Dobrý ročník (2006)

Klidný film s průměrným Crowem. Popravdě, když jsem si přečetl všechna ta jména, která se na filmu podepsala, očekával jsem víc. A Good Year je obyčejné letní klišé o tom, jak ze sobce stal se člověk se srdcem na pravém místě. Co film zachraňuje, jsou scény s Highmorem a Finneym. Jejich obyčejné užívání si života a mentorské rozhovory. Z filmu dýchá pohoda a moc dobře se mi u něj povalovalo, nicméně mohlo to být o moc lepší. 70%.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Jako krimi moc nezaujme. Schéma je obvykle stejné. První podezřelý (nikdy vrah), Castle vytáhne nějaký info, druhý podezřelý(nikdy vrah), mimochodem je vám představena nějaká postava, která na první pohled vypadá nevinně, oddechová scéna, při který si to Castle (většinou přes nějakou alegorii s dcerou nebo matkou) nebo Backettová (většinou přes její špatný zážitek z minulosti)dá dohromady a nakonec se zjistí že ta na první pohled nevinná postava byla vrahem. Ovšem co zvyšuje zábavnost o 2 třídy výše je samotný Castle. Co slovo to hláška, přestřelky s Backettovou jsou nejlepší na celém serialu. Sem tam se dočkáme dobrého nadhozu i od Montgomeryho, Esposita nebo Ryana a občas zaperlí i matka Castla. Ve výsledku je to pro mě tedy spíše komedie na odreagování, než krimi a přesto, že to asi nebylo primárním cílem, tuto úlohu plní výborně. // Nejoblíbenější postava: Richard Castle // 1. serie: 80% // 2. serie: 80% // 3.serie: 60% // 4.serie: 70% // 5.serie: 70% // 6. serie: 60% // 7. serie: 60%

Velcí bratři (2008)

Takhle to opravdu vypadá na larpech?.o) Smál jsem se často a smál jsem se dost. Až mi bylo líto, že se postava Paul Rudda nakonec polepšila. Ty jeho cynické hlášky byly na filmu tím nejlepším. S.W.Scott zahrál svýho průměrnýho Stifflera a ani představitele dětí to nějak výrazně nekazili. Není tu nic moc, na co byste si po nějakém čase po zkouknutí vzpomněli, ale když už vám to běží před očima, běží to rychle a bez zbytečných záseků. 65%

Dámy nebo nedá mi? (2002)

Klasická výplachová teen komedie, u které jsem se překvapivě celkem dost zasmál. Je třeba ocenit absenci nechutností, které ve filmech podobného ražení bývají. Jen toho vtípku po zavěrečných titulkách nás mohli ušetřit.

Nezvaný host (2007)

Jedno djembe vlastním a musím říct, že jsem si při scénách, ve kterých se bubnuje, pobouchával do stolu. Přesně takovýto druh filmu mám rád. Překrásná hudba, dlouhé záběry a pocit který dozníva i poté, co skončí závěrečné titulky. Ne, že by příběh byl nějak velkolepý nebo originální. Je prostě lidský. A tak nečekejte velké hrdinské činy, šťastné zvraty nebo padouchy. To co dostanete, je příběh ze světa, v kterém žijeme. Co se týče samotného Jenkinse, učitele znuděného životem a skrze rytmy djembe vytrženého z letargie, zahrál na jedničku. 75%

Appaloosa (2008)

Vcelku zajímavý western se spoustou dobrých nápadů. Bohužel celý zážítek kazí postava Renée Zellweger. Kdykoliv se objeví na plátně, můžete vzít jed na to, že vás čeká další nudná scéna. Ta ženská není ani hezká, ani vtipná, ani nijak důležitá pro děj. Je jednoduše k ničemu a celý film akorát zbytečně protahuje. Kdyby ji vyškrtli, mohl z toho vzniknout opravdu pěkný western, protože duo Harris&Mortensen a i Irons fungují výborně. 65%

Ben X (2007)

Pokud by tu čistě náhodou někdo narazil na můj komentář jako na první, dám vám jednu velkou radu. Nečtěte před shlédnutím, žádné další. Dostanete tak o moc lepší zážitek. Nejsou tu žádné velké spoilery, co se týče podrobností, to ne, ale i tak vám tu skoro každý druhý koment spolehlivě dá pořádnej kopanec k tomu, aby vám po nějaké době došlo, jak to všechno v tomto filmu bude. Co se týče samotného snímku, určitě se pořádně naštvete, určitě se náležitě dojmete a možná se na některé věci začnete koukat jiným pohledem. Mrzí mě, že ne vše bylo nakonec zodpovězeno, ale možná je to tak lepší. Možná bych se pak o životě dozvěděl další věci nad kterými víceméně přivírám oči. 85%

Zázraky se nedějí (2008)

Mám uplně stejné pocity jako měl Henry, když koukal na lidi před svým barákem. To jako ta zeď opravdu má být schopná konat zázraky? Colou dobu jsem čekal, že se to nějak objasní. Že ta zeď bude jen jakýsi prostředek pro setkání nějak poznamenaných lidí. Takových co mají nějaký ten šrám na těle/duši. A že to nakonec třeba bude i zajímavé drama. Bohužel ne. Bylo to o víře v zázračnou zeď. SPOILER! -> Škoda, že ji nerozšvihal hned zezačátku.

Gran Torino (2008)

Celý tento film je vlastně uplně stejný jako jeho hlavní postava. Je až nezdravě přímý, nikde se nevykrucuje a s ničím se nepáře. Je nebezpečně klidný a přesto silný v každičkém okamžiku. 90%

Yes Man (2008)

Mlčky jsem sledoval jak si autoři skrze všechna ta Ne připravují cestu k okamžiku, kdy se to zvrtne a začne ta pravá bláznivá Yes Man část. A opravdu se to celkem vydařilo. Film nabere příjemné otáčky a tak na minimálně půl hodinky vaše bránice zabaví. Jenže pak se najednou ocitneme v bodě, kdy má Carl vše, co šťastný muž potřebuje a je potřeba z toho aspoň na chvilku vybruslit. A tato část včetně navazujícího happyendu bohužel nepřináší nic zábavného a dost silně kazí celkový dobrý pocit z té první. 50%