Vetřelec vs. Predátor (2004) odpad!

Propadak roku 2K4! Opravdu horsi film byste ve filmove distribuci hledali marne. Navod jak na to: z obou sag vybrat opravdu ty nejslabsi momenty, trosku se pridrzet pocitacove hry, pridat jednoho znamejsiho B herce, parneznamych, kteri dokazi rychle umrit - to je ovsem herectvi ;] a hlavne tocit po tme, aby se film moc neprodrazil

Rodinná oslava (1998)

Paradni dogmaticka sonda do zivota jedne svedske velkopanske rodiny s nezapomenutelnou hlaskou: K cemu jinemu by mi ty moje deti byly? Zazni tu hodne aktualnich temat, ktera trapi nejenom staty v EU.

Brazil (1985)

Typicky znepokojivy Gilliam - i na zdanlive bezvyznamne banalite lidskeho zivota v pochybne spolecnosti budoucna se da udelat silny pribeh poukazujici na "bezchybny" aparat moci a bezvyznamnost jednotlivce v nem. Pro me je to nadcasovy film hodici se pro jakoukoli dobu kdekoli v emocialne vyspelem vesiru. Orwel by z tohoto kusu mel jiste velkou radost.

Riddick: Temná hrozba (2004)

Tak tady se nam nekdo shledl v predelovem Animatrixu a mezi dva regulerni celoveceraky soupl animovanou vlozku. Kez by byla hrana Kronika temna stejne svizna nebo aspon kratka jako tento krvavy anime. Bohuzel.

Snowboarďáci (2004)

Toto ma byt pokracovani Snezenek? Hoho, to jsou veci! Pravda, soucasne dobe uz neni tolik temat, do nichz by se dalo tak dobre trefovat jako pred 89 nebo ano? Verim, ze v budoucnu se tento film stane evergrynem vanocni televize, ale nejak mi nedoslo pro kteru vekovou skupinu je urcen - pro skolou povine je tam presprilis vulgarit, pro starsi chybi myslenka. Pojitkem bude asi nejspis par lacinejsich ftipku na druhe strane budme radi, ze to mame nejakou alternativu k Prci, prci....

Collateral (2004)

S akcnaky to jde v posledni dobe s kopce. Reziserum dochazeji scenare a mne trpelivost. Kdy jsem naposledy videl aspon trochu slusny thriller? To snad ani nebylo letos C. nevyuzil svuj potencial a ja si od neho tolik sliboval. Postavy se chovaji nelogicky a az na par momentu nucene spoluprace taxikare a zabijaka je to zivacka s uhodnutelnym koncem. Jenom z toho Toma nam roste cim dal vetsi fesak - neco jako Conery...

Fahrenheit 9/11 (2004)

Investigativni Moore divakum opet serviruje vypatranou pravdu ze sveho uhlu pohledu. Zpocatku pouziva i docela slusne neprustrelna svedectvi a filmovych zaberu sestrihanych tak, aby poslouzily jeho vysetrovani, ovsem na Wag the Dog nema. Jeho predvolebni agitce dochazi v puli dech a nezachrani to ani srdceryvna svedectvi pozustalych obeti valky v Iraku. Stavajici americky president mi nikdy nebyl sympaticky a o jeho jednani si myslim svoje, podle hesla politika je swinstvo, ale takovymto blabolem mu Moore spis pomohl nez uskodil.

Svět zítřka (2004) odpad!

Jakozto velky fanousek SF jsem se na cpt. Ameriku tesil jako decko na novou hracku. Bohuzel velke zklamani - technicke vizualni zpracovani je sice na dechberouci urovni, ale zapletka je slaba jak pigi caj. Herci hraji na modrem pozadi jako o zivot, ovsem prave zivot jako by se ze sterilniho prostredi tohoto snimku zcela vytratil. Pocitacova grafika je sice nadherny vyrazovy prostredek, ale neni schopna dotvorit smysluplnou myslenku, a tak se stava jenom prazdnou formou. Vsem, kterym je podobne tema alternativni minulosti blizke bych radsi doporucil stravit delsi cas nad vybornym RPG zvanym Arcanum se super ceskym prekladem od Birdmana...

Báječní muži s klikou (1978)

9/10 Nepravem opomijeny film vzniknuvsi k 80. vyroci kinematografie u nas. Amici maji Singing in the rain, Cesi muze s klikou - hrany "dokument" o pocatcich ceskoslovenske kinematografie, ktery se za pouziti zcela mystifikujicich jmen {Pasparte-Ponrepo, Slapeta - Svab, Kolenatý - Krizenecky,...} docela verne drzi historickych faktu. Super jsou i filmy ve filmu simulujici originalni dobovou produkci.

Tankový prapor (1991)

6/10 Ale no tak slo to, sice zadny zazrak proti knizni predloze, ale jinak je to slusne