Terminál (2004)

Jak nemam Hankse rad, tak tady se mu docela darilo, ale kazila to Zeta -ostatne jako vzdycky - to jsem si vsiml, ze ona kazdy film, kde se objevi svou pritomnosti dycky odrovna. Ale zase to bylo jako vetsina bijaku posledni doby neskutecne dlouhe a misty hluche, ale verim, ze pro odskoceni na zachod nebo koupeni dalsi porce popkornu je to potreba.

Úžasňákovi (2004)

Obycejny zivot superhrdinu, jak je neznate - jsou to lidi jako vsichni. Par opravdy vybornych zapichu + paradni animace z toho dela opravdu univerzalni film pro celou rodinu, kde si vyberou to svoje opravdu vsichni od babicky az po trileteho caparta

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Po mesicich Hollyudskeho pustu, solidni komedie, ktera dokaze cloveka paradne rozesmat. Silna herecka sestava dokazala z druheho dilu vztriskat opravdu maximum!

Bournův mýtus (2004) odpad!

Nechapu proc v soucasne dobe toci filmy na stopaz cca 99 minut, kdyz je tam MINIMALNE 30 minut flikovanych jako rozpocet CR... V celem filmu snad nebyla JEDINA dobra akcni scena - hudba byla sice dramaticka, ovsem to, co se diky hruznemu klipovemu strihu odehravalo vizualne bylo desuplne.... Minimalni herecky prostor pro Rodena nebo vtip,... Uz dlouho sem nevidel tak hrozne nudny akcnak... Zlaty JAMES BOND.

Eurotrip (2004)

Cekal jsem, ze to bude takova ta typicka ememricka teen - coz do jiste miry byla, ale ne takovy fekalni humor jako Slackers a podobne.... Pri objeveni Jakla jsem chvili nevericne ziral, a pak jsem v kreci smichu spadl na podlahu. Vinnie byl squely jako vsude... ;] Bohuzel, zhruba v puli (prijezd do Bratislavy) zacal scenaristum dochazet dech a film dost ztratil. Kazdopadne zajimavy pohled na evropska klise americkyma ocima podlityma absinthem.

Otevřené moře (2003)

"Dokument" podle skutecne udalosti toceny na handkameru, kde se prvnich 60 minut NIC NEDEJE - to snad ma byt konkurenci pro Celisti? Tak to ani nahodou! Mozna jako prispevek do poradu typu Muze se to stat i Vam... Presto verim, ze tento film spolu s prihodou Karla Zicha moc turistickych zajemcu do podmorskeho kralovstvi neprilaka, a to je jedine dobre.

Underworld (2003)

Film je pomateny jako lesni vcelka. Hraje si kazdou chvilku na neco jineho: na postapoalipticou sci-fi, prehlidku rychlych aut, psycho sondu do "zivota" nemrtvych, historicke hledani vlastnich korenu, nechtenou parodii Matrixu, prevedeni LARPackeho srazu na na platno. To posledni asi zcela nejvic vystihuje tohoto kozokocopsa. Priznivci LARPU, Latexu, hektoLitru krve a Lehych zbrani budou chrochtat nadsenim, my ostatni se na ne s porozumenim pousmejeme a zkratime retez nebo vic stahneme sveraci kazajku.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Po zklamani druhe pule jednicky jsem k pokracovani pristupoval s podezrenim, ktere se bohuzel beze zbytku vyplnilo. Autobusovy vyvrazdovak nenabizi krome "psychostudie" teenageru ;] a zarputileho mstilele pana Leelanda z TwinPeaks nic, co by stalo za zminku.

Krajina střelců (2003)

Film se VELICE pomalu rozbiha, zapletka nepatri mezi ty nejsilnejsi stranky, zato herecke vykony jsou pomerne solidni. Kdyz prezijete prvni pulhodinu, kde se toho opravdu moc zaznamenanihodneho nestane, dostane to najednu spad a riti se to pres 2-4 zaskobrtnuti k finale s vuni strelneho prachu. Bohuzel Kostner propasl nejlepsi chvili, kdy se ma prestat a nadstavuje naprosto nesmyslne dalsich 10 minut. Takto se ale spagetacke westeny nedelaji... :[[