Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Další film podle skutečné události. To mám ráda. U podobných typů lidí, jakým byl Frank Abagnale cítím spíš úžas než odpor k jejich činům. Musíte mít pod čepicí a dost pevné nervy abyste se do podobných skopičáren pustili. Hezky převyprávěný životní příběh zlodějíčka a policejního ouřady, které hráli perfektní herci. Baštila jsem jim všechno od začátku do konce.

Top Gun: Maverick (2022)

Bylo to lepší než první díl. To bez debat. Mám výhodu, že  všechny nejasnosti a případně nesmysly z filmu mi vysvětlil bývalý pilot stíhaček, takže si uděláte ještě lepší obrázek a víte, že vše je možné. Film hezky odsýpal, měl zajímavý nápad, akorátní dávku nostalgie, správný počet dokonalých patriotů s dokonalými těly a dokonalýma zubama. Americké vlajky vám rvou skoro až do chřtánu, ale to už se jen pousmíváte a snažíte si toho nevšímat. Jednou stačilo, ale stálo to za zhlédnutí.

Obchodník se smrtí (2005)

Nejlepší intro všech dob!!! https://www.youtube.com/watch?v=I4TOYp0_6lc&t=161s. Nicolas Cage se mi jako zloduch moc nepozdává, ale je to opravdu dokonalý film. Klidně to mohlo být delší a více rozebrané. Tohle téma mě opravdu moc baví a ocenila bych více podobných kvalitních filmů na toto téma.

Cesta do pravěku (1955)

Aha... tady to hodnotí asi pamětníci. Ještě téměř v plenkách mě donutil drahý tatínek, ať se na to podívám, že to jako malý kluk miloval. V jeho století to asi bylo fajn, ale v mém století je to fakt nic moc.

Statečné srdce (1995)

HUDBA, DĚJ, HERECKÉ VÝKONY, ATMOSFÉRA... SUPER

Prokletý ostrov (2010)

Leo je tu jako vždy úplně bravurní. O jeho hereckých schopnostech snad nikdo nemůže pochybovat. Ruffalo je taky boreček. Jak jsem už jednou psala, miluji nečekané a zajímavé konce. Tady byl úplně senzační a zcela jistě to byl jeden z filmů, který byl zaměřený na jeho konec a ne na jeho děj. Shodou náhod se tu sešli dva herci, se kterými se mi líbí scény na youtube u kterých se vždy pobavím. Tady jsou, kdyby měl někdo zájem se zasmát. https://www.youtube.com/watch?v=3XrNaBujnUI https://www.youtube.com/watch?v=CSKlIsz9SZo

Klaus (2019)

Hmmm... tak to teda byla pěkně stupidní pohádka. Svým dětem  podobné nesmysly pouštět rozhodně nebudu. To byla strašlivá nuda. Když na to slyšíte ódy ze všech stran, pořád si v hlavě říkáte, že se to přece musí rozjet a tak čekáte, čekáte, čekáte a najednou je konec. Uleví se vám, naštve vás, že osvícení se nekonalo a brzy zapomenete, co vás na tom vlastně tak nebavilo. Takže nevím, co mě tak nebavilo, ale byla to prostě NUDA. EDIT (10.4.2024) Nevím, kdo psal tento komentář, ale vůbec to nezní jako to, co jsem viděla na druhý pokus. Ten byl o tolik lepší, že jsem musela úplně změnit hodnocení. Animace nebyla úplně můj šálek kávy, ale tu se snažím nehodnotit, protože je to extrémně subjektivní a každá animace musí dát hroznou práci. V každém případě je to krásný a originální vánoční příběh, kterak "vznikl" Klaus. Santa Klaus. Bylo to moc příjemné pokoukání. Konečná smrt byla krásně, jemně a poeticky zpracována. P.S. moc se mi líbilo, že zápletka tentokrát nestála úplně na nějaké zradě přátel, ale rozdmýchali ji už od začátku záporné postavy.

Kult hákového kříže (1998)

Edward Norton je další z mých oblíbenců. Bylo trošku zvláštní ho vidět hrát takového tvrďáka a nácka. Film jsem zhlédla, když jsem ještě byla malé pískle. Pustil mi ho táta a hlavní scénu, co si pamatuji a už bude navždy v mém srdci, je hned počáteční scéna s obrubníkem. To jsme se s tátou nasmáli. Celkově se mi film dost zamlouval a určitě doporučuji se podívat.

Nespoutaný Django (2012)

Asi bych se na tento film nepodívala, kdyby v něm nehrál nejlepší herec všech dob. Leo. Přiznám se, že mě film vcelku dost zklamal. Bylo to hrozně dlouhé a dost mi vadila hlavní postava. Bylo to pořád to samé dokola. Ženská postava opět nezklamala a celou misi zdárně zhatila. Ale na to, že se z ženských ve filmech dělají naprosté blbky, které nemůže snad mít ani nikdo rád si časem zvyknete. Shrnula bych to slovy: neslané, nemastné.

Spalovač mrtvol (1968)

MOC mám ráda pana Hrušínského. On umí zahrát cokoliv. Od komedie, drama až po úchyla z krematoria. Věříte mu každou jeho roli a zcela jistě táhnul taky celý tento film, který byl krásně ponurý, úchylný a zvláštní.