekl bych, lidštější. O osudy sovětských hrdinů a jejich rodin jsem se taky víc bál. Dopředu jsem si o této misi na webech nic nečetl, ani zdejší komentáře. Jen ten konec je na můj vkus dost rychle utnutý. Film, u kterého se nenudíte ani 1 ms si nicméně nezaslouží menší hodnocení.

Konkurenti (1992)

Šmejdi. Já mám s těmihle vnucovači a vemlouvači (pojistky, energie..) obrovský problém.

Casino Royale (1967)

Pošahanost na nula-nula-sedmou. Vyškrtněte scény se spoře oděnými dívčinami a zbyde vám David Niven s flintou a pitvořící se Woody Allen. Dokoukali jsme to - bez kapky alkoholu či jiných podpůrných látek - za což si zasloužíme 5 hvězd a bobříka trpělivosti.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

BBC dokumenty jsou moc fajn. Tady je to jiné, takové "naše". Chtěli byste u toho být a přitom nechtěli. Ve výsledku to vypadá jako pohodový road-etno-mejdan, ale skutečnost musela být často dost drsná (jako nemechanik a pouhý dolívač PHM si to ani nedovedu představit!). Mile překvapila Etiopie, Tanzanie a Namibie. Zklamal Egypt a Keňa. Můj první trabanťácký film... a super!

Lásky čas (2013)

Film hodnotím podle toho, jakou ve mě vyvolal náladu, jak jsem se u něj (spolu se ženou) a po jeho shlédnutí cítil. A víte co? Po jeho skončení jsem hned šel a objal vedle v pokoji svého syna..

Oskar (1967)

Krááásná šejkspírovina! Tak jsme si mysleli, že film známe. A ejhle! Nebyl to "ten film se skleníkem" (jak jsem se domníval já) ani "ten film s továrnou na žvýkačky" (jak si myslela má žena). Velké překvapení. Protože jsem se zasmál jako už dlouho ne a zapomněl na 85 minut na vše kolem, dávám 5*!

Divoké historky (2014)

Odtahovka, svatba.. U těch ostatních mě až mrazilo.

Hunger Games (2012)

No tak pěkný les, řeka.. stromy jaké aby dnes jeden i v Boubíně pohledal.. Ani hyeny týden bez žrádla by se k sobě nechovaly tak jako vybraní "soutěžící" v úvodu klání. Zdrogovaný jedinec se sadistickým sklony možná ano. Nevím jak fungoval princip zástupců-dobrovolníků, ale pokud by toto bylo možné, tak by si přeci každý kraj trénoval už mládí vybrané běžce-střelce-gladiátory a neposílal do města na jistou smrt náhodně vybrané vyklepané sedmáky. Navíc bych za ta léta už očekával v zemi nějakou vzpouru, přeshraniční spolupráci apod. Některé scény mi nedávají vůbec smysl. Tohle že má být film pro "tweeners"?

Dva muži ve městě (1973)

No tak tohle si na Silvestra, během líbánek, případně jste-li skleslí nebo naštvaní na systém, nepouštějte. Malinko mi to připomnělo prvního Ramba.. Na tento jinak skvělý snímek se znovu jen tak nepodívám (na rozdíl od Ramba).