Tobruk (2008)

Formální stránka je vysoko nad obsahovou - vynikající kamera a kompozice záběrů, stejně jako pouštní hudba. Ale skladba jednotlivých výjevů a scén, společně s téměř nulovým příběhem sráží celkový dojem poměrně nízko.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Velice zváštní divácký zážitek, kdy člověk na vlastní oči vidí to o čem v minulých 30ti hodinách pouze slyšel.

Hej-rup! (1934)

Smršť gagů, většina z nich hodně zábavná; povedený scénář a především výborné narážky na různé filmy - Ejzenštejn, Mozžuchin, Fairbanks a happy-ending.

Lekce Faust (1994)

Loutková stylizace, faustovská legenda, animace, sebereflexe, jídlo. Švankmajer.

Zbouchnutá (2007)

Má to jiskru, obzvlášť ze začátku, nicméně konec se drží pevně v žánru romantické komedie.

Pokání (2007)

Tragický příběh osudové lásky na pozadí druhé světové války, který se mi pořádně nedostal pod kůži.

Arthur a Minimojové (2006)

Převzaté motivy z jiných děl (vytáhnutí meče "vyvoleným", dětský hrdina který objevuje svět zesnulého příbuzného o kterém nevěděl, záporňák jehož jméno se nesmí vyslovit (OMG!!!)) jsou opravdu do očí bijící - takže Besson překvapil pouze a jen animovaným zpracováním, protože předvídatelný příběh třikrát recyklovaný jinde opravdu nezaujme.

Troops (1998)

Neviděl jsem původní seriál, ale viděl jsem původní film. Opravdu povedené, hledejte na YouTube.

Časové pásmo bylo změněno