Scavenger Hunt (1979)

Pokud chcete něco podobného, ale kratšího a po všech stránkách lepšího, doporučuji klip Simple Song od skupiny The Shins v délce čtyř minut.

Freddy the Freeloader's Christmas Dinner (1981) (TV film)

Freddy the Freeloader (Red Skelton) si ušetřil trochu peněz, aby mohl s Professorem Humperdem (Vincent Price) na Vánoce povečeřet v luxusní restauraci. Takový odpolední oddechový Vánoční filmeček, který svou příběhovou nahodilostí připomíná naše tuctové studiové pohádky z devadesátek. Komedie, nó, taková americky-sitcomovsky-klaunovská, ale celkem vtipná (jak moc záleží hlavně na tom, jak moc dobře anglicky kdo umí a jak moc dobře tyhle trochu levné vtípky kdo stráví), Vánoční atmosféra z ní přímo sálá (tedy ta přepružená, americká), nechybí písničky a kdejaká pohybová komedie, a i když je to všechno dělané hlavně pro děcka, nevyhýbá se dospěláckým tématům, a proto je komedie překvapivě hořkosladká (problémy s penězy, se zákonem, opilost, bezdomovectví, osamělost, a to všechno na Vánoce...). Ale něco jako poučení z toho plyne: žádné množství zručnosti a umu nezajistí takovou pozici, do jaké člověka může dostat trocha blbého štěstí a ještě blbější náhoda (a samozřejmě dobré skutky a přátelé (!) o tom přece takovéhle filmy jsou - a proto není Freddy the Freeloader's Christmas Dinner nijak objevný nebo příliš originální). Nó, nebudu se v tom nimrat víc, než je třeba, zavírám oči nad vším, co nechci vidět, odpouštím chybky a dávám čtvrtou hězdu za poslední čtvrtku odehrávající se v restauraci, která je nejvtipnější.

The Three Musketeers (1939)

Ták podle knížky to úplně není, ale zábava to je a písničky jsou chytlavé a překvapivě dobře nahrané (v té době asi ještě nevynalezli takové pitomé mikrofony, které zaznamenávají místo zpěvu mečení kozy uvízlé v pasti na medvědy)

What's a Nice Girl Like You...? (1971) (TV film)

Obyčejné děvče, nápadně podobné celebritě, se rozhodne, že by na té podobě mohlo něco trhnout. Volně natočeno podle novely Howarda Fasta s názvem Shirley. Však ona to mohla být i zábava, kdyby to mělo větší spád a možná i pár scén osekaných, ále jako celek to celkem ujde.

Son of Sinbad (1955)

Žádný zázrak, ale dobré vtípky.

Up in Central Park (1948)

Novinář a obyčejné přistěhovalecké děvče odhalí korupci v politice. Podle skutečných událostí (se změněnými jmény samozřejmě). Při natáčení se Vincent Price potkal se svou druhou ženou, která pracovala na filmu jako návrhářka kostýmů - v titulcích uvedená jako Mary Grant (i když mi je neustále připomínáno, že její křestní jméno je Eleanor). Na to, že je to muzikálová komedie (bacha, fakt se tam zpívá, ale kupodivu to netrhá uši jako u spousty jiných muzikálů i deset let poté), je to dost zábava i pro mě, a to muzikály nesnáším. Nic převratného nečekejte (filmově či zážitkově) a budete spokojení. Zábavné plus je, že součást korupce je předražená stavba čehokoli (což jako by mi připomínalo něco z nedávné minulosti), nó, alespoň že korupce se nezměnila.

Curtain Call at Cactus Creek (1950)

Pár kočovných herců se zamotá do záležitostí bankovních lupičů (jestli jsem to dobře pochopila). Velice vágní (ne)komedie, která působí, že je napsaná pro Donalda O'Connora a jeho pohybovou komedii. Rejpnu si: co v tom dělaj takový hvězdy jako Eve Arden a Vincent Price? Když oni se tak moc snaží, ale z nočníku holt Míšeň neuděláš. Na papíře to asi vypadalo jako řachanda, ale na plátně je to nuda. A ještě k tomu barevná.

His Kind of Woman (1951)

Počkejte si na druhou půlku, tam začíná legrace. Fakt jsem měla stokrát pocit, že to vypnu, plesknu tomu dvě hvězdy a bude pokoj svatej, ale ono se to nakonec s ušima sedřenýma z hlavy vytáhne na tři - ale jenom protože jsem měkkosrdcatá pokaždé, když je někde Vincent Price. Jinak - divné spojení nic neobjevujícího noiru se vtipnými vsuvkami, které jako celek stojí za přeskočení, tedy alespoň pokud se nepovažujete za tak skalního fanouška kohokoli ve filmu se vyskytujícího, že překousnete cokoli, a máte náhodou dvě hodiny volného času, jež za nic na světě nedokážete využít konstruktivněji.

Percyho možnosti (1974)

Tak jsem váhala nad třemi hvězdami, ale ne, dvě jsou přesnější. Vtípky jsou místy až příliš trapné.