VyVolení (2005) (pořad)

4* za 1. sérii, zbytek jsem bohudík neviděl

Gattaca (1997)

Zajímavý námět zobrazující neradostnou i když docela reálnou vizí budoucnosti. Pouze závěr se mi zdá až moc optimistický

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinův nejlepší film, Pulp fiction ani reservoir dogs se mu nemůžou rovnat. Napěchované černočerným humorem, který vás ani na chvilku (no možná během dialogu v hospodě, při jehož posledních 5 minutách už jsem se začínal trošku nudit) nepustí. Herci hrají dobře, dokonce i Brad Pitt, kterého moc nemusím byl vynikající (ale možná je to proto, že mu stačilo mít po celou dobu jeden drsný výraz a mluvit "drsným" hlasem) a Christopheru Waltzovi se tímto otevřela cesta do Hollywoodu. Nebýt trošku natažené scény v hospodě by to podle mě byl nejlepší film všech dob. Na film jsem se podíval znovu po 4 letech a musím trochu poupravit hodnocení, už z něj nejsem tak nadšený jako kdysi. Proto snižuji na 4*

Romeo a Julie (1968)

Asi mi moc nesedlo akčnějsí pojetí příběhu

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Naprosto skvělé, chtěl bych tady jenom opravit Limův "omyl" (očima člověka, který neví jaké zbraně měli američané za 2. světové ani jejich kadenci) že nejlepší díly jsou Bastogne, Bod zlomu a Proč bojujeme. První 2 jsou výborné, ale Proč bojujeme je asi můj nejsilnější filmový zážitek. Ještě den poté jsem měl husí kůži.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Miluju všechny tyhle hloupé, lakomé a celkově divné obyvatele springfieldu, hlavně pak Mr. Burnse a Vočka:)