G. I. Joe (2009)

No to zase byla jednou volovina..., ale pokud přijmu předpoklad, že to nebylo myšleno vážně (Quaid si z toho podle mě vyloženě dělal prdel), jako akční výplach film celkem funguje. Tatum je sice hroznej neherec, příběh drhne, a těch okamžiků, kdy divák jen nevěřícně kroutí hlavou, je tam nespočet, ale na ty dvě holky, hlavně zrzku v pěkně tvarovaném oblečku, se aspoň dobře koukalo. Akce taky fajn.

Kick-Ass 2 (2013)

Oproti jedničce nepřekvapivě kvalitativní sešup dolů. Problémem pokračování je hlavně jakási nerozhodnost, jestli být správně ulítlý, nebo vážný. Ty opakované sliby o odložení/neodložení identity superhrdiny už byly únavné, stejně tak rozpor mezi sekáním končetin a hlav na straně jedné a vážnými chvilemi po úmrtích na straně druhé. Popravdě jsem ale čekal větší průšvih, za zkouknutí druhej nářez stojí. Jo a mimochodem, Carreyho jsem nepoznal a Chloe je i tady boží, jsem zvědavej, jak na tom bude herecky (i vzhledově) v takovejch pětadvaceti... dobrý role, nezblbnout a mohla by to bejt další Scarlett Johansson (když už na ni tvůrci narážejí), třeba...

Interstate 60 (2002)

Povedená oddechovka se sympatickými postavami, roztomilou Amy Smart, neotřelým příběhem i řadou netradičně vtipných příhod. Zároveň plus za stylovou Neilovu káru - bmw e36 328i cabrio. Zajímavostí je, že v době vzniku filmu se tento model, který hlavní hrdina dostane nový k narozeninám, už cca 4 roky nevyráběl (nahrazen řadou e46).

Pot a krev (2013)

Děsná volovina s naprosto vypatlanými hlavními "hrdiny", která však ve správný moment dokáže (byť místy dost zvráceně) zvednout náladu. Ke konci tomu sice už dochází dech, na 4* to ale ještě stačí.

12 let v řetězech (2013)

Pro mě film bez jakéhokoliv momentu překvapení či scény, která by ve mně rezonovala po jeho skončení (aniž bych chtěl jakkoliv zlehčovat nosné téma). Nic, co bychom už dříve jinde neviděli a neslyšeli, viz Zimmerovy tóny jak z Inception a Pittova dikce jak z Panchartů... Spíše zklamání, byť formálně asi téměř bezchybné.

Klub poslední naděje (2013)

Povedený film se zajímavou tématikou a výbornými hereckými výkony. Oceňuji střídmý pohled na věc bez závěrečného tlačení na pilu směrem k slzopudnému dojáku. 85 %

NON-STOP (2014)

Co začíná jako solidní 4 hvězdičková podívaná mající opravdu parametry thrilleru, končí jako (nechtěná) komedie, kde je všechno špatně. Opravdu. Nechápu, na čem jeli scénáristi při psaní posledních cca 15 minut. Naštěstí to zachrňuje opět švihák Neeson, bez něj bych šel v hodnocení možná ještě níž.

Na hraně zítřka (2014)

Tak tohle se povedlo. Edge of tomorrow je v první řadě ohromně zábavný a jede od začátku do konce (i ten je pro mě ok), aniž by polevil. Jednotlivé restarty dávají nespočet možností k následným vtipným situacím, které jsou však "tak akorát", že film neztrácí na vážnosti. Herci - výborní; Cruise - čím starší, tim lepší, kočandu Blunt si nelze neoblíbit a hodně potěšil i Bill "The Vette gets ´em wet" Paxton. Kdyby nám Cruise servíroval každý rok podobně vymakaná sci-fi (viz Oblivion vloni), vůbec bych se nezlobil... //2D, tit.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Rozhodně povedené, První třída mi však přišla soudržnější. Tady jsou na straně jedné skvělé akční pasáže (boje se sentinely, Quicksilver,...), na straně druhé pak trochu natahované části (přemlouvání Charlese Wolverinem, přemlouvání Mystique Charlesem). Vaughnovi fungovaly dialogy mnohdy lépe (viz jiskření Charles vs. Erik, to bylo tady jestli poloviční...). Ale ve výsledku spokojenost, stará garda potěšila a Jackman je pořád frajer, zkrátka typ filmu, který si rád pustím znova. //kino, 2D, tit.

Kapitán Phillips (2013)

Parádní podívaná, Hanks skvělej, ale cením i výkony představitelů pirátů, tohle mělo hodně blízko k realitě. Problém jsem měl jen od doby, co se na scéně objevil vyjednávací tým a začala pro mě poněkud zdlouhavá partie... Jinak však bez výhrad a jsem rád, že Hanks se zas objevil v něčem pořádném.