Equilibrium (2002)

Tak tohle je asi mé nejoblíbenější sci-fi. Zapomeňte na Matrix, tohle je mnohem lepší. Matrix je sice temnější a určitě i scény jsou velkolepější, jeho myšlenky jsou skvělé, ale Equilibrium? Díky hudbě a výkonu Balea je snímek naprosto famózní. Jeho zjišťování, jaké to je něco cítit. Objevování lásky, strachu a veškerých ostatních pocitů, když je společnost ovládána. To vše je ve filmu tak skvěle podáno, že jsem ho po prvnim shlédnutí, které skončilo asi ve dvě ráno, musel zapnout po pár hodinách znovu.

Utržený ze řetězu (2005)

Akci bych si tu dokázal odmyslet, i když je natočená precizně. Jet Li vážně umí, tentokrát předvedl, že je i kvalitním hercem. Jeho pobyt v rodině slepého ladiče piján naprosto zastiňuje zbytek filmu. Jinak se jedná o docela drsný snímek, plný chladných barev a krutých momentů. Vše je dokonale skloubené a film dokáže nabídnout víc než jen akci, ale i skvělé drama s povedenou hudbou. Scény s nakupováním ovoce, zmrzlinou nebo schovávání pod postelí jsou parádní.

Fresh Prince (1990) (seriál)

Moc dílů jsem sice neviděl, ale u těch pár co ano jsem se docela zasmál.

Ali (2001)

Úvodní souboj s Joem Frazerem je vynikající. I kdyby byl jedinou zajímavou částí filmu, chtěl bych ho mít ve filmotéce. Naštěstí není a tak se jedná o skvělé drama s Willem.

Táta na plný úvazek (2004)

Docela film ujde, scéna ve videopůjčovně s pornem je skvělá. Liv Tyler kvůli které sem film nechtěl vidět je v něm nakonec asi nejlepší. Ben, ale ani zde nepřesvědčí. Taky se mi líbilo, že ve filmu padala jména skutečných herců a ne nějakých smyšlených, jako to občas bývá.

Já, legenda (2007)

Hudba, New York v troskách a zejména první polovina filmu založená zejména na herectví Willa Smitha je vynikající. Druhá polovina už trošku začne pokulhávat, ale to nemění nic na tom, že jsem si film královsky užil. A konce? Původní byl sice originálnější, ale snímek by pak byl o ničem a druhý velkolepější? Ten se prostě musí vidět.

Sedm životů (2008)

Jasný cíl pořádně zadrnkat na struny lidského srdce se tvůrcům rozhodně povedl. Z počátku trošku nejasný děj se brzy objasní a začne rozplétat osud Bena, hlavního hrdiny, jehož život zásadně změní dopravní nehoda na jejímž způsobení má značný podíl. Jeho plány jdou hladce dokud nepozná Emily. Zejména díky hereckým výkonům, nejen ústřední dvojice, se na snímek příjemně dívá. Bohužel, vše plyne do docela očekávaného finále, které je skvěle natočené i zahrané, ale hlavně až nepříjemně útočící na lidské city. Film útočí na emoce a Will je z vás zaručeně vyždímá.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První dvě řady byly opravdu úžasné, hodně se toho točilo zejména kolem Scofieldova tetování což mi přišlo být originální. Třetí, kratší řada začala být už trošku podivná, ale stále se dala a do té doby oblíbené postavy se stali ještě oblíbenějšími (myslím tím například Sucreho). Bohužel tvůrcům to stále nestačilo a museli natočit další. Už čtvrtou řadu. První co mi opravdu vadilo bylo odstranění Michealova tetování. Prvního dvanáct dílů ušlo. Stále sem byl zvědav jak to dopadne s mými oblíbenými hrdiny. Právě dvanáctým dílem pak pro mě celá série skončila. Posledním, myslím deseti dílům, asi šanci nedám. Scénáristé zbytečně prodlužují a dělají z celé série podobnou hloupost, která se stane z většiny seriálů přijde-li na další řady. To však nemění nic na tom, že tři a půl série se opravdu povedlo. Jen doufám, že už se herci nepropůjčí k další.

Hvězdný prach (2007)

Přes zajímavý trailer, kterým film měl sem si od něho moc nesliboval. Jen další fantasy, které se snaží upoutat divákovu pozornost. Tohle však mou pozornoust upoutalo dokonale. Už úvodní promluva Iana McKellena mě vtáhla do světa za zdí. Zde pak hlavní hrdina společně s krásnou spadlou hvězdou Yvaine prožijí nejedno úžasné dobrodružství. Tristan je zprvu trošku trouba, ale v průběhu filmu se mění. Menší rozpočet ani moc neuškodil. Hlavní záporák čarodějnice s tváří pořád dobře vypadající Michelle Pfieffer je úžasná, i to jak s použitím dalších kouzel stárne. Po krku jdoucí si bratrové včele s charismatickým Septimem, které mu jsem docela fandil, jsou taky dobří. Stejně tak homosexuální kapitán Shakespear s tváří De Nira. Celý film pak doprovází vynikající hudba. Navíc jsem se dočkal několika nezapomenutelných scén, jako je běh Tristana ke zdi, poté co zjistí, že ji Yvaine nemůže překročit nebo Yvainino vyznání lásky Tristanovi proměněnému v myš. A to je jen zlomek. Jednoduše úžasný film.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Po odchodu z kina jsem si ještě neuvědomil, díky skvělému finále jak moc je film rozporuplný. Díky Deppovi je opět vtipný, jeho "Up is down" a následující scéna je úžasné. Ale zbytek? Musím přiznat, že když po první polovině filmu plátno v kině přišlo o obraz, rozsvítil se sál a přišla přestávka, byl jsem docela zklamán. Jeden zrazuje druhého, ten třetího, který zas prvního. Do toho všecho se vloudil Chow Yun-Fat, který nedostál svému chvástání, že bude jeho role vtipnější než Deppova a celý film působí opravdu zamotaně. Ještě že je zpět Geoffrey Rush i se svou opicí Jackem. Až ke konci na srazu pirátů se vše rozjasní a to jen proto, aby se na scéně mohla objevit přerostlá Naomie Harris (což bylo opravdu trapné), na mě směšně působící Keith Richards a jen proto aby mohla Keira pronést řeč před nastávající bitvou (ještě že jí stihla tak rychle a víckrát to už nebude zkoušet). Bitva se však povedla po všech stránkách. Je vizuálně ohromná. Závěr překvapí a potěší. Nic to však nemění na tom, že se jedná o nejslabší díl a vážně si nedokážu představit co bude v nastávajícím. Je to na pomezí tří a čtyř *. Tentokrát však zaokrouhlým dolů.