Paní Bovaryová (2014)

Ty kostýmy, ty kostýmy... Asi 1860 to být má, nicméně Ema nosí cokoliv od 1820 do 1880 a kouká na módní časopisy s obrázky z let 1886-9. Hitler ve zvonáčích hadr. A tomu příběhu taky moc nedali, kdeco chybí, co nechybí, je předěláno, ... Tak to přece nejde...

Bosch (2014) (seriál)

Na průměr je to móc utahaný. A taky nedávám to machrování ve stylu noir-detektivek (dva ogaři stojí proti sobě a prskaj si do tváře urážky z takové blízkosti, že člověk pomalu čeká, že se nakonec vášnivě políběj' - vždyčky mi to přišlo náramně směšný) a fakt, že čistejch 90% dílu je vata. A to jako fakt vata - rozhovory, které nic nikam neposunou, dlouhé pohledy z okna či na fotografie nebo na cokoliv, co sice vzdáleně souvisí se scénou, ale nemuselo by tam vůbec být. Trochu můj problém je ten nucený barevný casting a fakt, že se asi rodiče připravovali synkovi pěknou budoucnost se jménem Hieronymus. Nó, kamenujte mě za to nízké hodnocení.

Uneseni (2002) (seriál)

V roce 2002 asi bomba, ale já se při sledování (rok 2023) dost nudila a jen s četným přeskakováním nudných scén dokoukala.

Wednesday (2022) (seriál) odpad!

Scénář na úrovni fanfikcí psaných třináctkami, muži jsou uťápnutí blbci a ženy jsou důvod, proč se svět ještě točí. Trochu jsem nepochopila casting, jako by nebylo tolik lepších voleb pro Gomeze, Morticiu i Wednesday. Na škole pro nenormály jsou všichni celkem normální (a co tam dělá ta pastelová spolubydlící, to nevím). Na kostýmy jsem se těšila a bylo to dost zklamání (je smutné, když taková blbost jako Bylo nebylo má lepší kostýmy). Všechno musí být vyrovnané, takže škole vládne černoška se směšnýma kontaktníma čočkama, běloši jsou zlí a rasističtí a chudáci černoši (a všemožné minority) se s tím musí vyrovnávat. Nadále je třeba zdůraznit, jaký byl v Americe klid a mír a všichni žili v harmonii (a vůbec se nevyvražďovali a neskalpovali navzájem), než ti hrozní běloši přišli a všechno ukradli... No jó, přeceněná netflixovina. Asi jsem divná, ale příjde mi, že je Ortega nejenže špatná herečka, ale i ošklivá. Přišla jsem, viděla jsem, nechápu, odcházím.

Flesh Feast (1970)

Idea vycucaná z prstu, ale zpracování ujde a Veronica Lake je opravdu paní herečka.

Isn't It Romantic? (1948)

O tři dcery důstojníka se ucházejí tři muži. Popravdě, ani to nestojí za shlédnutí, vydestilovaná nuda na n-tou.

Bring on the Girls (1945)

Nó, udělala jsem chybku, když jsem se dokopala dívat na muzikál z roku 45', takže následuje můj názor (který nutně nemusí odrážet skutečné kvality tohoto dílka): Když mě na takovýchle filmech nejvíc štve, že se muži chovají jak' divoká zvířata a jako kobylky se s hvízdáním sesypou na všechno, co má díru. Příběh celý stojí a padá na hvězdném obsazení (opět jen kvůli pěknému plakátu) a je o boháčovi, který se rozhodne jít do armády (a i když nechce, aby ho někdo považoval za kohokoli jiného než obyčejného mariňáka, tahá s sebou všude balíček bankovek) a tam potká chudičkou slečnu, jejíž lásku si ozkouší hranou ztrátou sluchu.

Duffy's Tavern (1945)

Spíš konverzační komedie (i když jsem se za celou dobu ani jednou neusmála), než muzikál. Hromada hvězd (tedy v té době), které jsou tam ale přinejlepším proto, aby to vypadalo pěkně na plakátu (a které zpravidla hrají samy sebe). Ohledně děje: když se v podniku pije na dluh, ty peníze pak v kase chybí...