Bullittův případ (1968)

Kriminálka, ve které vítězí spíše forma nad obsahem, protože scénář je poměrně jednoduchý. Tempo filmu není kdovíjaké, takže snímek obsahuje několik hluchých míst a občas se trochu vleče. Kamera je však skvělá, stejně tak hudba. O výkonu Stevea McQueena nemá cenu moc psát, snad jen že se mi opravdu líbí to jeho minimalistické hraní, kdy mnohdy téměř nehne brvou a hraje pouze očima. Zároveň mě potěšil další ze Sedmi statečných Robert Vaughn, který si tak trochu šmejda politika střihnul s chutí. Čtyři hvězdičky jsou s odřenýma ušima, ale i díky té povedené pěkně nasnímané honičce, kdy se při zesílení zvuku může divák kochat bublajícím osmiválcem McQueenova Mustanga, nemůžu jít níž.

Rocky IV (1985)

Film jsem viděl po docela dlouhé době a čekal, co to tentokrát udělá. A... nezklamal, čert vem, že je plný klišé, amerikanismu a špatného dabingu (český text k písni No Easy Way Out nebyl dobrej nápad), i ten scénář je v podstatě podobný třeba předchozímu dílu: prohra (tentokrát Apolla) - trénink - závěrečný zápas (taky podobný vývoj, tzn. nejdřív téměř bez šance, pak obrat). Přesto je to však adrenalinová bomba, které všechny nedostatky snadno prominete, pasáž věnující se tréninku je podle mě to nejlepší na celém snímku a kdybych měl jen tu hodnotit hvězdičkami, pět by nestačilo. Od této chvíle je to strhující podívaná a to i díky vynikající hudbě, která snad nemohla být vybrána líp (Survivor - Burning Heart, John Cafferty - Heart´s on Fire, Vince DiCola - Training Montage)

Rocky III (1982)

Slabý díl, na němž zaujme jedině vypalovák Eye Of The Tiger od skupiny Survivor a pasáž věnující se tréninku na závěrečný souboj. Scénař je akorát vařením z vody, dialogy špatné (asi tomu nepřidává ani dabing) a některé scény jsou opravdu zbytečné (co měla znamenat ta šaškárna s Hulkem Hoganem alias Velkou tlamou, nechápu. Jestli to byl pokus o komediální vložku, tak se pořádně nevydařil). P.S. po projekci v originálním znění hvězdičku přihodim, zas tak zlý to neni, až na ten wrestling a zpívajícího Slye. 55%

Fontána (2006)

Určitě si film pustím ještě minimálně jednou, ale již po první projekci si troufám ohodnotit plným počtem hvězdiček. Nádherná audiovizuální podívaná (ta hudba!!!) o smyslu života, lásce a nesmrtelnosti obsahující několik opravdu silných scén, obzvlášť ta v koupelně byla dech beroucí. Věc, která mě do jisté míry překvapila, je herecký výkon obou hlavních protagonistů. Zejména Hugh Jackman, kterého jsem měl zažitého jako Wolverina (i když v této roli taky výborného), ztvárnil svou postavu výborně a to ve všech třech liniích. Jeden z nejsilnějších snímků, co jsem měl možnost v poslední době vidět.-------------- I po dalších zhlédnutích neméně působivé...

Jumper (2008)

Zas tak zle bych to neviděl, scénář je sice opravdu prostinkej, ale nekouká se na to špatně. Některý scény spojený se "skákáním" se podle mě dost povedly. Christensen sice nehraje nic moc, spíš teda nic než moc, ale zachraňuje to Jamie Bell a Rachel Bilson, jejíž postava se sice mnohdy chová a jedná neuvěřitelně debilně, ale alespoň se na ni celkem dobře kouká.

Ukradené Vánoce (1993)

Po audiovizuální stránce vynikající. Celkově však zatím zůstávám u 4*, možná jsem měl přehnaně vysoká očekávání, která nebyla úplně naplněna. Nejlepší byl stejně doktor :).

Faith No More: Live at the Brixton Academy (1990) (koncert)

Výborný koncert jedné z nejoriginálnějších kapel posledních 20 let. Setlist je složen hlavně z písní z přelomového alba The Real Thing. Celé sestavě podporované rytmickou sekcí Bordin/Gould vévodí tehdy dvadvacetiletý frontman Mike Patton, který podává skvělý pěvecký výkon doplněný obrovskou energií. Již od úvodní písně má koncert spád, není zde slabé chvilky. Kromě největších hitů Epic a From out of Nowhere zaznějí i instrumentálka Woodpecker from Mars, kde se vyřádí hlavně basák a bicman, a War Pigs - cover od Black Sabbath.

Wanted (2008)

Čekal jsem akční podívanou s působivou vizuální stránkou a neotřelým příběhem, čehož se mi dostalo tak napůl. Myšlenka držení světa v rovnováze prostřednictvím odstraňování lidí, jejichž další činy by ji mohly narušit, je rozhodně zajímavá i přesto, že onen proces výběru probíhající pomocí tkalcovského stavu tak trochu evokuje Minority Report. Situace, kdy se hrdina probouzí a neví, zda to, co právě zažil, je sen či skutečnost, zase nejsou nepodobné Matrixu. Kladem je dobře hrající James McAvoy, jehož přerod "z ovce ve vlka" je uvěřitelný, ona vůbec ta jeho snaha nepromrhat svůj život a stát se něčím víc než jen pracovníkem v kanceláři, který se neustále snaží bezúspěšně "vygooglit" své jméno, a jemuž se kamarád tak dobře stará o přítelkyni, je na filmu pro mě to nejzajímavější. Vizuální stránka je sice velice dobrá, ale nedostala mě tolik, abych si řekl: "Jo, tohle je teda bomba." S odstupem hodnotim lépe první polovinu filmu, celkově jsou pocity trochu rozporuplné. Zatím 70%.

Únos (1997)

Průměrný thriller s velice dobrým Russellem a zbytečně protahovaným koncem. Na jedno zhlédnutí v televizi dobré.

Těsně vedle (2007)

Spíše podprůměrná komedie se Stillerem, který se sice snaží, seč mu síly stačí, bohužel přehnaná stopáž a nízká koncentrace opravdu povedených vtipů film dost sráží. Pořádně jsem se zasmál maximálně třikrát, což je na takto dlouhý film dost málo. 50%