Eurythmics - Sweet Dreams (1983) (hudební videoklip)

Přes 40 let starý hit a pořád se hraje. A klip by svou kreativní obrazností vynikl i dnes.

Gotye: Hearts A Mess (2007) (hudební videoklip)

Krásná píseň v kabátě originální animace.

Sedm schodů k moci - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Trochu jako špionážní thriller a la James Bond. Hlavní hrdina je vybaven fyzičkou, třeskutou inteligencí, záviděníhodnou intuicí, dovedností bezpečně riskovat a dostatečnou dávkou štěstí. Bezchybné kroky k cíli... Z Aničky se stává Bond girl a ze seriálu, jež se tak dobře uvedl, pohádka o tom, jak Bond girl přechytračí nejen nula nula sedmičku, ale i šestku, pětku, čtyřku, trojku a dvojku dohromady. Až na nula nula jedničce si možná zláme vaz. Ale nechci seriál zatracovat, pořád se dá na tu spirálu intrik dívat.

Smysl pro tumor - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

Dnes jsem podlehla písni Nothing Else v závěru: Nechceš být bohatý jako všichni ostatní, chceš jen zestárnout, sedět, zatímco ostatní běží, tady se nedá dělat nic jiného, ​​než se líbat pod hvězdami...... atd., atd. Krásná píseň. Ano, jsem citově vydíratelná.

Náměstíčko - Máti (2004) (epizoda)

Vztahový horor po Česku by těžko zahrála lépe jiná dvojice než Vránová Javorský.

Cizinky na Valašsku (2024) (TV film)

Dokument o třech ženách, Slovence, Belgičance a Francouzce, které našly domov na Valašsku. Mluví o svém životě, srovnávají. Zvláště Carol z Belgie si pochvaluje přírodu a možnost chodit na louku nebo do lesa, protože v Belgii jsou louky i lesy soukromé. My Češi si tyto věci neuvědomujeme, jsou pro nás samozřejmé. Takže je moc dobře, když nám někdo připomene, že se vlastně máme v lecčems fajn. Líbilo se mi, jak všechny tři ženy přistupují k životnímu prostředí, jakým vzorem pro své okolí v tomto směřování jsou.

Purpurové řeky - Stíny černé Afriky (2020) (epizoda)

Erika Svatá je krásná a svatá. Tak zajímavý typ, že na seriál koukám, i když zápletka postrádá logiku, jako právě v této epizodě. A napětí, bylo-li tam vůbec přítomno, se rozpustilo v moři reklam, které se vyplavovaly každých 10 minut. Chválím hudbu. Mozartovo Requiem versus ponurá krimi hudba připomínající spíše zvuky strojů.

Forenzní vědy na stopě zločinu (2021) (TV film)

Forenzní věda mě zajímá. Oproti našemu málo medializovanému seriálu Expertiza s forenzní genetičkou Halinou Šimkovou je tento německý dokument ale celkem nudný. Vysvětluje, jak se zachází se stopami zajištěnými na místě zločinu. Dokument pracuje především s mluveným slovem odborníků. Chybí výrazové prostředky, které by film učinily fakt zajímavým. Třeba nějaká animace se u populárně vědeckých dokumentů už dávno zabydlela, tady jen posloucháte monotónní výklad.