Chitty Chitty Bang Bang (1968)

Asi jsem na tyhle blbosti moc stará. Roky mi někdo vtloukal do hlavy, jaká perla to je. No, tahle perla měla zůstat na dně oceánu. Prej chytlavé písničky (které jsem zapomněla vteřinu po tom, co skončily), fantazie (kýč nad kýče je to a vrstvený!) a komedie (kdyby mi bylo pět, tak asi jo).

Tajemství hollywoodské smetánky (2014) (pořad)

Typický dokument z roku 2014. Opatrně, hlavně abychom neřekli příliš. Zběsilé tempo mi vyhovovalo, čas si uvědomit, že celebrity nejsou nadlidi, spíš naopak.

Secret Society (2021) odpad!

Když už jsem viděla druhý díl, tak mrknu i na první. Zas telenovela o černoškách-zlatokopkách (z nichž je jedna - nebo snad obě? - trans), oblečených jak' šlapky na třináctce, které na všech fronách vyhrávaj' nad hloupejma bělochama. Opět - obrň se, ty, jenž nechceš poslouchat problémy bývalých mužů s nemužskými částmi.

Secret Society 2: Never Enough (2022) odpad!

Tak jsem si myslela, že si sednu a dám si obídek, zatímco mi bude týpek s divnými vlasy vyprávět o zlu, které Ilumináti a Svobodní zednáři páchají už stovky let. Dostala jsem na objednávku psanou telenovelu o tom, jak maj' bohatý černošky strašně reálný problémy a natíraj to těm hloupejm a ubohejm bělochům, přičemž jsem nevycházela z údivu, jak si někdo může vykračovat po chodníku někde v Holyvůdu v něčem, v čem by na pódium nevylezly ani nejostřílenější striptérky v klubech pro fetišisty. Mimo realitu. A čas. Úplně jiná dimenze. Jedna je trans, takže se připravte na minimálně jednu scénu o tom, jak to dělaj' ehm... muži s odoperovanými mužskými částmi. Ale bavila jsem se, budu to brát jako zfilmovanou fanfikci. Jako Fifty Shades of Grey (2015), nebo 365 dni (2020).

Tales of the Walking Dead (2022) (seriál)

Tak jsme strávili tři čtvrtě hodiny s libovolnou postavou a dozvěděli se úplný prd. Chápu, že o tomuhle seriálu zarytě mlčí i skalní fanoušci The Walking Dead.

Benediktova tajemná společnost (2021) (seriál)

Taková metafora na dnešní dobu (lidé chtějí slyšet jen to, co sami vědí a jsou lépe ovládatelní, když se bojí, podprahové zprávy, vymývání mozků ve školách, ... - kdo si myslí, že k masové hypnóze je třeba kouzelníka kývajícího kapesními hodinkami, se mýlí, lidé udělají cokoliv, co jim televize řekne - viděli jsme v posledních dvou letech, že?), a i když jsem už trochu stará na takovéhle dítě-hrdina seriály (ve kterých hned v prvním díle totálně zahaprovala logika), jako kulisa (protože to není nic tak složitého, aby bylo třeba dávat 100% času 100% pozornosti), je to ok. Samozřejmě obsahuje všechny mouchy všeho natočeného od cca 2018.

Dívka (1987)

Věc první: Pat je 14 ne 17, věc druhá: nicméně herečce je 24, takže to rozhodně není taká úchylárna jako Valerie. Film jako takový je průměr, možná i trochu podprůměr, ale zato s nádhernou hudbou.

Outsiders (2016) (seriál)

Jako seriál - celkem průměr, ale jako ukázka konfliktu lidí, kteří žijí v lese a rádoby 'civilizovaných' je to dost dobré. Zejména ten kulturní šok z toho, že se v civilizaci platí za každou blbost a každá blbost stojí prachy. Vidláci čučí, že se platí i za vodu a možnost někde žít (zatímco jim teče čistá voda ze země, jedí, co chtějí a bydlí, kde chtějí, a to zcela zdarma) a na druhé straně uvědomění, že celoživotní placení pojištění dá člověku jen almužnu při nemoci a prostě není co prodat, aby bylo na léky, je dost zajímavý motiv a rozhodně nutí k zamyšlení. Druhá série začne jako telenovela, ale je to jen pár dílů a rozjede se to. Spoiler To, že těžební společnost radši otráví všechno živé, co na tom místě žilo stovky let, než aby nedejbože přišla o zisk, je bohužel častá taktika. Konec spoileru.

Outsiders - Season 2 (2017) (série)

Tak trochu vaření z vody - ještě pořád se nevysvětlilo, jak je možné, že banda vidláků má neustále dost nábojů a benzínu, a to i přesto, že se se světem nesetkávají (a ze seriálu vyplývá, že nekradou - pokud mají jinou možnost). V podstatě se jí to, co se navařilo minulou sérii. Nó, ale budu to hodnotit z pozice amatéra. Jen k zamyšlení: už poněkolikáté vidím tenhle motiv: někdo (jednotlivec či skupina) příjde a je laskavě přijat jako součást skupiny, jen aby ji mohl rozežrat zevnitř - naráží snad tvůrci na někoho v reálu?