Mys hrůzy (1991)

Robert De Niro je v tomhle filmu jako nechutnej ulízanej pokérovanej šváb kterej přežije jak absolutní nulu, tak výbuch atomovky i srážku dvou planet! I když mu hoří hlava tak má pořád svoje obočí a zpívat dokáže zřetelně i když má ústa pod vodou! Takovýho člověka si nechcete nasrat!

Dobrou noc, mami (1986)

Malé konverzační drama s velkou hloubkou. Vynikající scénář a vysoká úroveň herectví posouvají tento snímek téměř k hvězdným výšinám, přesto mám, jako malý středoevropský človíček, několik výtek. Především, některé věty jsou ryze americky sloganovité, určené pro tamního diváka, takže malému středoevropskému človíčkovi přijdou v souvislosti s tím k čemu se schyluje až směšné, podobně jsem to měl se slavným dramatem Smrt obchodního cestujícího. Nedovedu si představit že by v našem prostředí podobný dialog mezi matkou a dcerou probíhal právě takto, ale to je úděl psychologických konverzačních dramat ze zámoří. Pro mě bylo právě kvůli tomu chvílemi dcl těžké udržet pozornost, vybírat mezi těmi klišé to důležité pro děj a pochopit motivace obou postav. Lidé znalí prostředí si ale asi můžou přimalovat i pátou hvězdu. Sissy Spacek je ve svých pohybech tak ohromně jistá, jako kdyby v tom domě opravdu trávila mnoho a mnoho dní!

Nelítostný souboj (1995)

Kriminální thriller, který má asi všechno co takový snímek mít má, ale když ho svlékneme od toho veškerého dobového nánosu, vyvstane před námi prachobyčejný western o jednom padouchovi a jeho zlořádné skupině, a šerifovi jenž nemá pro samou práci klid ani doma, jelikož si jeho žena neuvědomila že člověk který honí pistolníky potřebuje doma hlavně oporu. Linka s dcerou mi přišla až trochu navíc, stejně jak ta s padouchovou přítelkou. Tento snímek se na třeba takový Sedm kouká z pořádné dálky!

Řidič slečny Daisy (1989)

Možná ne zcela dotažený snímek, který mohl divákům přinést víc, než kolik se toho na plátno povedlo dostat. Stará paní je na začátku opravdu zralá na silonovou punčochu v hrtanu a Hoke je takový dobrák že by si nechal na hlavě dříví štípat, v době ve které se příběh odehrává ale asi nebylo jiného zbytí, v jeho případě. Moc potěší slyšet český zpěv!

Hellraiser (1987)

Vzorový snímek hororového žánru který předznamenal jeho vývoj v 90.letech, takže nic moc příběh, krásná holka, trochu sexu a hodně nechutnosti. K tomu jednoduché efekty a ještě VHSkově nekvalitní dabing který tomu všemu dává patinu své doby.

Přiznání (1950)

Téměř všechny filmy z tohoto období jedou podle stejného mustru a z něj se nevymyká ani tento, ten rozdíl oproti jednohvězdičkovým nebo Odpadovým je snad jen v kvalitě režie, technických záležitostí a scénáře. Ty se tady docela povedly, ale jinak nečekejte nějaký průlom - zlí továrníci, zlý předválečný soud, hodní a snaživí soudruzi dělníci. Tady je to tak na lepší dvě **.

Drahé tety a já (1974)

Docela sranda tato komédie! Obě babky hrajou jako o život, Janžurové to moc sluší a Hrzán plete báječné verše až na hranici dada a asi by se slušně uživil i jako pěvec, zní to mnohem líp než dnešní rádoby zpěváci, ehm... Ten moment kdy auto srazí jednu z babiček do příkopu, ten její let, to je psina! Celý snímek nakonec rychle uteče a mě napadá že je to velmi svěží dílko které si zase někdy rád pustím!

Den kobylek (1975)

Snímek který dvě hodiny nudí aby vás na posledních 20 minut přikoval k obrazovce, ale to vynahrazení závěrečným infernem mi připadá nedostatečné, nebo spíš, ty dvě úvodní hodiny příliš roztahané. Vůbec se ale nedivím že tento film mohl běžet v 80.letech v na obrazovkách ČST, je to jeden z těch které nastavují zrcadlo. Pro dnešního diváka je to ale už těžko vstřebatelný kus. Potěší zmíňky o Československu.

Svět podle Garpa (1982)

Snímek který mi v mnohém připomínal Forresta Gumpa, ale těch postav bylo na můj vkus hrozně moc, jejich motivace nebyly dostatečně průhledné a moje sympatie k nim povrchní. Kde bychom skončili, kdybysme všechno řešili pistolí??

V kómatu (1978)

Docela napínavý thriller z nemocničního prostředí, ve kterém figuruje pěkná lékařka a mafie s lidskými orgány. Ale pacientům které čeká operace bych to asi ke sledování nedoporučoval...