Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Do recenze tohohle dílu už se mi moc nechce. Nic moc to nebylo. Nebude se mi chtít do recenze ani 2. části (ano to zrovna letěl trend poslední díly za každou cenu rozdělit na dva). Tak to zkopíruju i do posledního a konečného dílu.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Celkem se to dalo. Je to přesně ten film, který si pustíte a u toho děláte další zajímavé věci. Já například u podobných filmů vařím svá úžasná jídla, peču, umývám nádobí, uklízím, jak truhlík po tisící koupelnu a drhnu záchod. Humoru je spíš pomálu.

Město andělů (1998)

Spoiler. Tak stejně jako u Obchodníka se smrtí, kde se mi nelíbil Cage jako tvrďák, tak se mi nelíbí ani jako andělský anděl. Do jaké role se teda vlastně hodí? Film jsem viděla už dávno, ale zůstal ve mně hlavně nepříjemný pocit z počáteční scény. Taky konec mě na chvíli rozesmutnil. Ale mám ráda, když hlavní nebo jiná důležitá postava umře. Celkově to byla taková příjemná romantika. Občas je jí třeba, když se vám jí dostává jen v málo častých dávkách.

V síti (2020)

To jsou ale čuňata. Po zhlédnutí dokumentu jsem podezírala i kolegy v práci, co že to asi dělají doma za zavřenými dveřmi. Až budu mít děti, a nevím, jestli mi ten neustálý strach za to stojí, tak je nechám doma. Budou bez počítače, telefonu, budou se učit z domu a kamarádky a kamarádi budou chodit k nám. Do pokojíčku jim nainstaluji kameru se zvukem. Nad dalšími bezpečnostními prvky ještě popřemýšlím. Času mám dost. Případně budu inovovat dle potřeb. Napadají mě ještě mříže na okna, ale nechci vypadat, jako magor. Fakt humus ty lidi, kteří tohle dělají. Jednou jsem četla rozhovor s pedofilem. Bylo to hodně zajímavé a myslím, že takoví lidé, kteří s tím něco dělají a nestrkají dětem do dírek všechno možné, by se neměli odsuzovat. Většina z nich s tím totiž něco dělá. Jsou prostě nemocní. Stejně jako buzny a lesby. Něco se jim v mozku popletlo a holt se musí léčit.

13 minut (2021) (TV film)

Tak tady se rozněžním a pořádně pochválím dokument. Líbil se mi i víc než V sít. Hovada na silnicích fakt nenávidím. Vidím je každý den. To si tak jedete 30 přes dědiny a pořád vás někdo předjíždí... Taky jste jistě zaregistrovali, že už bývá téměř evergreen, že hovado, co se neumí chovat na silnicích a způsobí nehodu vyvázne se zlomenou rukou. Naproti tomu normální, duševně zdravý člověk, který si jede s rodinou z výletu zaplatí ceny nejvyšší. Tresty bývají mnohdy až směšně směšné. Nejlepší byl pičusek, který má v hlavě asi jen hovna a očividně se nikdy nenapraví. Takovým lidem nepřeji nic dobrého. Možná jen rychlou a bezbolestnou smrt, až to někdy, konečně, hodí do škarpy. Ani ne do stromu. Toho by byla škoda.

Metanol (2018) (TV film)

Tohle mě strašně bavilo.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Mohli tam vzniklá spojenectví trošku víc vysvětlit. Takové nedotažené se mi to zdálo. Samozřejmě si opět všichni učůrávali z Katniss. Já teda ne! Ještě důležitější než v předešlém díle. Ale byla tu spousta postav, které mi byly sympatické, takže si to zaslouží o hvězdičku víc než jednička. Nejlepší byl Haymitch, který jako jediný dokázal říct té naduté slepici krutou pravdu do očí a nepáral se s ní. A taky ten brýlatý, černý chytrolín. Takovej správnej chytrej podivín :)

Hunger Games (2012)

Chyba byla, že jsem před zhlédnutím filmu přečetla celou trilogii. Už jsem si to nějak představovala, měla jsem v hlavě vyfantazírovaný svět, dle mých představ. Potom jsem viděla tohle a přišla ledová sprcha. Úplně naprosto mě to zklamalo. A opět tu máme můj oblíbený problém. Hlavní herečka. Tady jsem ji viděla poprvé a je to silně nesympatická holka. Veledůležitá madam Katniss. V průběhu všech dílu byla víc a víc důležitá a nesympatická. Tak 2 hvězdy za nápad, který byl teda ukradený z knižní předlohy... Ale nebudu zlá. Josh Hutcherson byl pěknej. Liam Hemsworth byl rádoby pěknej. Toho tam fakt dali jen pro dívčí publikum.

Zátopek (2021)

Těžké se rozhodnout, kolik dát hvězdiček, když vám je hlavní hrdina tak nesympatický, jako mně. A to teda byl. Ale film je udělaný opravdu dobře, takže si zaslouží víc než 3 hvězdy. Co víc k tomu napsat.

Než jsem tě poznala (2016)

Přiznám se bez mučení. Na konci jsem brečela.  Romanťárna jak blázen. Zamilovanost tady, zamilovanost támhle. Ale moc se mi to líbilo. Emilia Clark má úžasnou mimiku obličeje. Všiml si toho někdo?