Šílená / Krásný (2001)

Další spálení v podobě csfd. Ničím nezajímavá teenagerovská romanťárna s x krát omletou kostrou příběhu. Popravdě jsem si ještě asi ve třetině snímku myslel, že to má být romantická komedie. Tam bych ty vršící se klišé ještě překousl. Ale drama? To opravdu ne. A přitom herci tak špatní nebyli. Až mi jich pro tento film přišlo škoda.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Vtipnost této komedie stoupá úměrně počtu piv a přátel, s kterými se na ni koukáte. Vzhledem k její povaze vás vůbec nemusí trápit pokud přijdete třeba v půlce. Ideální výběr na různé afterparty. Skvělá oddechovka a typický zástupce Carreyovské komedie.

Spálené vzpomínky (2007)

Pořád přemýšlím co tomu filmu chybělo. Herci byli skvělí, hudba dokreslovala už tak hodně silnou atmosféru. K obrazovce jsem byl přikován hltajíc každou minutu. Ale pořád jsem na něco čekal. Na nějaký moment, který mě udeří jako rána kladivem. Něco, co ve mně zůstane i po závěrečných titulkách. Vždyť příležitostí byla ve filmu taková spousta. Škoda.

Klub odložených žen (1996)

Nebudu lhát. Sem tam přišla dobrá hláška, občas jsem se pousmával, jak jim to pěkně nandali, ale těchto světlých momentů bylo prostě málo. Povětšinou je to fňukání nad tím, jak jim manželé hrozně ublížili a jak je ten svět hrozný. A to je nuda. Příběhy všech tří dam jsou navíc skoro přes kopírák včetně jejich mužských protějšků. Nicméně pokud se opravdu nudíte, odpoledne se tím zaplácnout dá.

O bílé paní (2008) (TV film) odpad!

Brrr. Ani tu hodinu jsem celou nezvládl. Issová je otravná hned od prvního záběru, hraje jako dítě na školní besídce a ani ostatní nejsou nijak závratně lepší. Připadá mi, jako kdyby si ty dialogy vycucávali na místě z prstu. Jako kdyby nevěděli co má přijít jako další, a tak prostě něco plácli. Hudba se vůbec nehodí k obrazu a jediná věc, na které jsem se v této "komediální pohádce" zasmál, byl ten pokus o animaci.

Legenda o Vánocích (2007)

Koukám koukám a najednou si začínám říkat, že to dává smysl, že to takhle vlastně klidně mohlo být. Jeden z hrstky filmů o vánocích, které jsou při troše víry uvěřitelné. Film ukazuje lidské postavy(obzvláště lisakkiho jsem si ihned oblíbil), realné problémy a racionální uvažování nad jejich řešením. Jsem rád, že se tvůrci oprostili(Až na poslední scénu, která se do filmu opravdu nehodila) od jakéhokoliv nadpřirozena a poskytli nám střízlivý pohled na tento svátek.

Pták Ohnivák (1997)

Trochu moc promíchané, hodně málo uvěřitelné(i v rámci pravidel pohádek). Tvůrci se sem snažili nacpat co se dalo, ale bohužel jim pak nezbyl čas se u něčeho aspoň na chviličku zastavit.

Se slovníkem v posteli (2003)

Opravdu nechápu, kde tento film přišel k takovému nadhodnocení. Je to jedno velké klišé. Jessica alba je překrásná žena, ale to přeci neurčuje kvalitu filmu. Očekával jsem pomalu se rozvíjející vztah, ne že na to hupnou pár filmových minutek na to, co se seznámí. Když se film přehoupne do druhé poloviny, začínají se objevovat náznaky nějakého děje a říkal jsem si, že by Cecil a Neville mohli trochu zamíchat kartami. Nicméně nic takového se nestane. Přibývá jedna nudná minuta za druhou a film se pomaličku doloudá do předem jasného konce. Jen tak mimochodem, film jsem vybral, abych strávil romantický večer se slečnou a navodil příjemnou zamilovanou atmosféru. Usnula po prvních 40ti minutách filmu.

Seirei no moribito (2007) (seriál)

Toto anime mě vždy dokázalo uvolnit, nechat na chvíli zapomenout na reálný svět a příjemně relaxovat. Příběh nikam nespěchá, kousek po kousíčku vám odkrývá pozadí postav, hraje si s lidovými tradicemi, dává vám čas pochopit. Postavy se chovají lidsky a každý jejich čin má opodstatnění. Akce tu moc nenajdete, ale když už na ní přijde, radost pohledět. Hudba je jako pohlazení po duši a kresba patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl. Nebýt zklamání v podobně opravdu slabého konce, sáhl bych po plném hodnocení.

Princezna ze mlejna (1994)

Prosluněná, roztomilá, optimistická pohádka, na kterou se vždycky znovu rád kouknu. Není tam jediná scéna, jediná postava, které by se dítě mohlo bát. Můžete to vidět podesáté a budete se stále stejně přiblbe usmívat. Jedna z mých nejoblíbenějších novodobých pohádek.