Star Spangled Rhythm (1942)

Rok 42' a lidi se potřebují bavit. A tak vznikají filmy a muzikály s nulovou výpovědní či uměleckou hodnotou sloužící čistě jen k odpoutání se od reality.

Sorority House (1939)

Že tenhle filmeček pohltil čas je jenom dobře. Samý večírek, samé rande a o učení ani ň, taky bych chtěla mít na škole tolik času. Ani nevím, co mělo být pointou. Jediné plus je mini-role Veronicy Lake, která se na plátně objeví na asi deset vteřin.

Syn bohů (1930)

O jednom muži, který je běloch, ne, Číňan, ne, vlastně běloch. Nakonec ale všechno dobře dopadne. Přeskočím tu nesnášenlivost a předsudky (páč 30. léta v Americe byla, co byla) a dodám, že scénář jako takový je nemastný neslaný, poselství asi bylo, že láska překoná všechny překážky, ale film se celý tak nějak nepovedl.

Kriminální román (2005)

Hodnotím 174 minutovou verzi a je to teda něco to vzít na jeden zátah. Život celé jedné mafiánské rodiny zhuštěný na skoro tři hodiny. Život je krátký i sám o sobě a je ještě kratší, když jste mafián v Římě. Ále teda celkem často to byla nuda, i když to je spíš můj problém, protože film mi tak nějak nesedl. Nó, ale stejně jsem na to koukala jen kvůli Anne Mouglalis a tu jsem viděla (i když neslyšela, páč jí předabovali ve všech třech jazycích ve kterých se mi film podařilo uhnat).

There It Is (1928)

Něco mezi groteskou a totální haluzí. Jakýsi vousatý plešatý chlapík s obočím lepším jak' Brežněv si jen tak prolejzá domem a dělá neplechu, všichni se ho snaží chytit, ale chytají jen sami sebe, Scotland yard je opravdu Scotland yard, čili zahrádka někde ve Skotsku a za zmínění stojí i asistent (který je hádám asi blecha?). Ale pobaví!

Freaks Out (2021)

Tak tady jsem vůbec nepochopila, o čem to vlastně má být

Agatha a podstata vraždy (2018) (TV film)

Moc jsem nepobrala, proč se to točilo, kromě vtloukání všem do hlavy, že chudáci ženy jsou věčně obětmi mužů.

La Femme la plus assassinée du monde (2018)

Mini- ale povedené drama z divadelního prostředí, dost překvapivá tvorba na NETFLIX (přičenž nemá žádné z typicky netflixovských chyb) a konec tedy stojí za to. Temné uličky, krev a pološero v interiérech skoro až zavání viktoriánským Londýnem (tedy tím, čím nás krmí televizní produkce).

Čas (2021)

Těch děr tam je víc jak' na D1.

Bohové Egypta (2016)

Moh' to bejt velkofilm! Pomineme-li to, že Egyptští bohové jsou všelijak míšení, zjednodušení a poprasení, brnění jsou plastová a CGI by tam radši bejt nemělo, celkem to ujde. Interiéry a exteriéry jsou těsně na hraně kýčovitosti, s kostýmy si dali dost práce, ale až příliš je modernizovali, děj je jednoduchoučký a poamericku hrdinský. Škoda, že se filmu nedostalo tolik pozornosti jako kdejaké kravině, páč je o dost lepší. Trochu mě překvapuje, že se podařilo natočit film o bozích Egypta a mohli je hrát běloši. Oproti tomu je ticho po pěšině z černé strany pokaždé, když se černoška cpe do role Kleopatry.