Happy (2008)

Opravdu nevím jak bych takhle šílenou osobu rozdejchal v reálném životě.

Mezi řádky (2007)

Dlouho jsem si nebyl jistý, proč se mi tento film vlastně líbil. Zápletka je prachobyčejná variace příběhu, kdy přijde učitel/trenér/vychovate/whatever mezi bandu "špatných" adolescentů, použije nějaké nestandardní metody a udělá z nich skvěle fungující team, který nakonec zvítězí(vyhraje pohár, vyhraje morálně, vystuduje,..) Nakonec jsem na to přišel. Jsou to oni představitelé dětí, kteří dělají tento snímek něčím vyjímečným. Jejich jednotlivé příběhy, styl vyprávění a celkově herecké výkony se mi dostaly pod kůži. Jen ten přerod mohl být trochu pozvolnější. To, jak se v podstatě ze záběru na záběr stali všichni "lepší", spolu s vynuceným happyendem dost ubralo na uvěřitelnosti. Nicméně celkově to dá slušných 70%.

Dům loutek (2009) (seriál)

V rámci Whedona opravdu velké zklamání. Hlavní příběhová linie je i přes solidní potencilál dost slabá a jednotlivé epizodky mají po příběhové stránce tak úroveň odpoledních seriálů na nově. Casting je opravdu příšerný. Postavy jdou od "nevadí mi"(Ballard, Topher) až po "Neuvěřitelně mě štvou, kdykoliv se objeví(DeWitt,Sierra) a to mi přijde jako dost na houby škála. Řekl bych, že ani hlavní představitelka není ta pravá pro svou roli. Některé momenty vyloženě nezvládá. Vzhledem k tomu, jak rád mám Firefly, jak moc mě potěšil Dr.Horrible's sing-along blog a jak moc jsem se tudíž těšil na další Whedonovo dílko, jsem z toho celkem smutný. // Po skouknutí celé serie musím hvězdu přihodit. Kvalita šla opravdu nahoru a poslední díly jsou dokonalé. V podstatě v okamžiku, kdy se na scéně objevil Alan Tudyk(Který hraje opravdu výborně), jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky. Mrzí mě, že se neukázal už dřív. Celá hlavní linie měla přijít dřív, protože takhle s tímto ratingem bych se moc divil, kdyby přišla druhá serie. A to je škoda. // Nakonec druhá serie byla. Opět slabý rozjezd, opět silný závěr. // Nejoblíbenější postava: Alpha // 1.serie: 70% // 2.serie: 70%

Half Nelson (2006)

Opravdu lidské. Opět jsem se přesvědčil, jak moc je Gosling dobrý v rolích lidí, plných vnítřních bojů se sebou samým. Ani nemusí nic říkat. Jeho hra tělem, jeho mimika...výborné. Někomu tento film může přijít příliš obyčený, příliš o ničem. Protože tady se nikdo neobtěžuje s vysvětlováním. Nejsou tu hrdinové, není tu velkolepý konec. Jen spousta náznaků, spousta otázek nad kterými budete možná přemýšlet ještě dlouho po shlédnutí závěrečných titulek. 85%

Milionář z chatrče (2008)

Taková trochu syrovější moderní pohádka s pěknou přiléhavou hudbou a akčním střihem. Něco, co si pustíte v sobotu večer, abyste mohli usínat s vědomím, že svět je krutý, ale láska přeci jenom může zvítězit. Byl to hezký film, ale nemůžu říct, že bych byl nějak extrémně dojmutý.

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Průměrné hlavní herecké duo, průměrné vedlejší postavy a průměrný scénář dohromady tvoří průměrný seriál na zabití odpoledne. Zpočátku ještě zaujmou vkusné záběry na maličkosti, kterých si hlavní hrdina všímá, ale i to později omrzí. Chybí aspoň nějaká příběhová linie, která by jednotlivé díly spojovala a posouvala děj nějakým směrem. Nejvíce se vždycky těším na flashbackové a celkově všechny scény s výborným Corbinem Bernsenem v roli old fashioned policajta. 55%

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Skvělý nápad, výborný rozjezd, ale jsem z toho nějaký rozpačitý. Opravdu mě točí, když se postavy chovají nelogicky a tady jsem při některých situacích koukal s otevřenou hubou. Nicméně je tu stále mnoho silných momentů a dobrých nápadů. Jen se pořád nemohu rozhodnout jestli to bylo moc krátké nebo moc dlouhé. Buď bych vyškrtal některé postavy(a spolky) a udělal z toho pořádnej film anebo tomu dal více prostoru, příběh rozvinul a udělal z toho delší serial. Takhle tu je načrtnuta spousta cest, ale málokterá má pořádné zakončení.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Takhle neustávající proud hlášek už jsem dlouho neviděl. Na začátku filmu jsem se začal smát a tento smích skončil v podstatě až se závěrečnými titulky. Několik scén jsem si musel pustit znovu, tak moc jsem se s nimi nechtěl loučit. Nemám co bych vytknul.

Po čem kluci touží? (2008)

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal že dostanu. Bandu loserů(romantika, nerda a vymaštěnce), kteří si chtějí užít, kalby, spoustu "hot chicks", zlé drsňáky, lež vyvolené, odhalení lži, omlouvání, rozhádání se s kamarádama, usmíření se s kamarádama, vyčinění zlým padouchům, romantik dostane pusu, nerd se stane cool, vymaštěnec si zašuká. Konec. Můj mozek si výborně odpočinul, takže spokojenost.

Divoška (2008)

U většiny teen komedii se najde něco, nad čím se upřímně zasměju. Je to pro mě obvykle odreagovačka, u které vypnu mozek a ať je sebehloupější, vždycky mi rychle uteče a já si tak skvěle odpočnu. Tenhle snímek nesplňoval ani jednu z výše uvedených věcí. Byla to nuda.